Қысқа мерзімді жоспар Тексердім: _________ ДОІЖО : Т.Сыдықов
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: «Жаңаталап» жом КММ |
|
|
Күні – |
Мұғалімнің аты-жөні: Рахымбекова Гүлбаршын |
|
|
Сынып:11 |
Қатысқандар саны - |
Қатыспағандар саны - |
|
Сабақтың тақырыбы |
ҰБТ-ға дайындауда жаңа әдіс-тәсілдердің тиімділігі |
|
|
Оқу мақсаттары |
Оқушылардың қабілеті мен мүмкіндік деңгейіне қарай оқыту; Білім- білік дағдыларын арттыру; Қазақ тілі мен әдебиетін тығыз байланыстыра отырып отырып,оқушының логикалық ойлау қабілетін дамыту.Сауатты жазуға үйрету,шығармашылық қабілетін шыңдау;рухани күш беру арқылы білімдерін арттыру. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Стильмен мақал-мәтелдердің түрлері туралы біледі. Басым бөлігі: Стильдердің түрлерін бір-бірінен ажырата ала отырып,тест жұмыстарын шеше алады Кейбірі: Мәтін мазмұнын оқи отырып,стиль мен мақал-мәтелдердің түрлерін тест сұрақтарына жауап бере алады. |
|
|
Тілдік мақсат |
Грамматикалық ережелерді ұстанады, шығармашылық жұмыстар жаза алады. |
|
|
Стиль,сөйлеу стилі,кітаби стиль |
||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтінмен жұмысын жасай алады. Өткен тақырыптар бойынша ақпарат жинақтап, өзара ой бөліседі |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылар бойында
сүйіспеншіліктерін, адамгершілікке,
адалдыққа, |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ноутбук, интербелсенді тақта |
|
|
Бастапқы оқу |
Стильдер туралы біледі. |
|
Жоспар
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар (ескертпелерді де жазыңыз) |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15мин 0-7 мин
07- 15мин 15-18 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу,түгелдеу. Оқушылырды топқа бөлу. І топ. «Жүйріктер»,ІІ топ «Тапқырлар»,ІІІ топ. «Білімділер» Психологиялық дайындық Туған жерді сүю парыз, Сүю үшін білу парыз. Қасиетін ұғу парыз, Күзетінде тұру парыз. (Н.Назарбаев) Үй тапсырмасын сұрау. Эссе . «Автор орындығы» әдісі арқылы құрылымын тексеру. Білу кезеңі «Мерген» сұрақтар:
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. Дискриптор:
|
Түрлі стикер- лер
Плакаттар, маркер, смайлктер Слайд |
|
Сабақтың ортасы/ Сабақтың негізгі бөлімі 18 -20 мин 20-23мин 23-32мин 32-34мин Сабақтың соңы 34-36мин
36-38мин 38-40мин |
Түсіну. Мәтінмен жұмыс.Мақал сөздің мәйегі. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бағалау жүргізу. Қолдану кезеңі. Сурет бойынша оқушылар мақал құрайды. Екі жұлдыз, екі тілек әдісі арқылы бағалау. . Талдау кезеңі. Оқу сауаттылығы бойынша тест жұмысын орындау. Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды; - Сұрақтарға дұрыс жауап береді;Уақыт үнемдейді. «Өзін-өзі» бағалау әдісі. Жинақтау кезеңі Стильдердің өзіндік ерекшелегі қандай? «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Бағалау кезеңі . «Отбасындағы ұл тәрбиесінің » алатын орыны қандай? Неге ия? Неге жоқ? Үйге тапсырма: А.Байтұрсыновтың «Қазақ салты»өлеңіндегі қазақ халқының психологиясын талдап жазып келу. Кері байланыс: « Табыс басбалдағы»әдісі бойынша.
