Қысқамерзімдісабақжоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.1. Векторлық бейнелерді құру. |
Мектеп: Ю.Гагарин атындағы №29 орта мектеп |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 04.11.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Садырбаева Г.Е |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлық бейнелерді құру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.2.2.2- векторлық кескіндерді құру және өңдеу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-векторлық бейнелерді құруды түсіндіреді; -растрлық кескін және векторлық кескіндер түрлерін ажыратады; - векторлық кескіндерді өңдейді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-векторлық бейнелерді құруды түсінеді; -растрлық кескін және векторлық кескіндер түрлерін ажырата алады; - векторлық кескіндерді өңдей біледі. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лекция және терминология: Векторлық кескін - Векторное изображение -Vektorimage. Тіктөртбұрыш, шеңбер, жұлдызша, эллипс, контур, мәтін,таңдау құралдары. Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Векторлық кескін дегенді қалай түсінесің? Векторлық кескіннің басқа кескіндерден айырмашылығы қандай деп ойлайсың? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
- «Мәңгілік Ел» идеясының негіздемесіндегі зайырлы қоғам және жоғары руханият құндылығына тәрбиелейді. - Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыс |
Геометрия, бейнелеу өнері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ақпаратты екілік кодтау арқылы ұсыну. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру.
Сыныппен көтеріңкі көңіл күйде тақпақ айту. Информатика болашаққа бастайды Келешекке білім қуған жастарды Қадам басып 21 ғасырға Барлық әлем жаңалығын тастайды. Осы өлең жолдарын мен «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласындағы елбасымыздың сөзімен қорытындылағым келіп отыр, «мемлекет пен ұлт құрыштан құйылып қатып қалған дүние емес, үнемі дамып отыратын тірі ағза іспетті.…. Өмір сүру үшін өзгере білу керек, оған көнбегендер тарихтың шаңына көміліп қала береді» демекші біз бүгінгі сабағымызда жаңа бағдарламаны игеруді, жұмыс жасауды үйренетін боламыз. Үй тапсырмасы: Өткен тақырыпты «Жарқыра күн» әдісі арқылы пысықтаймын. Білім алушылар тақтадағы бұлттарда жазылған сұрақтарға жауап таба отырып, күн бетіндегі бұлтты сейілтеді. Еліміздің күні жарқырай берсін деген ниетпен сабағымызды бастаймыз. 1. Алфавит дегеніміз не? Ж/бы: Алфавит дегеніміз – ақпаратты ұсыну үшін қолданылатын, бір-бірінен өзара ерекшеленетін символдар немесе белгілер жиынтығы. 2. Екілік кодтау деп нені айтамыз? Ж/бы: Екілік алфавитті қолдану арқылы ақпаратты ұсыну екілік кодтау деп аталады. 3. Ақпаратты кодтау әдістері қандай? Ж/бы: Сандық әдіс, Сиволдар әдісі, графикалық әдіс 4. Екілік алфавит дегенімі не? Ж/бы: Екі символдан тұратын алфавитті екілік алфавит деп атаймыз 5. Екілік кодтауда қандай символдар қолданылады? Ж/бы: 0 мен 1 6.Кодтау дегеніміз не? Ж/бы: Ақпаратты бір тілден басқа тілге аудару, басқа әдіспен ұсыну ережесі. 7 Құжатты шифрлау дегеніміз не? Ж/бы: Шифрлаудың арнайы кілттерін қолдану арқылы құжат мәнін өзгерту – құжатты шифрлау деп аталады. 8. Компьютерлік алфавитте қанша символ бар? Ж/бы: 256 символ Кері байланыс: Ауызша бағалаймын. Топтастыру. «Мозайка» әдісі. Сурет қиындылары арқылы сыныпты 3 топқа біріктіру. 1-топ «Руханият» 2-топ «Векторлық кескін» 3-топ «Расторлық кескін» Топтық жұмыс. Семантикалық картаны толтырыңыз.
Дескриптор:
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі. «орындай алмадым», «аздап көмек керек», «Орындай алдым» сатыларына стикерлерін іледі.
