Оқу меңгерушісі-----------------------------
-
Күні:20.12
Сынып: 2а
Мектеп Ж.Жапаров
Мұғалімнің аты-жөні: Сансызбаева Е
Қатысқан оқушылар:
Қатыспағаны:
Сабақтың тақырыбы
«үш-үштен» комбинациялар нұсқасы
Оқу мақсаттары
2.4.4.1 қоршаған әлем заттарынан «үш-үшеуден» комбинациялар нұсқаларын құру
Сабақ мақсаты
Оқушылар әр түрлі заттардан өз бетімен жиын құрып, көп комбинациялар құрастырады.
Бағалау критерийлері:
Үш элементтен тұратын комбинациялар жиынын құра алады.
Тілдік мақсаттар
-
Венн диаграммасы, жиын, жиын элементтері, қиылысу аумағы, жиынға тиісті, жиынға тиісті емес, комбинация,т.б.
Құндылықтарды дарыту
Еңбек және шығармашылық
Пәнаралық байланыстар
АКТ пәнімен байланысты
Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру
Дүниетану пәнімен байланысты
Алдыңғы меңгерілген білім:
Сандарды тексеру үшін Венн диаграмманы қолдану: сандардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау.
Сабақ барысы
Белгіленген уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Дерек көздер
Сабақтың басы
10 минут
«Ертеңгілік шеңбер»
Қуанамын мен де , Қуанасың сен де.
Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге.
Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос.
/оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, бір-біріне жылуын сыйлайды./
Топтарды анықтау Венн диаграммасы арқылы оқушылар қима фигураларына байланысты 3 жиын құрады:
Фигуралардың айырмашылығы мен ортақ қасиеті анықталады.Қиылысу аумағында ортақ қасиеті айтылады.
Тақырыпты ашу -Балалар, барлығы неше жиын құрдық?
-Фигуралардың орналасу ретін өзгертуге бола ма? Қалай?
Оқушылар өздерінің нұсқаларын айтып, өз орындарын ауыстырады.
-Одан элементтердің ортақ қасиеті өзгере ме?
-Фигуралардың орнын ауыстыру арқылы сендер неше тәсілді пайдаландыңдар? -Неше комбинация құрылды?
-Қалай ойлайсыңдар, бүгінгі біздің тақырыбымыз қандай болмақ?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
-Сабақтың соңында қандай жетістіктерге қол жеткізесіңдер?
Оқушылардың ой-пікірлерін тыңдау, тақтаға жазу.
Интерактивті тақтада санамақ
үшбұрыштар, шаршылар, бесбұрыштар.
Сабақтың ортасы
10 минут
5 минут
7 минут
Топтық жұмыс
1-топ:Сандарды неше түрлі тәсілмен орналастыруға болады? 13, 45, 189.

2-топ: Жемістерді қандай реттілікпен орналастыруға болады?
3-топ: Қоян, жолбарыс және аю бір қатарға тұрмақшы болды. Оларды неше түрлі тәсілмен орналастыруға болады?

4-топ:Өсімдік топтарын неше комбинациямен орналастыруға болады.

Оқушылар топта ақылдаса отырып, комбинациялар құрып, қима сандар мен суреттерді флипчартқа желімдейді. Содан кейін жұмыстарымен ауысып, топтар бірін-бірі бағалайды.
Сергіту сәті «Көңілді қоян»
(Ө,Ж) Дәптермен жұмыс

