Ашық сабақ Үй құстары 3-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ Үй құстары 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қашықтықтан өткізілген сабақ ретінде қолдануға болады. Бұл сабақтың қосымша презентациясы да бар. Онлайн режимде синхронды түрде зумм платформасы арқылы 3 сыныпта өтті.
Материалдың қысқаша нұсқасы


Пән: Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жанды табиғат

Күні:17.09.2020

Сынып: 3-сынып


Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:Амиржанова А.Ж.

Сабақ тақырыбы

Үй құстары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.​1.​3.​1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/ мазмұндау

3.​4.​1.​1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырып бойынша сөйлемдер құрайды

Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады, тірек сөздерді қолданып, мәтін құрастырады.

Оқушылардың кейбірі: тақырып бойынша білетін қосымша ақпаратымен бөліседі.

Бағалау критерийлері

Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді.

Тақырып бойынша мәтін құрастырады.

Тілдік мақсат

Үйрек, тауық, төмен

Сұрау есімдіктері:

Мынау не? Ол не істейді?

Құндылықтарды дарыту


Құстарға қамқорлық, қоршаған ортаны қорғау

Пәнаралық байланыстар

дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

таныстырылым

http://bala.soyle.kz/picture/collection?id=8 сайтындағы жаттығуларды орындайды

Бастапқы білім


Жем шашамыз

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы


Үй жұмысын тексеру

Оқушылар екі топқа бөлініп, «Құстарға қамқорлық «тақырыбында дайындаған жұмыстарын оқиды. Топ ішінде тыңдалып, сәтті орындалған жұмыстар сыныптың алдында оқуға ұсынылады (әр топтан 2 жұмыс).

Сынып оқушылары «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалайды.

Сабақ мақсатымен таныстыру

Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінемін.

Тақырып бойынша мәтін құрастырамын.


Сабақтың ортасы


(МК, Ұ) Жаңа сөздерді суретті сөздік арқылы, анықтама беру арқылы меңгерту

үй құстары- үйдің ауласында жүреді, адамдар жем береді, су береді

төмен жоғары

үйрек қаз


әтеш тауық


Сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құру.

Үлкен үйрек, тауықтың балапаны, бес қаз, әтешке су беру

Тауықтың балапаны жем жеді.

(Т) Тыңдалым

Тыңдалым алды тапсырма

Венн диаграммасын толтыру: үй құстары мен жабайы құстарды салыстырады.

(Ж) Тыңдалым тапсырмасы

Тыңдалым мәтіні

Атамның қорасында үй құстары бар. Үй құстарына қаз, үйрек, тауық, әтеш жатады. Үй құстары төмен ұшады.

Атам құстарға ұя жасады. Олар сол ұяда жатады. Мен құстарға жем, су беремін.


Мәтінді 2 рет тыңдайды. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қойып, сөйлемдерді толықтырып жазады.

Керекті сөздер: Қайда?Қалай Кім? Не? Нелер?

  • Атамның қорасында ... бар?

  • Үй құстарына ... жатады?

  • Олар ... жатады?

  • Үй құстары ... ұшады?

  • ... құстарға ұя жасады?


Орындап болған соң, жұптар келесі жұппен бірлесіп, жұмыстарын талдайды. Жауаптарын бағалайды.

(«Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын», «Ойлан»)

(Ө) Тыңдалымнан кейінгі тапсырма

Сурет бойынша сөйлемдерді толықтырады.

Атамның ... үй құстары бар. Үй құстары: ..., ..., ..., ..., ... .

Үй құстары ... ұшады. Біз үй құстарына ... .

(Дәптерлерін жинап тексеру)

(Ж) Оқылым. Диалогты рөлге бөліп оқиды. Сөйлемдерді интонациясына сәйкес оқуларын ескерту.

-Әлібек, мынау қандай құстар?

-Бұл – үй құстары.

-Мынау не?

-Бұл- үйрек.

-Мынау не?

-Бұл- тауық.

-Мыналар ше?

-Мынау-қаз. Анау- әтеш.


(МК, Ұ) Жазылым. «Бірлесіп жазу» әдісі бойынша мәтін құрап жазу (мұғалім жетекші рөл атқарады, оқушыларға сұрақ қоя отырып, тақырыпқа сәйкес мәтін жазады).

Тірек сөздер:

Ауыл, ата, үй құстары, қаз, аула, үйрек, тауық, үлкен, жем шашу, су беру


(Т) Айтылым. «Қандай құс?» ойыны. Оқушылар топқа бөлінеді. Текшені кезекпен лақтырып, шаршы тақтаның бетіндегі сурет бойынша үй құстары мен оған қатысты заттарды атау керек. Бір минуттың ішінде қай топ көп әрі дұрыс айтса, сол топ жеңіске жетеді.

«Бас бармақ әдісі» бойынша бағалау.


Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы:

Сұрақтарға жауап бере отырып, ауызша шағын мәтін құрап айтады.

  • Әлібек пен Анна не туралы сөйлесті?

  • Үй құстары қайда жүреді?

  • Балалар қандай үй құстарын көрді?

Рефлексия

«Пайыздық көрсеткіш»

  • 25 % 50% 75% 100%





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.12.2020
890
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі