Математика
|
Бөлім |
«Уақыт» 2А Үлес.Уақытты қалай өлшейді? |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Үлес туралы түсінік . |
|||
|
Мұғалім |
Елеуова Г.А. |
|||
|
Сынып |
3A |
|||
|
Күні |
07.11..2022 |
|||
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.1.5 үлесті құру жолын көрсетіп беру, оларды оқу, жазу және салыстыру 3.1.2.1** бөлшек дегеніміз бірліктің (бір бүтіннің) бір не бірнеше тең үлестерден құралған сан, екі натурал санның қатынасы екенін түсіну |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Шаманың бөлігін және бөлік бойынша шаманы табу: жартысын, үштен бір, төрттен бір, оннан бір бөлігін табу. |
Ойлау дағдылары: білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау |
||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру. «Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б.
–Сіздердің
парталарыңызда геометриялық фигура жатыр. Ол қалай аталады?
(Дөңгелек) – Дөңгелекті екіге бүктеңіз. – Ашыңыз. – Қанша бірдей
бөлік болды? (2) – Сонымен, біз дөңгелекті қақ бөлдік, яғни тең екі
бөлікке. Балаларға дөңгелекті тағы да ортасынан бүктеуді ұсынады.
Содан кейін оны ашуды сұрайды. –Неше бөлік
шықты? –Дөңгелекті тағы да
бүктеуге бола ма? |
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырмадағы сағаттың макетін қараңыздар. Циферблат неше бөлікке бөлінген? Үлестердің атауларын сағат бөліктерімен де атайтын кездері болады. 2- тапсырмадағы сағаттың уақытын қараңыз. Математикада үлестерді жазуға болады. Әлияға уақытты әртүрлі айтуға көмектесіңдер. А) 6 сагат 15 минут немесе 6-дан . . . минут кетт3. Б) 5 жарым немесе 5-тен … минут кетт37 С) 3 сагат 45 минут немесе 4-ке … минут калды. 3-тапсырма Суретке кара. Дөңгелектердің қандай бөлігі боялғанын айт.
4-тапсырма Қағаздан бірдей үш дөңгелек да айында. Бүктеу арқылы біріншісін екі бөлікке бөл. Екіншісін төрт бөлікке, үшіншісін сегіз бөлікке бөл. Бір бөлігін боя. Ең үлкен және ең кіші бөліктерді ата. Үйге: 5-тапсырма |
Оқулықтағы тапсырмаларды түсініп оқиды. Тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор -цифербалттың неше бөлікке бөлінгенін табады Дескриптор -уақытты әртүрлі айтады Дескриптор Дөңгелектердің қандай бөлігі боялғанын айтады |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия. «Аяқталмаған сөйлем» 1. Мен сабақта … жұмыс істедім. 2. Мен сабақта өз жұмысымда … 3. Сабақ мен үшін … көрінді. 4. Сабақ үшін мен… 5. Менің көңіл-күйім… 6. Сабақтың материалы маған... |
Бүгінгі алған білімдері туралы ойларын айтады. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Үлес туралы түсінік 3-сынып математика
Ашық сабақ Үлес туралы түсінік 3-сынып математика
Математика
|
Бөлім |
«Уақыт» 2А Үлес.Уақытты қалай өлшейді? |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Үлес туралы түсінік . |
|||
|
Мұғалім |
Елеуова Г.А. |
|||
|
Сынып |
3A |
|||
|
Күні |
07.11..2022 |
|||
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.1.5 үлесті құру жолын көрсетіп беру, оларды оқу, жазу және салыстыру 3.1.2.1** бөлшек дегеніміз бірліктің (бір бүтіннің) бір не бірнеше тең үлестерден құралған сан, екі натурал санның қатынасы екенін түсіну |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Шаманың бөлігін және бөлік бойынша шаманы табу: жартысын, үштен бір, төрттен бір, оннан бір бөлігін табу. |
Ойлау дағдылары: білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау |
||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру. «Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б.
–Сіздердің
парталарыңызда геометриялық фигура жатыр. Ол қалай аталады?
(Дөңгелек) – Дөңгелекті екіге бүктеңіз. – Ашыңыз. – Қанша бірдей
бөлік болды? (2) – Сонымен, біз дөңгелекті қақ бөлдік, яғни тең екі
бөлікке. Балаларға дөңгелекті тағы да ортасынан бүктеуді ұсынады.
Содан кейін оны ашуды сұрайды. –Неше бөлік
шықты? –Дөңгелекті тағы да
бүктеуге бола ма? |
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырмадағы сағаттың макетін қараңыздар. Циферблат неше бөлікке бөлінген? Үлестердің атауларын сағат бөліктерімен де атайтын кездері болады. 2- тапсырмадағы сағаттың уақытын қараңыз. Математикада үлестерді жазуға болады. Әлияға уақытты әртүрлі айтуға көмектесіңдер. А) 6 сагат 15 минут немесе 6-дан . . . минут кетт3. Б) 5 жарым немесе 5-тен … минут кетт37 С) 3 сагат 45 минут немесе 4-ке … минут калды. 3-тапсырма Суретке кара. Дөңгелектердің қандай бөлігі боялғанын айт.
4-тапсырма Қағаздан бірдей үш дөңгелек да айында. Бүктеу арқылы біріншісін екі бөлікке бөл. Екіншісін төрт бөлікке, үшіншісін сегіз бөлікке бөл. Бір бөлігін боя. Ең үлкен және ең кіші бөліктерді ата. Үйге: 5-тапсырма |
Оқулықтағы тапсырмаларды түсініп оқиды. Тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор -цифербалттың неше бөлікке бөлінгенін табады Дескриптор -уақытты әртүрлі айтады Дескриптор Дөңгелектердің қандай бөлігі боялғанын айтады |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия. «Аяқталмаған сөйлем» 1. Мен сабақта … жұмыс істедім. 2. Мен сабақта өз жұмысымда … 3. Сабақ мен үшін … көрінді. 4. Сабақ үшін мен… 5. Менің көңіл-күйім… 6. Сабақтың материалы маған... |
Бүгінгі алған білімдері туралы ойларын айтады. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
|
шағым қалдыра аласыз