Оқушылар жұпта отырып, бірін-бірі тексереді және бағалайды.
-Балалар, ал сыныптағы заттардан, топтағы оқушылардан комбинациялар құруға бола ма? Қандай кобинациялар ұсынасыңдар? Мысалы: Оқушылардың ұлты бойынша
Орыс, қазақ, ингуш. Орыс, ингуш, қазақ.
Қазақ, орыс, ингуш. Қазақ, ингуш, орыс.
Ингуш, қазақ, орыс. Ингуш, орыс, қазақ.
/Оқушылар өз ойларын айтады, көрсетеді. Оқушылардың жауаптарын тыңдау, бағалау/
А4 қағаздары
Қима карточкалар флипчарт желімдер
Жұмыс дәптерлері
Сабақтың соңы
3 минут
-
Рефлексия:Сұрақтарға жауап беру
-Не үйрендім? -Не білдім? -Не қиын болды?
-
Өз-өзін бағалау: Жетістік баспалдағына стикерлер жапсыру арқылы өздерін бағалайды.
«Жетістік баспалдағы»
Қосымша ақпарат.
Рефлексия
Оқытудың/сабақтың мақсаттарына қол жеткізілетіндей болды ма?
Бүгін оқушылар не нәрсеге үйренді?
Қорытынды бағалау
Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға ықпал ететіндей екі жайтты атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?
1:
2:
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Үш -үштен " комбинациялар нұсқасы
Оқу меңгерушісі-----------------------------
-
Күні:20.12
Сынып: 2а
Мектеп Ж.Жапаров
Мұғалімнің аты-жөні: Сансызбаева Е
Қатысқан оқушылар:
Қатыспағаны:
Сабақтың тақырыбы
«үш-үштен» комбинациялар нұсқасы
Оқу мақсаттары
2.4.4.1 қоршаған әлем заттарынан «үш-үшеуден» комбинациялар нұсқаларын құру
Сабақ мақсаты
Оқушылар әр түрлі заттардан өз бетімен жиын құрып, көп комбинациялар құрастырады.
Бағалау критерийлері:
Үш элементтен тұратын комбинациялар жиынын құра алады.
Тілдік мақсаттар
-
Венн диаграммасы, жиын, жиын элементтері, қиылысу аумағы, жиынға тиісті, жиынға тиісті емес, комбинация,т.б.
Құндылықтарды дарыту
Еңбек және шығармашылық
Пәнаралық байланыстар
АКТ пәнімен байланысты
Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру
Дүниетану пәнімен байланысты
Алдыңғы меңгерілген білім:
Сандарды тексеру үшін Венн диаграмманы қолдану: сандардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау.
Сабақ барысы
Белгіленген уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Дерек көздер
Сабақтың басы
10 минут
«Ертеңгілік шеңбер»
Қуанамын мен де , Қуанасың сен де.
Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге.
Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос.
/оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, бір-біріне жылуын сыйлайды./
Топтарды анықтау Венн диаграммасы арқылы оқушылар қима фигураларына байланысты 3 жиын құрады:
Фигуралардың айырмашылығы мен ортақ қасиеті анықталады.Қиылысу аумағында ортақ қасиеті айтылады.
Тақырыпты ашу -Балалар, барлығы неше жиын құрдық?
-Фигуралардың орналасу ретін өзгертуге бола ма? Қалай?
Оқушылар өздерінің нұсқаларын айтып, өз орындарын ауыстырады.
-Одан элементтердің ортақ қасиеті өзгере ме?
-Фигуралардың орнын ауыстыру арқылы сендер неше тәсілді пайдаландыңдар? -Неше комбинация құрылды?
-Қалай ойлайсыңдар, бүгінгі біздің тақырыбымыз қандай болмақ?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
-Сабақтың соңында қандай жетістіктерге қол жеткізесіңдер?
Оқушылардың ой-пікірлерін тыңдау, тақтаға жазу.
Интерактивті тақтада санамақ
үшбұрыштар, шаршылар, бесбұрыштар.
Сабақтың ортасы
10 минут
5 минут
7 минут
Топтық жұмыс
1-топ:Сандарды неше түрлі тәсілмен орналастыруға болады? 13, 45, 189.

2-топ: Жемістерді қандай реттілікпен орналастыруға болады?
3-топ: Қоян, жолбарыс және аю бір қатарға тұрмақшы болды. Оларды неше түрлі тәсілмен орналастыруға болады?

4-топ:Өсімдік топтарын неше комбинациямен орналастыруға болады.

Оқушылар топта ақылдаса отырып, комбинациялар құрып, қима сандар мен суреттерді флипчартқа желімдейді. Содан кейін жұмыстарымен ауысып, топтар бірін-бірі бағалайды.
Сергіту сәті «Көңілді қоян»
(Ө,Ж) Дәптермен жұмыс

Оқушылар жұпта отырып, бірін-бірі тексереді және бағалайды.
-Балалар, ал сыныптағы заттардан, топтағы оқушылардан комбинациялар құруға бола ма? Қандай кобинациялар ұсынасыңдар? Мысалы: Оқушылардың ұлты бойынша
Орыс, қазақ, ингуш. Орыс, ингуш, қазақ.
Қазақ, орыс, ингуш. Қазақ, ингуш, орыс.
Ингуш, қазақ, орыс. Ингуш, орыс, қазақ.
/Оқушылар өз ойларын айтады, көрсетеді. Оқушылардың жауаптарын тыңдау, бағалау/
А4 қағаздары
Қима карточкалар флипчарт желімдер
Жұмыс дәптерлері
Сабақтың соңы
3 минут
-
Рефлексия:Сұрақтарға жауап беру
-Не үйрендім? -Не білдім? -Не қиын болды?
-
Өз-өзін бағалау: Жетістік баспалдағына стикерлер жапсыру арқылы өздерін бағалайды.
«Жетістік баспалдағы»
Қосымша ақпарат.
Рефлексия
Оқытудың/сабақтың мақсаттарына қол жеткізілетіндей болды ма?
Бүгін оқушылар не нәрсеге үйренді?
Қорытынды бағалау
Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға ықпал ететіндей екі жайтты атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?
1:
2:
-
шағым қалдыра аласыз













