Пәні:
|
Шет тілі
|
Тобы:
|
ДО 20-1,2
|
Уақыты:
|
20.12.2022
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Welcome
to London
|
Құзыреттілікке жеткізетін
сабақтың мақсат-міндеттері:
А) ақпараттық
құзыреттілік
Ә) коммуникативтік
құзыреттілік
Б) проблеманы шешу
құзыреттілігі
|
Ой
белсенділігін дамыту мақсатында интерактивті тақтаны пайдалана
отырып, тілін үйреніп жатырған елдің астанасы туралы ақпаратты
анықтап , өңдеп, оны жауап беру кезінде пайдалана білу біліктілігін
қалыптастыру және тақырып бойынша қосымша материалдарды іздеуді
жоспарлау;
Енгізілетін жаңа сөздер мен сөз тіркестері
арқылы қарым-қатынас жасауға үйрету, монологтық және диалог
сөйлеуді дамыту;
Ұлыбританияның астанасы Лондон
қаласы туралы деректі мағлұматтар бере отырып, оқушылардың танымдық
құзыреттілігін дамыту, тақырып бойынша берілген білімді өмірде
пайдалана білуін талап ету.
|
Сабақтың типі:
|
Дәстүрден тыс сабақ
|
Сабақтың әдісі:
|
Сөздік, практикалық, әңгімелеу,
түсіндірмелі-иллюстративті көрнекілік, сыни тұрғыдан ойлау
әдістері
|
Сабақта қолданылатын педагогикалық
технологиялар:
|
АКТ(материалды
сұрыптау,негізгі ойды тұжырымдау әдісі ) , ұжымдық және топтық оқыту
технологиялары
|
Пәнаралық байланыс:
|
География, тарих, елтану,
фонетика
|
Оқыту құралдары:
|
Лондон қаласының суреттері,
үлестірмелі материалдар, компьютер, интерактивті тақта, электронды
оқулық
|
Сабақтың барысы:
|
Оқытушының қызметі
|
Оқушының қызметі
|
Күтілетін нәтиже
|
І. Ұйымдастыру
бөлімі
(Сөздік,
практикалық,әңгімелеу
әдісі қолданылады)
|
Good-morning, students! How are you? Who is on
duty today? Who is absent today? What is the date today?
сұрақ-жауап қояды, фонетикалық жаттығу ретінде
“London bridge” өлеңі оқылып, айтылады.
London
Bridge is falling down/4 times/,
My fair
lady.
Build it
up with sticks and stones/4 times/,
My fair
lady.
Sticks and stones will all fall down/4
times/,
My fair
lady.
Build it
up with wood and clay/4 times/,
My fair
lady.
|
Good-morning,
teacher! We’re fine and you? Today is the 20th of
December. Today is Friday. Etc.
Сұрақтарға жауап береді, фонетикалық жаттығу
“London bridge” өлеңін топ болып қайталайды, жеке қайталайды, ән
айтады.
|
Оқушылар
жинақталды, сабаққа әзір болды.
Өлеңнің
мағынасын түсінді, тілдерін жаттықтырды.
Өлеңнің
мазмұнын түсініп оқыды,
ән
айтты.
|
ІІ. Үй тапсырмасын
тексеру
(сұрақ-жауап әдісі қолданылады)
|
What was your hometask? Сhecking the hometasks.
-сұрақтар қою арқылы, тақырып бойынша жоба қорғау арқылы
тексереді.
1. What is the
capital of GB?
2. What is the
official name of GB?
3. How many parts
does the UK consist of?
4. What are they?
5. What parts in London traditionally divided
into?
|
Our hometask was to
find materials about the capital of Great Britain and to
make а role-play. Role play орындайды.
|
Оқушылар
үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап берді.
Берген
жауаптарын салыстырды, сәйкес қорытынды жасады.
Ой
қозғауға берген тапсырманы орындады.
|
ІІІ. Өткен материалды
қайталау арқылы жаңа материалды қабылдауға дайындық
(түсіндірмелі-иллюстративті
,көрнекілік әдісі)
|
So,imagine that you’re a group of Kazakh
students going to London. And you Saya,
imagine that you have visited London several times. Will you,
Zhansaya, speak to Saya? (Role play). Thank you, Saya and Zhansaya.
I liked your dialogue. And now, imagine that Darkhan is the owner
of the hotel in London in which we’re staying. We’re going on an
excursion round London and the owner of the hotel wants to tell us
a few words about London traffic. So, let’s listen to Mr. Driscoll.
(Mr. Driscoll tells) Thank you Mr.Driscoll. The pupils watch a
video “Welcome to London”.
And now imagine that we’ve come to London. I’d
like to know your impression about
London.
|
Лондон
қаласының басқа қалалардан ерекшелігін , әлемге әйгілі көрнекі
жерлері туралы ақпарат алады
-What places of interest can you recommend?
-What parks can I
visit first?
-What museums are
there in London?
-What art galleries
can you name?
P1: As for me, most
of all I was impressed by St.Paul’s Cathedral. P2: And I liked
Trafalgar Square. It still stands out in my memory along with
Nelson’s Column and the National Gallery. Etc.
|
Үлгі
бойынша сұрақтар қойып,жауап беріп үйренді.
Лондон қаласының әлемге әйгілі көрнекі жерлері
туралы ақпарат алып, Лондонның көрнекі жерлері туралы видео
материал қарады.
Ақпараттың қайсысын меңгергенін және қайсысын меңгермегенін
анықтады.
|
ІҮ. Жаңа білімді
бекіту
(материалды сұрыптау,негізгі ойды
тұжырымдау, сыни тұрғыдан ойлау әдісі қолданылады)
|
Сыни
тұрғыдан ойлау әдісін қолданып тақырып бойынша“What is it?” ойынын
ойнатады және логикалық ойлау қабілеттерін дамыту барысында
жаттығулар орындатады.
Жаңа
білімді бекіту мақсатында «Қате ме, дұрыс па?»жаттығуын
орындатады.
|
Қарапайым құрылымдағы сөйлемдерді пайдаланып, өз ойын
білдіреді.
Ұсынылған ақпараттан қойылған міндеттерді шешуге қажетін бөліп
алады.
|
Іс-әрекетті орындады. Сұрақтарға жауап бере отырып ақпараттар
қабылдады, өңдеді, есінде сақтады.
Топқа
бөлініп шығармашылық тапсырманы орындады, өз қызығушылығын атады,
барлық оқушы өз ойларын шет тілінде жеткізді.
|
Ү. Үйге тапсырма.
Қорытындылау.
( әңгімелеу, түсіндіру әдісі
қолданылады)
|
Үйге
берілген тапсырманың жасалу жолын түсіндіреді. Сабақты
қорытындылайды. Проблеманы шешуге қай тұрғыдан келетінін
түсіндіреді.
Your hometask is to
write a paragraph about your impression of London.
Your marks…
The lesson is over. Good-bye.
|
Анықтамалықтарды, энциклопедияларды қолданады.
|
Тапсырманы орындау үшін қажетті ресурстарды , міндеттерді шешу үшін
қадамдардың логикалық және уақытша бірізділігін анықтады .
Енгізілген жаңа сөздерді үй
тапсырмасын орындау кезінде пайдалануды түсінді.
|