Материалдар / Ашық сабақ Үстеу 4-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Үстеу 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
өзіме керек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Мамыр 2021
415
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Түркістан обылысы,Жетісай ауданы

Жетісай қаласы

«Ю.Гагарин атындағы атындағы

3ЖОМ»КММ












Үстеу

(«Тәжірибедегі рефлексия» кәсіби даму бағдарламасы

бойынша өткізілген сабақ жоспары)


Пәні: қазақ тілі


Сыныбы: 4 «В»






Өткізген:бастауыш сынып мұғалімі

Абдурахмонова Қ.А.
















2020-2021оқу жылы

Жетісай Қаласы

Күні:29.04.21.

Сынып: 4 «В»

Қатысқандар саны:15

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Үстеу

Сабақтың мақсаттары

Үстеу туралы алғашқы түсініктерін қалыптастыру; үстеу мағынасы жағынан етістікке қатысты сөз табы екенін оқушыларға меңгерту.

Барлығы: Үстеу туралы алғашқы түсініктері қалыптасады. Сөйлем ішінен сұрақ қою арқылы таба алады.

Көпшілігі: Үстеу мен етістіктің байланысын біледі, мысал келтіре алады.

Кейбірі:Үстеуді мағынасына қарай ажырата алады.

Бағалау критерийлері

Сөйлем ішінен үстеуді табады. Мысал келтіре біледі. Мағынасына қарай ажыратады.

Құндылықтарды дарыту

Топпен жұмыс істеу арқылы ынтымақ пен бірлікке, бір-біріне көмек көрсетуге баулу.

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу, дүниетану, дене шынықтыру.

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым (слайд)

Тілдік құзыреттілік

Үстеу. Наречие.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Үй тапсырмасы







Сабақтың ортасы



Психологиялық ахуал «Жаңбыр жауғанда...»

«Ыстық орындық» ережелерді еске түсіру

Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.

Жаңа сабақты түсіндіру

Қызығушылығын ояту

Бүгінгі өтілетін тақырыбымызды мына сөзжұмбақты шешу арқылы табамыз.Біз қай пәннен мақал-мәтелді көп пайдаланамыз?

Сөзжұмбақты мақал-мәтел арқылы шешеміз:

1) Жақсыдан ……. (Үйрен)

Жаманнан жирен.

2)Өнерлі бала ……… (сүйкімді)

3) Түлік ……….. өседі. ( төлден)

4) Жері байдың-.....бай. (елі)

5) Жыланның …. — тілінде.( уы)

ү

й

р

е

н



С

ү

й

к

і

м

д

і

Т

ө

л

д

е

н



Е

к

і



у

ы



Тігінен қою қара түспен жазылған сөзді оқысақ үстеу деген сөз шығады.

Онда бүгінгі тақырыбымыз «Үстеу» деп аталады.

Үстеудің нені білдіретінін, қандай сұраққа жауап беретінін білу үшін мына жаттығуларды орындаймыз.

Топқа бөлгізу, топ басшысын сайлау (мезгіл, мекен, сын-қимыл)

Үстеудің нені білдіретінін, қандай сұраққа жауап беретінін білу үшін мына жаттығуларды орындаймыз.

Дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазып қояйық.

Наурыздың үші

Сынып жұмысы

Үстеу

Тақтамен жұмыс

1-жаттығу қайда?қашан?қалай? сұрақтарына жауап беретін сөздерді теріп жазу)

Қорытындылау (слайд) Ережесін қайталау

Оқулықпен жұмыс(топпен)

2-жаттығу(жазбаша) Мәтінді оқып шығып,көшіріп жазу және үстеулердің астын сызу. Үстеулер қай сөзбен байланысып тұрғанын айту.

Сергіту сәті «Ақ бұлақ»

3-жаттығу. Жеке жұмыс (бір-бірін тексеру қарындашпен тексеру)

Үстеулердің астын сызу.

«Аукцион» ойыны

Шарты: 1-қатар: 2-қатар: 3- қатар:

(қашан?) (қайда?) ( қалай?) сұрақтарына шектеулі уақытта сөздер жазып шығу керек.

4-жаттығу. Топпен жұмыс

Сурет бойынша әңгіме құру, ат қою, үстеулердің астын сызу.

6-жаттығу. Жұрнақтардың тиістісін жалғап, үстеу жасап жаз.

