Сыныбы:5ә
Пәні: Математика
Пән мұғалімі: Джалмурзаева Айжан Асановна
|
Сабақтың тақырыбы: Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары: Білімділік мақсаты |
Оқушыларға 1000 көлеміндегі сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеу және толық жүздіктерді,толық ондықтарды бір таңбалы санға көбейту тәсілдерін еске түсіру. Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту тәсілдерін қайталау, тапсырмалар орындатып бекіту. Есептеу дағдысын арттыру. |
||
|
Түзетушілік мақсаты: |
Оқушылардың тапсырма орындау барысында көріп- естіп қабылдауын, есте сақтау қабілеттерін, зейінін, елестетуін дамыту. Түрлі әдіс-тәсілдер арқылы пәнге деген қызығушылығын арттыру. |
||
|
Тәрбиелік мақсаты: |
Оқушыларды таза жазуға баулу. Бір-бірін тыңдап құрметтей білуге, әдептілікке баулу. |
||
|
Бағалау критерийлері: |
І-ІІ деңгей: -сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді; -толық жүздіктерді,толық ондықтарды бір таңбалы санға көбейтеді; - үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейтеді; ІІІ-ІV деңгей: -Сандарды атап,санайды; -жасырын санды табады; |
||
|
Қолданылатын көрнекі-құралдар |
Ереже жазылған плакат, таратпалы карточкалар,жарық шамдар, доптар, графопроектор,,бағалауға арналған смайликтер. |
||
|
Сабақтың барысы: Бағалау түрлері |
|||
|
Б «Жарық» әдісі асталуы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару -сыныпта кезекшіні анықтау;: -сынып оқушыларын түгелдеу:
Ауызша есеп
Бәйшешек гүлінің артына жасырылған сандарды жарық арқылы көріп разрядтық қосылғыштарға жіктеу. 240,410,320,200
«Серпілген сауал» әдісі
-Біз өткен сабақта қандай тақырып өтік? -Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту. - Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға қалай көбейтеміз? Үй тапсырмасын тексеру № 10 -Өткен тақырыпты қорыту. - Көбейтудің құрамдас бөліктерін ата. |
Ақылдым!
|
|
|
Ортасы |
Өткен тақырыпты бекіту. Еске түсіру: Мысалы: 140 х 2 =280 140 =100 + 40 100 х 2 =200 40 х 2 =80 200 + 80 = 280 № 15 «Флиппити» әдісі
О Оқушылар есептерді айналдыру арқылы өздері таңдап шығарады. №18
220х2 100 х 3
300 300х1 330 110х3 440 300 ІІІ-ІV деңгей:Аманжол Айару
Дескриптор: І-ІІ деңгей: -сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді; -толық жүздіктерді,толық ондықтарды бір таңбалы санға көбейтеді; - үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейтеді; ІІІ-ІV деңгей: -Сандарды атап,санайды; -жасырын санды табады; |
Өте жақсы! Жақсы!
Талпын! |
|
|
Аяқталуы |
Сабақты қорытындылау. -Бүгін біз қандай тақырыпқа есептер шығардық ? - Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту. - Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға қалай көбейтеміз? Көбейтудің құрамдас бөліктерін ата. 220 х 4=880 220=200+20 200х4=800 20х4=80 800+80=880 Үй тапсырмасын беру № 12 есеп Оқушылар білімін бағалау Белсенді балаларды мадақтау. |
Тамаша! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту.
Ашық сабақ Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту.
Сыныбы:5ә
Пәні: Математика
Пән мұғалімі: Джалмурзаева Айжан Асановна
|
Сабақтың тақырыбы: Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары: Білімділік мақсаты |
Оқушыларға 1000 көлеміндегі сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеу және толық жүздіктерді,толық ондықтарды бір таңбалы санға көбейту тәсілдерін еске түсіру. Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту тәсілдерін қайталау, тапсырмалар орындатып бекіту. Есептеу дағдысын арттыру. |
||
|
Түзетушілік мақсаты: |
Оқушылардың тапсырма орындау барысында көріп- естіп қабылдауын, есте сақтау қабілеттерін, зейінін, елестетуін дамыту. Түрлі әдіс-тәсілдер арқылы пәнге деген қызығушылығын арттыру. |
||
|
Тәрбиелік мақсаты: |
Оқушыларды таза жазуға баулу. Бір-бірін тыңдап құрметтей білуге, әдептілікке баулу. |
||
|
Бағалау критерийлері: |
І-ІІ деңгей: -сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді; -толық жүздіктерді,толық ондықтарды бір таңбалы санға көбейтеді; - үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейтеді; ІІІ-ІV деңгей: -Сандарды атап,санайды; -жасырын санды табады; |
||
|
Қолданылатын көрнекі-құралдар |
Ереже жазылған плакат, таратпалы карточкалар,жарық шамдар, доптар, графопроектор,,бағалауға арналған смайликтер. |
||
|
Сабақтың барысы: Бағалау түрлері |
|||
|
Б «Жарық» әдісі асталуы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару -сыныпта кезекшіні анықтау;: -сынып оқушыларын түгелдеу:
Ауызша есеп
Бәйшешек гүлінің артына жасырылған сандарды жарық арқылы көріп разрядтық қосылғыштарға жіктеу. 240,410,320,200
«Серпілген сауал» әдісі
-Біз өткен сабақта қандай тақырып өтік? -Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту. - Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға қалай көбейтеміз? Үй тапсырмасын тексеру № 10 -Өткен тақырыпты қорыту. - Көбейтудің құрамдас бөліктерін ата. |
Ақылдым!
|
|
|
Ортасы |
Өткен тақырыпты бекіту. Еске түсіру: Мысалы: 140 х 2 =280 140 =100 + 40 100 х 2 =200 40 х 2 =80 200 + 80 = 280 № 15 «Флиппити» әдісі
О Оқушылар есептерді айналдыру арқылы өздері таңдап шығарады. №18
220х2 100 х 3
300 300х1 330 110х3 440 300 ІІІ-ІV деңгей:Аманжол Айару
Дескриптор: І-ІІ деңгей: -сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді; -толық жүздіктерді,толық ондықтарды бір таңбалы санға көбейтеді; - үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейтеді; ІІІ-ІV деңгей: -Сандарды атап,санайды; -жасырын санды табады; |
Өте жақсы! Жақсы!
Талпын! |
|
|
Аяқталуы |
Сабақты қорытындылау. -Бүгін біз қандай тақырыпқа есептер шығардық ? - Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту. - Үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға қалай көбейтеміз? Көбейтудің құрамдас бөліктерін ата. 220 х 4=880 220=200+20 200х4=800 20х4=80 800+80=880 Үй тапсырмасын беру № 12 есеп Оқушылар білімін бағалау Белсенді балаларды мадақтау. |
Тамаша! |
|
шағым қалдыра аласыз


























