|
Тексерілді: |
« » коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: |
||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виет теоремасына есептер шығару |
||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Виет теоремасы туралы түсінігі болады. |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Виет теоремасына есептер шығарады. Формулаларын үйренеді |
|||
|
Кейбір оқушылар: Виет теоремасынын күнделікті өмірмен байланыстыра есте сақтауға бейімделеді.Формулаларын қолданып, есептерді өз бетімен шығара алады. |
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
Тақырыпты толық менгеріледі, ерекшеліктерін пайдалана отырып есептерді шешуді ұсына алады |
||
|
Тілдік мақсаттар: |
Негізгі сөздер мен тіркестер: Квадрат, Квадрат теңдеулер, Дискриминант Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тармақтар: Квадрат теңдеуді шешу жолдарын талқылау. Жазылым бойынша: Математикалық тілде сауатты сөйлеуі Анықтамаларды, формулаларды есеп шығаруда дұрыс пайдалануы Бірлескен жұмыста өз-ара диалогқа түсуі |
||
|
Құндылықтарға баулу: |
Қарым қатынас жасау қабілеті, жауапкершілік, денсаулық, айналасындарға қамқорлық, өмір бойы оқуға дайын болу |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Күнделікті өмірде заттардың бөліктеріне қолданылады.Жаратылыстану пәніне байланысты. |
||
|
Бастапқы білім: |
Квадрат теңдеуді шешуді, түбірлерін табуды орындайды, түсіндіреді. |
||
|
Сабақтың барысы: |
|
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басталуы: Білу 7 мин |
(МК) Оқушылардың құрал-жабдығының толық болуына назар аудару зейінін бір ортаға тоғыстыру. Психологиялық ахуал жасау. 2 мин Оқушыларды топқа бөлу.Бағалау парағын ұсынып, түсіндіру. Үйге берілген тапсырманы тексеру: «Тарих беттеріне шолу» Оқушылардан үйге тапсырма сүрау. Үй тапсырмасын тексеру: 5мин Француа Виет (1540-1603) – француз математигі, алгебралық шартты белгілер жүйесін енгізген элементар алгебраның негізін қалаушы. Ол алғашқылардың бірі болып сандарды әріптермен белгілеуді енгізіп, теңдеулер теориясын едәуір дамытқан. Негізі мамандығы бойынша заң қызметкері. |
|
|
|
Сабақтың ортасы Қолдану 25 мин |
Өткен сабақты қайталау 5мин Оқулықпен жұмыс № № есептерді шығару 10 мин Сергіту сәті: Оқушыларға ауызша сұрақтар қою. 3 мин
«Жасыл жапырақ» ойыны Оқушыларға есептер ұсынамын. (толық квадрат теңдеулерді көрсетіп оларды дискриминантын табу арқылы шешу) 5 мин «Кім тапқыр» ойыны 2 мин |
Оқулық көрнекілік |
|
|
Сабақтың аяқталуы Жинақтау 8 мин бағалау |
Қорытынды жасау. 3 мин Кері байланыс алу. Үйге тапсырма беру № Бағалау. Өз ара бағалау. Топ басшы бағалайды. 5 мин |
|
|
|
Саралау тапсырма Деңгейлік тапсырма |
Бағалау парағын таратамын. Топ басшы арқылы, бағалау критерийі арқылы бағалайды. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Кабинет жарық болу керек, парталары ыңғайлы тұру керек, қауіпсіздік техникасы сақталу керек |
|
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болдыма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердімбе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
. |
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Виет теоремасына есептер шығару" 8 сынып
Ашық сабақ "Виет теоремасына есептер шығару" 8 сынып
|
Тексерілді: |
« » коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: |
||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виет теоремасына есептер шығару |
||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Виет теоремасы туралы түсінігі болады. |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Виет теоремасына есептер шығарады. Формулаларын үйренеді |
|||
|
Кейбір оқушылар: Виет теоремасынын күнделікті өмірмен байланыстыра есте сақтауға бейімделеді.Формулаларын қолданып, есептерді өз бетімен шығара алады. |
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
Тақырыпты толық менгеріледі, ерекшеліктерін пайдалана отырып есептерді шешуді ұсына алады |
||
|
Тілдік мақсаттар: |
Негізгі сөздер мен тіркестер: Квадрат, Квадрат теңдеулер, Дискриминант Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тармақтар: Квадрат теңдеуді шешу жолдарын талқылау. Жазылым бойынша: Математикалық тілде сауатты сөйлеуі Анықтамаларды, формулаларды есеп шығаруда дұрыс пайдалануы Бірлескен жұмыста өз-ара диалогқа түсуі |
||
|
Құндылықтарға баулу: |
Қарым қатынас жасау қабілеті, жауапкершілік, денсаулық, айналасындарға қамқорлық, өмір бойы оқуға дайын болу |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Күнделікті өмірде заттардың бөліктеріне қолданылады.Жаратылыстану пәніне байланысты. |
||
|
Бастапқы білім: |
Квадрат теңдеуді шешуді, түбірлерін табуды орындайды, түсіндіреді. |
||
|
Сабақтың барысы: |
|
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басталуы: Білу 7 мин |
(МК) Оқушылардың құрал-жабдығының толық болуына назар аудару зейінін бір ортаға тоғыстыру. Психологиялық ахуал жасау. 2 мин Оқушыларды топқа бөлу.Бағалау парағын ұсынып, түсіндіру. Үйге берілген тапсырманы тексеру: «Тарих беттеріне шолу» Оқушылардан үйге тапсырма сүрау. Үй тапсырмасын тексеру: 5мин Француа Виет (1540-1603) – француз математигі, алгебралық шартты белгілер жүйесін енгізген элементар алгебраның негізін қалаушы. Ол алғашқылардың бірі болып сандарды әріптермен белгілеуді енгізіп, теңдеулер теориясын едәуір дамытқан. Негізі мамандығы бойынша заң қызметкері. |
|
|
|
Сабақтың ортасы Қолдану 25 мин |
Өткен сабақты қайталау 5мин Оқулықпен жұмыс № № есептерді шығару 10 мин Сергіту сәті: Оқушыларға ауызша сұрақтар қою. 3 мин
«Жасыл жапырақ» ойыны Оқушыларға есептер ұсынамын. (толық квадрат теңдеулерді көрсетіп оларды дискриминантын табу арқылы шешу) 5 мин «Кім тапқыр» ойыны 2 мин |
Оқулық көрнекілік |
|
|
Сабақтың аяқталуы Жинақтау 8 мин бағалау |
Қорытынды жасау. 3 мин Кері байланыс алу. Үйге тапсырма беру № Бағалау. Өз ара бағалау. Топ басшы бағалайды. 5 мин |
|
|
|
Саралау тапсырма Деңгейлік тапсырма |
Бағалау парағын таратамын. Топ басшы арқылы, бағалау критерийі арқылы бағалайды. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Кабинет жарық болу керек, парталары ыңғайлы тұру керек, қауіпсіздік техникасы сақталу керек |
|
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болдыма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердімбе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
. |
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||
шағым қалдыра аласыз














