Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Векторларға амалдар қолдану. Компланар векторлар. 10 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
А.Асқаров атындағы №77 мектеп-лицей
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Векторларға амалдар қолдану. Компланар векторлар
Математика пәнінің мұғалімі:
Дощанова М
2020 жыл
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді: Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: Қамшыбаева А.А
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3В Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар |
Мектеп: А.Асқаров атындағы №77 мектеп-лицейі |
|||||||||||
Күні: 24.01.2020ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Дощанова Маржан |
|||||||||||
Сынып: 10«Ғ» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Векторларға амалдар қолдану. Компланар векторлар |
|||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.2 - векторларды қосу және векторды санға көбейтуді орындау; 10.4.3 - кеңістіктегі коллинеар және компланар векторлардың анықтамаларын білу; |
|||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Векторларды қосу мен оның қасиеттерін түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы,тақырыпты дұрыс орындауға дағдыланады. |
|||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Векторлардың қосындысы мен айырымының анықтамасын білу, координаталар берілген векторлардың қосындысы мен айырымын табуды, суретте екі вектордың қосындысы мен айырымын геометриялық тұрғыда бейнелеуді білу |
||||||||||||
Кейбір оқушылар: Векторларды қосу және оның қасиеттері. Векторларды азайту түсінігімен және қасиеттерімен танысу,вектордың бағытын,ұзындығын түсіну. |
||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
Дескриптор: Тақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды; -Векторларды қосудың «үшбұрыш» және «параллелограмм» ережелерін біледі; -Координаталары берілген векторларды қосу және азайтуды орындай алады; -Есептер шығаруда ережелерді қолдана біледі. |
|||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: -Оқушылар векторларды қосу ережелерін айта алады. Негізгі сөздер мен тіркестер:үшбұрыш ережесі, параллелограмм ережесі, координаталары бойынша қосу, -Оқушылар векторларды қосудың ережелерін математикалық тілмен талдап бере алады. |
|||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық: жақсы қарым-қатынас орнату, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру, сындарлы тіл табу, қарым-қатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлану сынды қасиеттерді қамтиды. ( топтық, жұптық жұмыстарды, сыныппен жұмыста сыйластық қалыптастыру) |
|||||||||||
Бастапқы білім |
Кеңістіктегі векторлар ұғымы. Коллинеар векторлар |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||
Сабақтың басы (2мин) (3мин) (7мин) (2мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, түгелдеу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Ал, балалар, бүгінгі көңіл күйіміз жақсы болса, сабағымызды бастайық. Біз сыныпты үш топқа бөлеміз. Кеңістіктегі нүктенің алгебралық мағынасын зерттеген француз ғалымы Рене Декарттың координаталар жүйесі бойынша үш бағыттың атауымен үш топты атаймыз.
Сынып оқушыларын 3 топқа біріктіру: 1 топ - Абсцисса 2 топ - Ордината 3 топ – Аппликата https://ultragenerator.com/splitgroups/ Оқушыларды «топ құру» тәсілі бойынша топқа біріктіремін. Мұндағы мақсатым: топтық жұмыс құру арқылы серіктестік қарым-қатынас жасауға ыңғайлы орта құру. Үй тапсырмасын тексеру: Ол үшін “Төрт сурет бір сөз” тәсілі бойынша суреттегі бейнелердің ортақ мағынасын көрсетеді айтады. Ол-ВЕКТОР.
«Қайталау айнасы» Оқушылармен бірге сұрақтар қою арқылы сабақ мақсаттарын айқындау және сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау. Бағалау: әр дұрыс жауап үшін 1 балл «Ой қозғау» әдісі. Егер векторлар коллинеар болса, онда p параметрінің мәнін тап.
Оқушылар өздері тапқан жауапты слайдпен тексереді «Өрмекші торы» арқылы оқушылар бүгінгі тақырыпты өз беттерінше оқығаны бойынша білгендерін топпен бірігіп айтады. Әр оқушының ұстасаған жібі бойынша балл беріліп отырады.
Тақырып бойынша мағлұмат.
Слайдта жаңа тақырыпқа байланысты видеоролик көрсетіледі. |
Сертификат парақшалар Слайд жіп |
||||||||||
Сабақтың ортасы (5мин) (13мин) |
«Көршіңмен сырлас» тәсілі. Жұптық жұмыс. Оқулықтан 3.7 және 3.12 есептерді жұптасып шығарады. Әр топтан бір оқушыдан шығып тақтада орындайды. Бағалау: дұрыс есеп үшін 1балл «Кім жылдам» Топтық жұмыс. Топ мүшелері берілген есептерді шығарады. Тақтаға стикерлерді жабыстырады Бағалау: әр дұрыс есеп үшін 1 балл (Жауабы слайд арқылы тексеріледі) |
Слайд стикерлер |
||||||||||
Сабақтың соңы (4мин) (4мин) |
Жеке жұмыс. “Сергіту сәті” Сөздер жәшігі әдісі. Оқушылар бүгінгі өтілген сабақ бойынша қолданылған терминдер мен сөздерді слайдта көрсетілген сөздер жәшігінен табады Бағалау: әр дұрыс табылған сөзге 1 балл Кері байланыс
Бағалау Бағалау парағы Үйге №3.13 есеп беремін. |
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |