Материалдар / Ашық сабақ Where is great britain?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Where is great britain?

Материал туралы қысқаша түсінік
ывапролорпавапролджэжзщшгнекукенгшлдждлорпавывапролдлорпачсмитьбь
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қараша 2018
940
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тойбекова Пернекүл Қалиқызы Мұғалім портфолиосы В есебі

Тиімді оқыту мен оқу 09-ТО- 02-17

Қызылорда қаласы 13.03.2017 жыл



Сабақтың тақырыбы: Where is Great Britain

Мектеп: А.Д.Романов атындағы №53 орта мектеп

Күні: 5.04.2017ж

Мұғалімнің аты - жөні: Тойбекова Пернекүл

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Ұлыбритания мемлекеті мен танысады, өз ойларын ашық жеткізеді және жаңа сөздерді сауатты жазуға үйренеді

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:


  • Ұлыбритания мемлекеті жайлы біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Ұлыбритания мен оның бөліктерінін атауларын картадан қайда орналасқанын анықтай алады.

Кейбір оқушылар:

  • Ұлыбритания туралы мәтіннің мазмұнын түсінеді және бірінен ажыратады, тұжырымдайды.

  • Тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді сауатты жазып және сөйлем құрастыра алады;

Алдыңғы тақырып

Ұлыбритания мемлекеті барын біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин


1 мин















2 мин







3 мин






















4 мин








I.Ұйымдастыру бөлімі

1. Organization moment. Сәлемдесу.

a. Greetings

-Good morning children?

-How are you?

b. A talk about on duty

-Who is on duty today?

-Who is absent today?

c. A talk about the weather?

-What season is it now?

- What month is it now?

-What day is it today?

-What date is it today?

-What is the weather like today?

2.Check up the home task. Үй тапсырмасын сұрау.

«Өрмекшінің торы» арқылы үй тапсырмасын сұрау.

Оқушылар өзара бірін – бірін бағалау.

3. Phonetic drill. Фонетикалық жаттығу

Вот неспелый мандарин.
Он пока зеленый,
green. G
Знаю, самый строгий цвет 
В светофоре красный,
red. R
Если вдруг он загорится, 
Все должны остановиться! 

У меня их два, они большие
Слышит отличное каждое
(ear) E
Думал и запоминал:
Животное – 
animal.A

В доме разная есть мебель. 
Вот обеденный стол,
table.T Great

Больше всех цветов по нраву 
Мне коричневый цвет,
brown.B

На трамвайчик сел и едет
Кролик маленький –
a rabbit.R

Наслажденьем будет райским 
Съесть мороженое,
ice-cream.I

Тише, дети, не, кричите:
в класс заходит – 
English teacher.T
От плеча до кисти сам
Называю руку
(arm)A

Cлушай и запоминай я по английски будет I

Ты гляди и молча слушай:
Кто не моет шею,
neck, N
'Тот пропащий человек
Britain

  4. Presentation of the new theme .

«Миға шабуыл» әдісі бойынша бейнеролик көру барысында сұрақтар арқылы ой тастай отырып сұрақ арқылы жетелеп Ұлыбританияны таныстырып өтемін.

-What do you think about this video?

-What you saw on the video?

-Why you were shown this video?

-Бұл бейнежазба туралы сен не ойлайсың?

-Бейнежазбадан сен не көрдің?

- Бұл бейнежазба не үшін көрсетілді?

5. Бейнеролик көру барысында топқа бөлемін, гүлдер арқылы топтастырамын. 1st group – Rose 2nd group – Tulip














Жіп








АКТ






















https://www.youtube.com/watch?v=a7rDMy9Ql_A


Сабақтың ортасы

30 мин


4 мин
















15 мин





























3 мин












8 мин

1. New words. Оқушылар жаңа сөздермен танысады.

Country – eл Capital – астана Ocean – мұхит

Castle – қорған, бекініс Across - көлденең

To keep – ұстау, сақтау Quite – тынық

Slow – баяу, жай Another – өзге, басқа

North – солтүстік East – шығыс

South – оңтүстік West – батыс

Сөздерді дыбыстап айтамыз, қайталаймыз және сөздік дәптерлеріне жазып алады.