Үлгі:жаздай, күздей.



Шаттық шебері










слайд



























Қима қағаз







Оқулық, дәптер.






















қима қағаз

Сабақтың соңы



Сабақты бекіту: 1. бес жолды өлең құру (синквейн) 
Үстеу 
Қиын қызық 
Ойландырады үйретеді толғандырады 
Үстеу тақырыбы маған ұнады 
Сөз табы (5 минут) 

217 .топтастыру

Ү16 15 14 стеу






Бағалау



Рефлексия

«Бағдаршам» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі сабақты пысықтайды.

Жасыл түс – сабақ түсінікті толық меңгердім

Сары түс-сабақтың кейбір бөлімдерін түсіну қиындық тудырды.

Қызыл түс-сабақта көп нәрселерді түсінбедім.

«Бағалау парағы»топта бағалау

Үй тапсырмасы: 64 бет 5-жаттығу, ереже жаттау.


Бағдаршам

Дифференциация – оқушыларға көбірек

қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Дескрипторлар:

- Үстеулерге сұрақ қоя алады.

-Сөйлем ішінен сұрақ қою арқылы үстеулерді таба алады;

-Үстеуді ретімен қолдана алады;

-Үстеуге мысалдар кетіре алады.




Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы





Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушыларға деңгейлік тапсырмаларды орындату



Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)



Әдебиеттік оқу,дүниетану,

дене шынықтыру

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.



Қазақ тілі пәнінен «Үстеу» тақырыбында өткен сабаққа рефлексиялық талдау


«Тәжірибедегі рефлексия» курсынан алған білімімді жетілдіру және де өз тәжірибеме енгізу мақсатында 4 «б»-сыныбында қазақ тілі пәнінен «Үстеу» тақырыбында сабақ өткіздім.Сабақтың мақсатын балалардың қажеттіліктерін анықтай отырып, үш деңгейлі оқушыларға лайықтап алдым.

Оқушылардың барлығы: Үстеу туралы алғашқы түсініктері қалыптасады. Сөйлем ішінен сұрақ қою арқылы таба алады.

Көпшілігі: Үстеу мен етістіктің байланысын біледі, мысал келтіре алады.

Кейбірі:Үстеуді мағынасына қарай ажырата алады.

Балалардың қызығушылығын арттыру және шығармашылық қабілетін дамыту мақсатында АКТ-ны пайдаландым.Сабақтың басында оқушылардың зейінін сабаққа аудару үшін «Жаңбыр жауғанда...» тренингін өткіздім. Өткен сабақты қайталау мақсатында «Ыстық орындық» әдісін пайдаланып, үй тапсырмасын тексердім.Бұл жерде балалардың сұрақтарының қаншалықты мазмұнды екеніне көңіл бөлдім.


Сабаққа деген қызығушылығын одан әрі ояту үшін сабақтың тақырыбын ашу мақсатымен ширату жаттығуында сөзжұмбақ шешкіздім. Оқушылар мақалдардың жалғасын таба отырып, сабақтың тақырыбын өздері анықтады.

Жаңа сабақты түсіну үшін бірінші жаттығуды орындатып, ережесін өздері шығарып, слайд арқылы қорытындыладық. Әрі қарай балалардың білімдерін шыңдау және қолдану мақсатында жаттығулар орындаттым. 2-жаттығуды топтық жұмыс ретінде бердім. Оқушылар топпен жұмыс істегенде басқа оқушының ойымен санаса алады, ережелерге сүйене біледі.

Оқулықпен жұмыс кезінде 3-жаттығуды жеке жұмыс ретінде орындаттым.

Бұл жерде балалар дәптерлерін ауыстыра отырып жұпта бір-бірін бағалады.. Мен тек сырттай бақылап, бағыттап отырдым. Одан кейін «Аукцион» ойынын пайдаланып , балалардың тапсырмаларды түсініп , дұрыс орындалуына бағыт – бағдар беріп отырдым. Менің байқағаным, топ ішінде қай тапсырма болсын тез, шапшаң жауап беруге дайын тұратын оқушылар болады екен. Олар: Сымбат, Нұрбақыт, Нұрболыс, Аякөз,Диана, Нұрмұхаммед сияқты оқушылар. Олар өз топтарын алға тартып, топ ішінде үндемейтін оқушыларды алға сүйреп отырады екен.

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!