Материалдар / Ашық сабақ. Үшбұрыштың ауданы. 8 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ. Үшбұрыштың ауданы. 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Желтоқсан 2020
1458
34 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ілиясова Жансая

Математика пәні мұғалімі

`Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Тарау 8.2А

Аудан

Мектеп:N193 жалпы орта мектеп

Қызылорда облысы

Жаңақорған ауданы

Байкенже ауылы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Iлиясова Ж

Сынып:8


Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Үшбұрыштың ауданы

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.1.3.12

үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;


Сабақтың мақсаты

Барлығы:

  • Үшбұрыштың ауданын табу формулаларын есеп шығаруда қолданады

Көпшілігі:

  • Әр түрлі үшбұрыштың аудандарын табады, формулаларды түрлендіреді

Кейбірі:

  • Үшбұрыштың ауданын табу формулаларын түрлендіреді, бірнеше қадамдардан тұратын күрделі есептерді шығарып дәлелдейді

Ойлау деңгейі

  • Түсіну

  • Қолдану

  • Талдау

Бағалау критерийлері

  • Үшбұрыштың ауданын табу формулаларын қолданады;

  • Әр түрлі үшбұрыштардың аудандарын табады, формулаларды түрлендіреді

Тілдік мақсат

Үшбұрыштың ауданын табу формулаларын түсіндіреді

Пәндік лексика және терминология

- параллелограмм;

-тік төртбұрыш;

-үшбұрыш;

-сүйір бұрышты үшбұрыш;

-тік бұрышты үшбұрыш;

-сүйір бұрыштың синусы;

- аудан

Құндылықтарды дарыту

1.Қазақстанның тәуелсіздігі мен Астанасы.

2.Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім.

3.Зайырлы қоғам және жоғары руханият.

4.Индустрияландыру мен иновацияларға негізделген экономикалық өнім.

5.Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы.

6.Тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығы.

7.Еліміздің ұлттық қауіпсіздігі, бүкіләлемдік , өңірлік мәселелерді шешуге жаһандықтұрғыдан қатысуы.

Пәнаралық байланыс

Сызу,өзін өзі тану,информатика

АКТ қолдану дағдылары

Презентация, интербелсенді тақта, компьютер, телефон, kahoot.it сервисі,easyQuizzy

Бастапқы білім

  • Параллелограмның ауданы;

  • Тік төртбұрыштың ауданы;

- Ромбтың ауданын табу формулалары.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағыжоспарланған

іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


5 мин

























Сабақтың ортасы


30 мин




































Белсенді оқыту























































Саралап оқыту


Ұйымдастыру кезеңі


"Сәттілік тілeу"

Oқушыларды түгeндeу, сыныпта қoлайлы ахуал туғызу. «Сәттілік тілеу» трeнингін өткізу


Үй жұмысын тексеру (слайдпен, есептердің шығарылу жолын көрсетемін)


Оқушыларға бірін-бірі бағалау парағы таратылады

Тапсырмалар

Алынған дескриптор

Мах. дескриптор

Миға шабуыл


10

Ауызша жұмыс


5

Топтық-жұптық оқыту


10

Саралап оқыту

А

В

С

3

4

5

Тест


5

Аты-жөні:


Алынғаны:


МАХ: 42


"Миға шабуыл"

Өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында kahoot.it сервисін пайдаланып тест тапсырмасын аламын.Оқушылар телефондарын қолданып тест тапсырады.сұрақтарға ауызша жауап беру.


ҚБ Қол шапалақтауТест тапсырмасын бірінші болып орындаған оқушыға құрмет көрсетіледі.Бағалау парағына ұпайлар түсіріледі.

Топқа бөлу

Кеспе қағаздарда геометриялық фигураларды сәйкестендіру арқылы топқа бөлемін.


Екі топ пазл құру арқылы алдынғы тақырыпты пысықтайды

ҚБ Қол шапалақтау Тапсырманы бірінші болып орындаған топқа құрмет көрсетіледі.Бағалау парағына ұпайлар түсіріледі.

Жұпқа бөлу

Кеспе қағаздарда геометриялық фигураларды сәйкестендіру арқылы жұпқа бөлемін.


Жаңа тақырыпты меңгеру

Ауызша жұмыс. Жұптарға А4 парақта параллелограмм,тік төртбұрыш, ромб суреттері таратылады.

1.Фигуралардың анықтамалары, қасиеттерін айтады;

2. Аудан табу формулаларын тақтаға жазады.

3. Алдарыңдағы фигураға бір диагональ жүргізіңдер де, сол диагональ бойынша қиыңдар.

Кері байланыс:

Қандай фигуралар шықты?

Оқушылардың жауабы:

Үшбұрыштар.

Осыдан сабағымыздың тақырыбы шығады Қандай? -"Үшбұрыштың ауданы".

Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай болады деп ойлайсыңдар?

Иә, Үшбұрыштың ауданын табу

ҚБқол шапалақтау

«Жұптық өзара оқыту» әдісі

Қолданылған әдістің мақсаты:

    • Aқпарат алу және жоғары деңгейлі ойлау дағдыларын жетілдіреді;

  • Oқушылар арасындағы тосқауылдарды жояды


1.Әр жұп үшбұрыштың түріне сәйкес аудан табуға формула қорытып шығарады.

2. Дәлелдейді

3. Қорғайды

Әр жұпқа кеспе карточкалар беремін.

Тапсырмаларды дескриптор бойынша орындайды.

Бір-бірімізге көмектектеседі.


Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Үшбұрыштың ауданы туралы теореманы тұжырымдайды

Төртбұрыштың диагоналін жүргізеді;

1

Үшбұрыштың түрін анықтайды;

1

Формуланы жазады

1<

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!