|
«Атамекен» географиялық өлкетану |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
Оқытушының аты- жөні: |
Аяғанова Тоғжан |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туған жер ғажаптары |
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары: |
Берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға өлкеміздің ғажайып жерлерін қадірлеп, құрметтеуге үйрету. Тәрбиелік мәні бар тақырыпты аша отырып, ой өрістерін дамыту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім іс - әрекеті |
Оқушы іс - әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Басталуы Ι. Ұйымдастыру кезеңі
|
а) Оқушылырмен сәлемдеседі. б) Оқушыларды түгендейді в) Оқушының сабаққа дайындығын тексереді. |
Сәлемдеседі Сабаққа қажетті құрал - жабдықтарын алады. |
|
|
|
ΙΙ. Үй тапсырмасын сұрау |
1 Айша бибі кесенесі қай жерде орналасқан? 2 Айша Бибі кесенесі туралы аңызды айтып беріңдер? |
Оқушылар қойылған сұрақтарға ойлан-тап, миға шабуыл әдістері арқылы жауап береді |
Қазақстан ұлттық энциклопедиясы |
|
|
Ортасы ΙΙΙ. Жаңа сабақты түсіндіру. |
Ойшақыру
«Туған жер»
деген сөзді естігенде алдымен ойымызға не
келді? Пікір айтқан әр оқушының төсіне жұлдызша белгісі жапсырылады (Сабақ барысында оқушылар бірнеше тапсырма орындау арқылы бірнеше жұлдызшамен ынталандырылып отырылады).
Иә, балалар
дұрыс айтасыздар. «Отансыз адам, ормансыз бұлбұл», – деп дана
халқымыз бекер айтпаған. Себебі, адам баласы туған жерсіз, Отансыз
өмір сүре алмайды..Әр адамның тұрақты үйі, мекені болу қажет. Сонда
ғана адам бақытты өмір сүреді. Кіп-кішкентай бұлбұлдың өзі
туған жерін іздейді, қайғырады. Сондықтан да өз туған
жерімізді, Отанымыз қастерлеп және бағалауымыз
керек!
2 Мәтінмен
жұмыс
Тыңдалған мәтіннен 9-10
тірек сөзді жаза алады;
Мәтін кезіндегі
тапсырма «Домино» әдісі
Топтық
жұмыс. Қатысушылар шағын бірнеше топтарға бөлінеді.
Барлық топтарға бірдей тапсырма
ұсынылады.
|
Оқушылар зерттейді және талдайды. Оқушылар тыңдайды, жазып алады. Оқушылар тыңдайды, жазып алады Оқушылар тыңдайды, жазып алады Оқушылар тыңдайды, жазып алады Оқушылар тыңдайды, жазып алады |
http://atau.kz/docs/3020.pdf |
|
|
ΙV Жаңа сабақты бекіту |
Туған жер» өлеңінен үзінді оқылады. Уа, туған жер, топырағыңнан жаралдым, Алабыңнан арманыма нәр алдым. Тұнығыңнан жүзіп іштім сендегі Алтын арай таңғы жұпар самалдың
Көгінде күн нұрын
төккен, |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
||
|
V Қорытынды |
Туған жердің табиғаты
бейнебаянын қарау арқылы оқулықтағы 12-тапсырманы орындау
(96-бет)
Шетелдік туристке туған
жердің табиғатын сипаттау. Олар туған өлке, табиғаты, ондағы
тұлғалар, тарихи ескерткіштер туралы әңгімелеседі. Әңгімелесу түрі
– диалог. |
Оқушылар жауап береді. |
|
|
|
Аяғы VΙ Кері байланыс |
|
Оқушылар кері байланысқа шығады. |
|
|
|
VΙΙ Үйге тапсырма |
Туған жер туралы эссе жазу |
Берілген тапсырманы жазып алады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ .Туған жер ғажаптары
|
«Атамекен» географиялық өлкетану |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
Оқытушының аты- жөні: |
Аяғанова Тоғжан |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туған жер ғажаптары |
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары: |
Берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға өлкеміздің ғажайып жерлерін қадірлеп, құрметтеуге үйрету. Тәрбиелік мәні бар тақырыпты аша отырып, ой өрістерін дамыту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім іс - әрекеті |
Оқушы іс - әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Басталуы Ι. Ұйымдастыру кезеңі
|
а) Оқушылырмен сәлемдеседі. б) Оқушыларды түгендейді в) Оқушының сабаққа дайындығын тексереді. |
Сәлемдеседі Сабаққа қажетті құрал - жабдықтарын алады. |
|
|
|
ΙΙ. Үй тапсырмасын сұрау |
1 Айша бибі кесенесі қай жерде орналасқан? 2 Айша Бибі кесенесі туралы аңызды айтып беріңдер? |
Оқушылар қойылған сұрақтарға ойлан-тап, миға шабуыл әдістері арқылы жауап береді |
Қазақстан ұлттық энциклопедиясы |
|
|
Ортасы ΙΙΙ. Жаңа сабақты түсіндіру. |
Ойшақыру
«Туған жер»
деген сөзді естігенде алдымен ойымызға не
келді? Пікір айтқан әр оқушының төсіне жұлдызша белгісі жапсырылады (Сабақ барысында оқушылар бірнеше тапсырма орындау арқылы бірнеше жұлдызшамен ынталандырылып отырылады).
Иә, балалар
дұрыс айтасыздар. «Отансыз адам, ормансыз бұлбұл», – деп дана
халқымыз бекер айтпаған. Себебі, адам баласы туған жерсіз, Отансыз
өмір сүре алмайды..Әр адамның тұрақты үйі, мекені болу қажет. Сонда
ғана адам бақытты өмір сүреді. Кіп-кішкентай бұлбұлдың өзі
туған жерін іздейді, қайғырады. Сондықтан да өз туған
жерімізді, Отанымыз қастерлеп және бағалауымыз
керек!
2 Мәтінмен
жұмыс
Тыңдалған мәтіннен 9-10
тірек сөзді жаза алады;
Мәтін кезіндегі
тапсырма «Домино» әдісі
Топтық
жұмыс. Қатысушылар шағын бірнеше топтарға бөлінеді.
Барлық топтарға бірдей тапсырма
ұсынылады.
|
Оқушылар зерттейді және талдайды. Оқушылар тыңдайды, жазып алады. Оқушылар тыңдайды, жазып алады Оқушылар тыңдайды, жазып алады Оқушылар тыңдайды, жазып алады Оқушылар тыңдайды, жазып алады |
http://atau.kz/docs/3020.pdf |
|
|
ΙV Жаңа сабақты бекіту |
Туған жер» өлеңінен үзінді оқылады. Уа, туған жер, топырағыңнан жаралдым, Алабыңнан арманыма нәр алдым. Тұнығыңнан жүзіп іштім сендегі Алтын арай таңғы жұпар самалдың
Көгінде күн нұрын
төккен, |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
||
|
V Қорытынды |
Туған жердің табиғаты
бейнебаянын қарау арқылы оқулықтағы 12-тапсырманы орындау
(96-бет)
Шетелдік туристке туған
жердің табиғатын сипаттау. Олар туған өлке, табиғаты, ондағы
тұлғалар, тарихи ескерткіштер туралы әңгімелеседі. Әңгімелесу түрі
– диалог. |
Оқушылар жауап береді. |
|
|
|
Аяғы VΙ Кері байланыс |
|
Оқушылар кері байланысқа шығады. |
|
|
|
VΙΙ Үйге тапсырма |
Туған жер туралы эссе жазу |
Берілген тапсырманы жазып алады |
|
|
шағым қалдыра аласыз






