|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1А VI – IX ғасырлардағы Қазақстан 18с |
Мектеп: М. Әуезов атындағы №128 мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Усманова Гульмира |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сынып |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түркі әлемінің қалыптасуы. 4 сағатқа берілген 1 сабақ |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
6.3.2.1– тарихи оқиғалардың өзара байланысын табу арқылы түркі тілдес тайпалардың миграциясын түсіндіру; 6.1.1.1 – түркі тілдес тайпаларды атап, олардың картада территориялық орналасуын көрсету |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы істей алады: -Түркі тілдес тайпаларды атай алады Кейбір оқушылар істей алады: - Миграция нәтижесіндегі саяси өзгерістерді анықтай алады Оқушылардың көпшілігі істей алады: - Тайпалардың этникалық өзгерістерін біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Түркі тілдес тайпалардың миграция үрдісінде саяси экономикалық мәдени және этникалық өзгерістерін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Ұлтаралық достық, ымырашылдық, ынтымақтастық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География Дүние жүзі тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Кім жылдам» әдісін қолданамын Түркі этнонимі қалай қалыптасты Түркі тайпаларына қандай тайпаларды жатқызамыз
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Шаттық шеңбері арқылы топқа бөлу Күннің суретін бір-біріне сыйлау арқылы жақсы күн тілеу Оқулықпен толықтыру
|
АКТ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1- тапсырма«ЖИГСО» әдісі арқылы оқулықтан 4 топқа мәтінді бөліп беру мәтінді оқиды, өзара талдайды орын алмасу арқылы түсіндіреді. 1 топ: Миграция нәтижесіндегі саяси өзгерістер: 2топ: Миграция нәтижесіндегі экономикалық өзгерістер: 3топ: Миграция нәтижесіндегі этникалық өзгерістер: 4 топ: Миграция нәтижесіндегі мәдени өзгерістер 2 -тапсырма Берілген тақырып бойынша постерге әлеуметтік топтарды құрастырады (жасау, қорғау) «Екі жұлдыз бір тілекпен» сабақ барысында бағалап отырамын. 3- тапсырма Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы Өзгерістердің ішінде қайсысы басым болғанын түсіндіріп кестеге жазыңыз
Кері байланыс:Өзгерістерді толық сипаттай алған оқушыларға «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалап отырамын. 4 -тапсырма «Есте сақта!» әдісімен терминдерді дәптерге түсіру. (2 мин) «Ассемиляция, Миграция, Теле»
|
Оқулық, 7- сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы |
Сабақты жинақтау барысында ҚҚҚ құнды болған дүниені атаңдар: Құнды –2 Қызық –2 Қиын –2 дүниені атайды Сабақтың соңында оқушылар ұсыныстарын айтады, смайликтерге жазады Түркі әлеміне жататын тайпаларды кескін картаға түсіріп келу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1-тапсырма б«Тұлғаны танып білу» «Кім көп біледі» оқушыларды мадақтау формативті бағалау қол шапалақтау арқылы жүзеге асады. 2- тапсырма бойынша «Екі жұлдыз бір тілекпен» сабақ барысында бағалап отырамын. 3-тапсырма Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы Топта отырған оқушылар жеке жұмыс жасау барысынды «Бас бармақ» әдісімен бағалаймын. |
Сыныптың тазалығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Түркі әлемінің қалыптасуы 7-сынып
Ашық сабақ Түркі әлемінің қалыптасуы 7-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1А VI – IX ғасырлардағы Қазақстан 18с |
Мектеп: М. Әуезов атындағы №128 мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Усманова Гульмира |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сынып |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түркі әлемінің қалыптасуы. 4 сағатқа берілген 1 сабақ |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
6.3.2.1– тарихи оқиғалардың өзара байланысын табу арқылы түркі тілдес тайпалардың миграциясын түсіндіру; 6.1.1.1 – түркі тілдес тайпаларды атап, олардың картада территориялық орналасуын көрсету |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы істей алады: -Түркі тілдес тайпаларды атай алады Кейбір оқушылар істей алады: - Миграция нәтижесіндегі саяси өзгерістерді анықтай алады Оқушылардың көпшілігі істей алады: - Тайпалардың этникалық өзгерістерін біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Түркі тілдес тайпалардың миграция үрдісінде саяси экономикалық мәдени және этникалық өзгерістерін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Ұлтаралық достық, ымырашылдық, ынтымақтастық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География Дүние жүзі тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Кім жылдам» әдісін қолданамын Түркі этнонимі қалай қалыптасты Түркі тайпаларына қандай тайпаларды жатқызамыз
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Шаттық шеңбері арқылы топқа бөлу Күннің суретін бір-біріне сыйлау арқылы жақсы күн тілеу Оқулықпен толықтыру
|
АКТ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1- тапсырма«ЖИГСО» әдісі арқылы оқулықтан 4 топқа мәтінді бөліп беру мәтінді оқиды, өзара талдайды орын алмасу арқылы түсіндіреді. 1 топ: Миграция нәтижесіндегі саяси өзгерістер: 2топ: Миграция нәтижесіндегі экономикалық өзгерістер: 3топ: Миграция нәтижесіндегі этникалық өзгерістер: 4 топ: Миграция нәтижесіндегі мәдени өзгерістер 2 -тапсырма Берілген тақырып бойынша постерге әлеуметтік топтарды құрастырады (жасау, қорғау) «Екі жұлдыз бір тілекпен» сабақ барысында бағалап отырамын. 3- тапсырма Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы Өзгерістердің ішінде қайсысы басым болғанын түсіндіріп кестеге жазыңыз
Кері байланыс:Өзгерістерді толық сипаттай алған оқушыларға «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалап отырамын. 4 -тапсырма «Есте сақта!» әдісімен терминдерді дәптерге түсіру. (2 мин) «Ассемиляция, Миграция, Теле»
|
Оқулық, 7- сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы |
Сабақты жинақтау барысында ҚҚҚ құнды болған дүниені атаңдар: Құнды –2 Қызық –2 Қиын –2 дүниені атайды Сабақтың соңында оқушылар ұсыныстарын айтады, смайликтерге жазады Түркі әлеміне жататын тайпаларды кескін картаға түсіріп келу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1-тапсырма б«Тұлғаны танып білу» «Кім көп біледі» оқушыларды мадақтау формативті бағалау қол шапалақтау арқылы жүзеге асады. 2- тапсырма бойынша «Екі жұлдыз бір тілекпен» сабақ барысында бағалап отырамын. 3-тапсырма Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы Топта отырған оқушылар жеке жұмыс жасау барысынды «Бас бармақ» әдісімен бағалаймын. |
Сыныптың тазалығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