|
«Ой қозғау » Әдісі Суреттер Тест сұрақтары А4 Плакат,маркер түрлі түсті стикерлер |
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? 1. жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға мәтінмен жұмыс жасап. өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Суреттер бойынша мақал-мәтелдер құрайды. |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы «Сергіту сәті» Тазалықты, ұқыптылықты сақтау. Достық атмосферасын орнату,өзгенің пікірін тыңдауға,санасуға,топта бірлесе жұмыс жасай білуге үйренеді. Психологиялық жағымды ахуалтуғызу,сергіту сәтін ұйымдастыру. |
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2 Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
|
ОҚО Қазығұрт ауданы
«Жаңаталап» жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
Тақырыбы: ҰБТ-ға дайындауда жаңа әдіс-тәсілдердің тиімділігі
Пән мұғалімі: Рахымбекова Гүлбаршын
2018-2019 жыл
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. ҰБТ -ға дайындаудың тиімді əдіс тəсілдерінің тиімділігі 11-сынып
Ашық сабақ. ҰБТ -ға дайындаудың тиімді əдіс тəсілдерінің тиімділігі 11-сынып
Қысқа мерзімді жоспар Тексердім: _________ ДОІЖО : Т.Сыдықов
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: «Жаңаталап» жом КММ |
|
|
Күні – |
Мұғалімнің аты-жөні: Рахымбекова Гүлбаршын |
|
|
Сынып:11 |
Қатысқандар саны - |
Қатыспағандар саны - |
|
Сабақтың тақырыбы |
ҰБТ-ға дайындауда жаңа әдіс-тәсілдердің тиімділігі |
|
|
Оқу мақсаттары |
Оқушылардың қабілеті мен мүмкіндік деңгейіне қарай оқыту; Білім- білік дағдыларын арттыру; Қазақ тілі мен әдебиетін тығыз байланыстыра отырып отырып,оқушының логикалық ойлау қабілетін дамыту.Сауатты жазуға үйрету,шығармашылық қабілетін шыңдау;рухани күш беру арқылы білімдерін арттыру. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Стильмен мақал-мәтелдердің түрлері туралы біледі. Басым бөлігі: Стильдердің түрлерін бір-бірінен ажырата ала отырып,тест жұмыстарын шеше алады Кейбірі: Мәтін мазмұнын оқи отырып,стиль мен мақал-мәтелдердің түрлерін тест сұрақтарына жауап бере алады. |
|
|
Тілдік мақсат |
Грамматикалық ережелерді ұстанады, шығармашылық жұмыстар жаза алады. |
|
|
Стиль,сөйлеу стилі,кітаби стиль |
||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтінмен жұмысын жасай алады. Өткен тақырыптар бойынша ақпарат жинақтап, өзара ой бөліседі |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылар бойында
сүйіспеншіліктерін, адамгершілікке,
адалдыққа, |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ноутбук, интербелсенді тақта |
|
|
Бастапқы оқу |
Стильдер туралы біледі. |
|
Жоспар
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар (ескертпелерді де жазыңыз) |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15мин 0-7 мин
07- 15мин 15-18 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу,түгелдеу. Оқушылырды топқа бөлу. І топ. «Жүйріктер»,ІІ топ «Тапқырлар»,ІІІ топ. «Білімділер» Психологиялық дайындық Туған жерді сүю парыз, Сүю үшін білу парыз. Қасиетін ұғу парыз, Күзетінде тұру парыз. (Н.Назарбаев) Үй тапсырмасын сұрау. Эссе . «Автор орындығы» әдісі арқылы құрылымын тексеру. Білу кезеңі «Мерген» сұрақтар:
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау. Дискриптор:
|
Түрлі стикер- лер
Плакаттар, маркер, смайлктер Слайд |
|
Сабақтың ортасы/ Сабақтың негізгі бөлімі 18 -20 мин 20-23мин 23-32мин 32-34мин Сабақтың соңы 34-36мин
36-38мин 38-40мин |
Түсіну. Мәтінмен жұмыс.Мақал сөздің мәйегі. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бағалау жүргізу. Қолдану кезеңі. Сурет бойынша оқушылар мақал құрайды. Екі жұлдыз, екі тілек әдісі арқылы бағалау. . Талдау кезеңі. Оқу сауаттылығы бойынша тест жұмысын орындау. Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды; - Сұрақтарға дұрыс жауап береді;Уақыт үнемдейді. «Өзін-өзі» бағалау әдісі. Жинақтау кезеңі Стильдердің өзіндік ерекшелегі қандай? «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Бағалау кезеңі . «Отбасындағы ұл тәрбиесінің » алатын орыны қандай? Неге ия? Неге жоқ? Үйге тапсырма: А.Байтұрсыновтың «Қазақ салты»өлеңіндегі қазақ халқының психологиясын талдап жазып келу. Кері байланыс: « Табыс басбалдағы»әдісі бойынша.
|
«Ой қозғау » Әдісі Суреттер Тест сұрақтары А4 Плакат,маркер түрлі түсті стикерлер |
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? 1. жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға мәтінмен жұмыс жасап. өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Суреттер бойынша мақал-мәтелдер құрайды. |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы «Сергіту сәті» Тазалықты, ұқыптылықты сақтау. Достық атмосферасын орнату,өзгенің пікірін тыңдауға,санасуға,топта бірлесе жұмыс жасай білуге үйренеді. Психологиялық жағымды ахуалтуғызу,сергіту сәтін ұйымдастыру. |
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2 Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
|
ОҚО Қазығұрт ауданы
«Жаңаталап» жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
Тақырыбы: ҰБТ-ға дайындауда жаңа әдіс-тәсілдердің тиімділігі
Пән мұғалімі: Рахымбекова Гүлбаршын
2018-2019 жыл
шағым қалдыра аласыз