С Тар шеңбер құрамыз. Джунгли ну орманындамыздепойлаймыз. Ауарайыбастапқыдаөтекереметболады. Күнкөтерілгендеөтеыстық, ауақапырықболды. Бірмезеттежеңілсамалжелсоқты. Алдыныздатұрғанадамныңарқасынақолынызбенжеңілқимылдаржасаңыз. Желкүшейетүседі. (арқағабатырыңқырайтынқимылдаржасалады) Құйынбасталады (күштіайналысқозғалыстарынжасаңдар) .Соданкейінжәйжаңбырсіркірейді ( көршіңніңарқасынсаусақтарынментүртесің). Нөсержауынбасталады (жоғарытөменалақан, саусақтарменсипайсың) .Бұршақараласжауынжауабастады( барлықсаусақтарынызбентүртесіз). Соданкейінқайтаданнөсержауын, жайжаңбыр, оданкейінкүнашылады. Енді 180 градусқабұрылып,жаттығудықайталаймыз. Жұптық жұмыс. Тапсырма. Inkscape қосымшасында 3 маңызды тақтаның атауы, атқаратын қызметтері мен мүмкіндіктері бойынша тақтадағы берілген кестенің бос орындарын толтырыңдар. Дескриптор: -кестенің бос орындарын толтырыңдар.
Кері байланыс: «көршінің бағалауы» Ширату тапсырмалары:
№2 тапсырма
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың ортасы |
Жеке жұмыс: Inkscape графикалық редакторында қарапайым үйдің суретін салу
Дескриптор:
Кері байланыс: жетістік төсбелгілері арқылы мадақталады. |
Inkscape бағдарламасы
Компьютер, интерактивті тақта, слайд
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
«Мозайка» әдісі. Сурет қиындылары арқылы 3 топқа бөлінген білім алушылар өз топтарының атауларын тұжырымдамалық картамен қорғайды. 1-топ «Векторлық кескін» 2-топ «Расторлық кескін» 3-топ «Руханият» Жеке оқулықтан өздері оқиды,топта талдайды,постерге түсіреді,қорғайды. Сәйкестендіру тапсырмасы:
Дескриптор: – Векторлық кескіннің қызметі мен анықтамасын айтады; – Расторлық кескіннің қызметі мен анықтамасын айтады; – Руханият тақырыбында өз ойларын білдіреді Рефлексия: « Оқушылар қалқан құлақтың суретін Салып, өтілген сабақта не көргенін, не естігенін, нені түсінгенін, түсінбегенін, не үнағанын(құлағына, көзіне, басына, аузына) жазады. Сабақты бекіту: Қалыптастырушы бақылау. Үй тапсырмасы: Inkscape қосымшасындағы жиі қолданылатын құралдардың атауы немесе атқаратын қызметі берілген. Кестенің бос орындарын толтырыңдар. |
Таратпа қағаз |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушыларға орындаушы-ның әрекетін анықтау үшін жеңілінен күрделісіне қарай тапсырмалар мен практикалық жұмыс орындатамын. «Суреттерге саяхат», «ой қозғау», «миға шабуыл» әдісін пайдаланамын. Сұрақтар қою арқылы оқушылардың ойын қозғауға, дамытуға арналады. Топтық жұмысты ұйымдастыру жұмысын қолға алады. Оқушыларға үлестірме тапсырмалары ұсынылады. Оқушыларға қажет жағдайда үлгеруші оқушыны көмек көрсету ұсынылады. |
1. Сабақ барысында оқушылар өзін-өзі түрлі-түсті стикер бойынша бағалайды.
|
Техникалық ережелерін сақтауды үнемі ескерту, жаттығулар жасау. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Садырбаева Гульнура Ерлановна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Векторлық кескіндерді құру және өңдеуМатериал туралы қысқаша түсінік
6 сынып тақырыбы, мұғалімдерге қажет
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқамерзімдісабақжоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

ергіту
сәті: «Джунглидегі жаңбыр».






Қалқанқұлақ»
әдісі












