Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
15 ҚАРАША
ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТА КҮНІНЕ
арналған дайын материалдар
Ашық сабақ "Ұяшықтар пішімі" 8 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге әдіс тәсіл алмасу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
14 Сәуір 2018
565
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ барысы
Тексерілді : __________________________________
Сабақ №25 | Мектеп : «№ 23 жалпы орта мектеп » КММ |
Пәні: Информатика Сынып: 8 Күні : 2018 ж | Мұғалімнің аты – жөні |
Сабақ тақырыбы : | Ұяшықтар пішімі |
Оқу мақсаты | Exsel кестелік процессорда ұяшықтар пішімі туралы біледі, кестелік процессорда деректер типтері, ұяшықтағы теңестіру,кестелерді безендірумен таныстыру |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: |
Exsel кестелік процессор ұяшықтар пішімітуралы біледі | |
Оқушылардың басым бөлігі: | |
кестелік процессорда деректер типтері, ұяшықтағы теңестіру,кестелерді безендірумен жұмыс жасай алады | |
Кейбір оқушылар: | |
Exsel кестелік процессордың көмегімен практикалық жұмысты орындайды | |
Жетістік критерийлері | Exsel кестелік процессорда ұяшықтар пішімі туралы біледі |
Ойлау деңгейлері | Түсінеді, тыңдайды |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Кестеде ұяшықтармен, кестелерді безендірумен жұмыс істей алады |
Негізгі сөздер мен тіркестер: | |
Exsel, баған, жол,ұяшық,диапазон,деректер, безендіру, теңестіру | |
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: 1.Кестенің ұяшықтарындағы деректерді пішімдеуге арналған командалар қайда орналасқан?2.Кестелік процессор қандай деректер типтерімен жұмыс істейді?3.Сандық деректердің қандай пішімдері сендерге белгілі?4.Деректер типінің қайсысымен есептеулер жүргізуге болмайды?5.Ұяшықтағы датаны қалай дұрыс енгізуге болады?6.Ұяшықтың ішіндегі теңдік таңбасынан кейін мәтін енгізсе, не болады? | |
Талқылауға арналған тармақтар: | |
Кестеге Word Art нысанын қалай қояды? | |
Жазылым бойынша ұсыныстар: | |
баған, жол,ұяшық сөздерін үш тілде атау | |
Құндылықтарды дарыту | Жақсы қарым қатынас орнату, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру |
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі,Орыс тілі,Ағылшын тілі. |
АКТ қолдану дағдылары | Компьютер ,графапроектор |
Бастапқы білім | Exsel кестелік процессор туралы жалпы ммәліметтер |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Оқыту формасы | Әдіс тәсілдер | Сабақта жоспарланған іс -әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі Басталуы5 мин | «Фигуралы бесбармақ»әдісі | Шаттық шеңберін құру«Фигуралы бесбармақ»әдісіАКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.Жаңа тақырыпты қорытындылау.Ұйымдастыру. Конфет түстері арқылы 2 топқа бірігу. | Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері | |
Үй тапсырмасы5 минут Өтркенді қайталау | «Фигуралы бес бармақ» әдісі. | «Фигуралы бес бармақ» әдісі.Оқушыларға әртүрлі фигураларға сұрақтар жазып беремін, сол сұрақтарға жауап бередіКестелік процессорлардың мақсаты қандай?Exsel терезесінің элементтерін сипаттаңдарКестенің өлшемдерін көрсетіңдерКестенің құрылымы қалай өзгертіледі?Бетке жаңа атау қалай беріледі?Кестеге жаңа бағанды немесе жолды қалай қосуға болады?Кестелерді есептеулер қалай жүргізіледі?Кестенің ұяшықтарындағы деректерді қалай редакциялауға болады?Формулалар жолы қандай ммақсаттарда қолданылады?Толтыру таңбасы деген не?Мәтіндік редакторда толтыру таңбасы қандай команданы алмастырады?Сандық прогрессияны алу үшін неше ұяшықты ерекшелеу керек? | ||
Жаңа сабақ10 минут | Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі | Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Ұяшықтар пішімі». Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.1-топ.Ұяшықтар пішімі,деректер типтері2-топ.Ұяшықтардағы теңестіру, кестелерді безендіру2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайдыӨзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. | Оқулық, маркерлер,плакаттар, стикерлер, үлестірме қағаздар,интерактивті тақта | |
Практикалық жұмыс10 минут | Оқушыларға практикалық тапсырманы орындауға беремін.Оқулықтағы 140-141 бетОқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды. | Оқулық, дәптер, компьютер | ||
Сабақтың соңыЖаңа сабақты бекіту 4 мин | Оқушылар тест тапсырмасын орындайды.Оқулықтағы 142-143 бетЖауабы:1-в, 2-д, 3-д, 4-а, 5-д, 6-с, 7-в | Тест, оқулық | ||
Кері байланыс3мин | Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Тілек ағашы арқылы кері байланыс алу | Жиынтық бағалау парағыҮлестірме қағаздар | ||
Үй тапсырмасы Аяқталуы3минут | Үйге тапсырма: § Ұяшықтар пішімі | күнделік | ||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз ?Ескерту : міндетті түрде жазылу керек | Бағалау - оқушылардың материалды меңгерту деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Дифференциация болйынша іріктелген тапсырмалар нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренген бағалау үшін қолданылатын әдіс –тәсілдерді жазасыз | Денсаулық сақтау технологиялары Сергіту сәттері мен белсенді іс - әрекет түрлері Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік текникасы ережелерінің тармақтары жазылады | ||
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба ? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?Жеткізбесе неліктен ?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме ?Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан ауытқулар болды неліктен ? | ||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да ,оқу туралы да ойланыңыз) ?12Сабақты жақсартуға не ықпал етіп алды (оқыту туралы да ,оқу туралы да ойланыңыз) ?12Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістік / қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақта неге көңіл бөлу қажет? |
Тексерілді : __________________________________
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)