2. Group work. «Джигсо» әдісі арқылы топтық жұмыс

1st group – Rose Read about Great Britain

2nd group – Tulip Read about London

Great Britain is in the Atlantic Ocean. The countries in this part of the world are cold in winter, but Great Britain has a warm climate. Warm ocean water keeps the British Isles warm and green.The full name of this country is the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland. Great Britain is situated on the British Isles. Great Britain is an island country. The biggest island is Great Britain. 

There are four countries in Great Britain. Scotland, Wales and England are on one island. Ireland is on another island across the Irish Sea.When tourists think of England, they think of London. London is a very large city. Tourists see that England is a country of green hills, lakes and small villages.

Scotland is a beautiful country. It has wild rivers, beautiful hills and small mountains.

Wales has a lot of hills and mountains, too. People like to go to Wales to visit the castles, walk in the hills and enjoy the beaches.Tourists say that Ireland is a wonderful place to visit because life in Ireland is quiet and slow.

England Wales Scotland Northern Ireland 
-The capital of England is London. Magic England has beautiful landscapes. England is a country of red roses
 
- The capital of Scotland is Edinburgh. It is famous for bagpipers. Some men wear kilts. A thistle is the symbol of Scotland.
 
- The capital of Wales is Cardiff. There are many daffodils in the Wales Valleys
 
- The capital of this country is Belfast. The symbol is a shamrock and a red hand.
 
The flag of G.B. is “Union Jack”. It has three colors: red, blue and white.
 


London is the capital of Great Britain, its political, economic and cultural centre. It is one of the largest cities in the world and the largest city in Europe. Its population is about 8 million people. 
London is situated on the both banks of the river Thames. Today in its full extent Greater London covers 625 square miles. Traditionally London is divided into several parts: The City, Westminster, The West End. Numerous banks , offices and firms are situated there. It is the financial centre of the UK, with many banks offices and Stock Exchange.
 
Westminster is the historic centre of government. The West End is the richest and most beautiful part of London. The best hotels, shops, restaurants and theatres are situated there. There are beautiful houses and gardens belonging to the wealthy people. Oxford Street in the West End is the endless shopping area which attracts visitors from all over the world.
 
The East End is the poorest part of London. There are a lot of Factories and docks here. The port of London is also in the East End. The street in the East End are narrow, the buildings are not attractive. The East End is populated by working class families.
 

Смайликтер бойынша бағалау және себебін түсіндіру.

3. Pair work. Жұптық жұмыс арқылы карточкадағы берілген сөйлемді толықтырады.

  1. The symbol of Scotland is the –

  2. The symbol of England is the –

  3. The symbol of Wales is the –

  4. The symbol of Nothern Ireland is the –

  5. The UK of G.B. and Nothern Ireland consists of four parts –

  6. London is the capital of ----

  7. London is situated on the both banks of the river -----

  8. The flag of G.B. is-----

  9. The ------------ is the poorest part of London.

  10. The street in the East End are ---------, the buildings are not attractive.

4. «Крестиктер – нөлдіктер» әдісі арқылы оқып түсінген мәтінді қорытындылаймын.

  1. What is the official name of G.B?

It is the UK of G.B and Nothern Ireland

  1. Where is the UK situated?

The UK situated in the north – west coast of Europe.

  1. How many parts does the UK consist of? What are they?

It’s consist of 4 parts. They are: England, Scotland, Wales and Nothern Ireland

  1. What is the capital of G.B?

  2. What are the main river?

  3. What is the population of London?

  4. What is the capital of Scotland?

  5. What is the capital of Wales?

  6. What is the national flag of Great Britain?

Басбармақ арқылы бағалау және себебін түсіндіру.


АКТ (презентация, интер белсенді тақта, видео)







Оқулық




























саrds













АКТ






Сабақтың соңы

5 мин

3 мин
















2 мин


Рефлекция

Қағаздар

Үй тапсырмасы.

Ex. 8 on page 115 Complete sentences using the words in the box


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ –мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс




Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Сабақ барысындағы оқу мақсатым шынай деп ойлаймын.

Оқушылар бүгінгі сабақта Ұлыбританияның астанасы, төрт бөліктерін, қайда, қай мұхита орналасқанын білді және Лондонның жайлы ба білді. Сынып ахуалы өте жақсы. Тиімді деп ойлаймын брақ тапсырма көп алып қойыппын. Берілген уақытта үлгерми қалдым себебі тапсырманың көптігінен. Мен өз жоспарыма нақты

Қорытынды бағамдау



Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?










Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!