Пәні
|
Қазақ тілі мен
әдебиеті пәні
|
Оқулық
|
Оқулықтың авторы: Ф.
Ш. Оразбаева, Ж.Т. Дәулетбекова, Р.С.Рахметова,
Б.К.Мукеева
«Көкжиек - Горизонт»
Алматы 2017 ж.
Сағат саны -170
Аптасына - 5
|
Бөлім
нөмірі: 5
|
Ұқсатым. Спорт және
денсаулық күтімі.
|
Мұғалімнің
аты-жөні
|
Дауренбекова
Карлыгаш Рымбековна
|
Күні
|
15.12
|
Сынып
|
7
|
Қатысушылар саны:
11
|
Қатыспағандар саны:
0
|
Сабақ № 1-2, сабақ
тақырыбы
|
Сабақтың нөмірі: 1-2
сабақ.
Тақырыбы: Ұлттық
команда
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
(қысқаша)
|
7.Т2 Тыңдалған
мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін
анықтау.
7.А2 Кеңес беру,
ұсыныс жасау, өтініш, талап, ету, бұйрық берудің түрлі формалары
мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті
формаларын қолдана білу.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлығы:(ОТЖ):тақырыпқа қатысты мәтіндерді мәнерлеп оқиды, мәтіндерден
негізгі ақпаратты таба алады.
Көбі: (ООЖ): сабақ барысында мәтіндерді талдау,сипаттау арқылы
ұлттық команда киімі жайлы толық ақпарат бере алады.
Кейбіреуі:(ОЖЖ): тақырып көлемінде шағын сөйлемдерді құрау арқылы сөйлесімге түседі, ұлттық команда киімі туралы тың ақпараттар бере алады.
|
Жаңа
сөздер:
|
ұлттық нақыш — национальный
колорит
ұлттық нақышы бар киімдер —
одежда с национальным
колоритом
жанкүйер —
болельщик
біздің жанкүйерлеріміз — наши
болельщики
өлшем —
размер
менің өлшемім — мой
размер
киім өлшемі — размер
одежды
аяқкиім өлшемі — размер
обуви
бас өлшемі — размер
головы
шақ келді/шақ
емес
шақ — впору (об
одежде)
шақ киім — одежда
впору
киім шақ емес — одежда не
подходит
жарасу/жараспау
жарасады — подходит, идти,
быть к лицу
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Өткен сабақты тексеру
|
Үй
тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді,
бағалайды.
|
Тапсырманы айтады, тақырып
бойынша
сұрақтарға жауап береді.
|
|
|
Қызығушылықты
ояту
|
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту
мақсатында дайындаған слайдтарын көрсетеді, ой шақыру сұрақтарын
қояды: — Балалар, сендердің ұнататын
ұлттық командаларың
бар ма? Олар қандай киім киеді? Ұлттық команда киімін сипаттап беріңдерші.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Ұлттық команда
киімін сипаттайды.
|
|
Интерактивті тақта
Оқулық
Лексикалық
минимум
|
Сабақ
басы
Мағынаны
таны
|
Ұйым.
сәті
(Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
таныстыру.)
|
|
|
|
|
1. Сөздікпен жұмыс.
А)
Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа
сөздермен
таныстырады, аудармасын айтады. Оларды
оқиды, оқушыларға қайталатады.
|
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды,
қайталайды.
Айтылым. Дұрыс айтылуымен
ауызша жаттығу
жүргізеді.
|
|
|
|
2. Мәтіналды
жұмыс.
А)
Айтылым. Оқулықтағы
1-тапсырманы
орындатады.
|
Айтылым. Сұрақтарға жауап
береді.
|
|
|
|
Ә)
Жазылым. Оқулықтағы
2-тапсырманы орындатады.
|
Жазылым. Суретке қарап,
мәтін құрайды.
|
|
|
|
4. Мәтінмен
жұмыс.
А)
Тыңдалым. Оқылым.
Оқулықтағы 3-тапсырманы
орындатады.
|
Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді
тыңдайды, тақырып қояды, жоспар құрады, сұрақтарға жауап береді.
|
|
|
|
Ә)
Айтылым. Оқулықтағы 4-тапсырманы
орындатады.
|
Айтылым. Көршісімен сұхбат
құрады.
|
|
|
|
5. Сергіту сәті.
Оқулықтағы 9-тапсырманы
орындатады. Коллаж
дайындатады.
|
«Қазақстан спортшылары»
тақырыбында коллаж
дайындайды.
|
|
|
|
6.
Мәтінсоңы жұмыс. А) Оқылым. Оқулықтағы 6-тапсырманы
орындатады.
|
Айтылым. Досымен диалог
құрады.
|
|
|
|
Ә)
Оқылым. Оқулықтағы
7-тапсырманы
орындатады.
|
Оқылым. Сұхбатты рөлге бөліп оқиды.
|
|
|
|
1. Сөздікпен жұмыс.
А)
Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа
сөздермен
таныстырады, аудармасын айтады. Оларды
оқиды, оқушыларға қайталатады.
|
1. Сөздікпен жұмыс.
А)
Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа
сөздермен
таныстырады, аудармасын айтады. Оларды
оқиды, оқушыларға қайталатады.
|
|
|
ІІІ. Ой толғаныс
|
Оқулықтағы 8-тапсырманы
орындатады.
|
Айтылым. Жағдаяттық тапсырманың шартын
орындайды.
|
|
|
IV.
Бекіту
|
«Естесақта!» айдарымен берілген сөздермен сөз тіркестерін оқиды, талдатады.
|
Сөздер мен сөз тіркестерін оқиды,
талдайды.
|
|
|
V.
Бағалау
|
Формативті бағалау.
Мұғалім оқушылардың өзара
бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды.
|
«Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша өзара бір-бірін бағалайды.
|
|
|
Рефлексия
|
Сөздікті, ережені
қайталау..
Оқушыларға пікір
жіберу
|
|