Материалдар / Ашық сабақ Ұқсас фигуралар және олардың қасиеттері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Ұқсас фигуралар және олардың қасиеттері

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ үшбұрыштар ұқсастығының белгілерін қолданып есеп шығаруға арналған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Ақпан 2023
221
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мектеп:

«Алматы облысы білім басқармасының Еңбекшіқазақ ауданы бойынша білім бөлімі» ММ «М.Маметова атындағы орта мектеп-МДШО» КММ-сі

Бөлімі:

9.2А Жазықтықтағы түрлендірулер

Педагогтің аты-жөні:

Әлім Райхан Жаманаққызы

Күні:

22.12.22.

Сыныбы: 9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ұқсас фигуралар және олардың қасиеттері.Үшбұрыштар ұқсастығының белгілері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

9.1.4.17 ұқсас фигуралардың  аудандары және ұқсастық коэффициенті арасындағы тәуелділік формуласын білу.

Сабақтың мақсаты:





Барлық оқушылар істей алады: Жазықтықтағы түрлендірулер сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді.

Көптеген оқушылар істей алады: Ұқсас фигуралардың  аудандарын сипаттайтын шамаларды қолданады.

Кейбір оқушылар істей алады: Ұқсастық коэффициенті арасындағы тәуелділік формуласын біледі.

Бағалау критерийлері

-Ұқсас фигуралардың  аудандары және ұқсастық коэффициенті арасындағы тәуелділік формуласын біледі.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


5 мин.









Өткен сабақты тексеру

7мин.







Топпен жұмыс

10 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы "

«Таяқша» әдісі арқылы топқа бөлінеді:

І топ

ІІ топ


Өткен сабақты тексеру «Лоторея» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру

Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз.

1.Жазықтықтағы түрлендірулер дегеніміз не?

2.Жазықтықтағы түрлендірулер дегенді қалай түсінесіңдер?

3.Қозғалыс дегеніміз не?

4.Ұқсастық деген не?

5.Үшбұрыштар ұқсастығының 1-белгісі

6. Үшбұрыштар ұқсастығының 2-белгісі

7. Үшбұрыштар ұқсастығының 3-белгісі


Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни таяқшалар арқылы бөлу.

Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді.

«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне гүл ұсына отырып, тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.




Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.

«Бинго» шыққан оқушы өзі сұрақ қою мәртебесіне ие болады.




Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды.

















Дескриптор:

-Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды.


Жалпы балл-2






Дескриптор:

-Тақырыпты оқиды, топта талқылайды

- Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды.


Жалпы балл-3





Гүл макеті

Үлестірме










ДК экран Сұрақтар










Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі.

Сабақтың ортасы.

12 мин.

Жұппен жұмыс



«Жұппен жұмыс» «Таяқша» әдісі арқылы жұпқа бөлінеді.

Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар:

1-тапсырма:

Берілген АВ кесіндісін: 1) 2:5; 2)3:7; 3)4:3  қатынасында бөліңдер

2-тапсырма:

Коэффициенті 3-ке тең гомотетияда А нүктесі А' нүктесіне көшеді. Гомотетия центрін салыңдар.

Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауап жазады.


Дескриптор:

-Тапсырмаларды орындайды.

-Осы тапсырмаларға ұқсас сұрақтар қояды..


Жалпы балл -3



Слайд

Кітап

Дәптер



Сабақтың соңы.

6 мин

Синтез

«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)


3мин

Рефлексия



Бағалау


Үй тапсырмасы

2 минут


«Жеке жұмыс»

«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)

Егер ВС>AC>AB болса, онда үшбұрыштың бұрыштарын өсу ретімен жазыңыз.






«Смартфон» әдісі

Смс жолдау





Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау


Үй тапсырмасы: №211,212

Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды





Білім алушылар бүгінгі сабақ жайлы ұстазға хат жазады


Дескриптор
-Тапсырманы орындайды.

-Дәптерге жазады.


Жалпы балл-2











Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл


Дк экран

Дәптер










Смартфон










Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!