Материалдар / Ашық сабақ "Ы дыбысы мен әрпі " 1 "А" сынып Әліппе
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Ы дыбысы мен әрпі " 1 "А" сынып Әліппе

Материал туралы қысқаша түсінік
Күні: 08.10.2021ж Сынып: 1 а Әліппе Сабақтың тақырыбы Ы дыбысы және әрпі. Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 1.1.7.1. Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау 1.2.1.2. Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.3.6.1. Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қазан 2021
3350
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін

Мектеп директоры

___________ К. Саткожаев



Күні: 08.10.2021ж

Сынып: 1 а

Әліппе


Сабақтың тақырыбы

Ы дыбысы және әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.7.1. Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау

1.2.1.2. Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.3.6.1. Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу.

Сабақтың мақсаты

Ы дыбысымен танысады, дәптерге көркем жазумен жазады, буындап оқиды, дыбыстық талдау жасайды.

Күтілетін нәтиже

Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрайды, оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады. Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады.Әріптерді таниды және ажыратады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

АКТ қолдану дағдылары

Суреттер, әдіс-тәсілдерге арналған көрнекіліктер, әріптер

Тілдік құзыреттілік

Ы дыбысы және әрпі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің іс-әрекет

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Үйіңді тап әдісі

ІІ. Өткен сабақты қайталау

Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу

Біздер тату баламыз,

Өсіп алға барамыз.

Әріптермен танысып,

Біз білімді боламыз!

Мұғалім:

-Балалар мен мына жерге көп әріптерді қоямын, сендер келіп біз өткен әріптерді тақтаға ілесіңдер. Әр дыбысты өз үйшігіне ілесіңдер.

-Балалар біз осы уақытқа дейін неше әрі өттік?

-Қане санап жіберейік?

-Жарасыңдар, санады да білеміз.

- 9 дыбыстың нешеуі дауысты?

- Нешеуі дауыссыз?

- Жарайсыңдар балалар!

Мұғалім: - дыбыс дегеніміз не?

Оқушы: дыбысты естиміз, бірақ көрмейміз.

Мұғалім: - әріп дегеніміз не?

Оқушы: әріпті жазамыз, көреміз, оқимыз.

Мұғалім: - дыбыстар нешеге бөлінеді?

Оқушы: дыбыстар екіге бөлінеді, дауысты және дауыссыз дыбыс.



Балалар хормен айтады



Әріптерді іледі









Мақтап-мадақтау









Әріптер







Әріптер





Сабақтың ортасы











Суретпен жұмыс















Кітаппен жұмыс

Дәптермен жұмыс

-Балалар мен сендерге жұмбақ жасырам, кім шешуін табады екен?

Кесе, шыны, пиала,

Оларсыз шай құяма?

Қасықсыз тамақ жемейміз,

Бәрінің атын не дейміз?

-Ыдыс дейміз

-Олай болса ыдыс сөзі қандай дыбыстан басталады?

-Дұрыс айтасыңдар, ы- дыбысы

-Бүгін қандай дыбыспен танысамыз?

-Ы-ы-ы-ы-ы

-Ы дыбысы қандай дыбыс?

-Неге дауысты дыбыс?

1. Сурет мазмұны бойынша әңгіме құрау:

Shape1 а) Сұрақ қою және оқушылар жауабының дұрыс және толық болуын қадағалау:

  • Ырысты не істеді?

  • Ырысты тәрелке жуды.

  • Асыл не істеді?

  • Асыл қасықтарды құрғатып сүртті.

  • Нелер тап-таза болды?

  • Ыдыстар тап-таза болды.

  • Кітаппен жұмыс, қарамен берілген сөздерді хормен оқу, жеке-жеке оқыту.

-Ы әрпін ауада, тақтада жазып көрсету.

-Дәптерге жаздыру

Ы-Ы-Ы-Ы-Ы

ы-ы-ы-ы-ы


Жауабын айтады









Хормен айтады

















Оқиды



Дәптерге жазады




Мақтап-мадақтау















Басбармақ әдісі













оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті


Бала,бала, балапан,

Қане, қайсы алақан

Саусақтарың әйбәт,

Былай, былай ойнап!

Топ-топ, топ-топ басайық,

Жалаудан күн жасайық.

Жаса, жаса алтын күн,

Жаса, жаса жарық күн!

Сергіту сәтін айтады, қимылын жасайды


Сергіту сәтіне арналған жинақ

Ыстық табан әдісі

Балалар ыстық табанды басу арқылы

1 Дауысты дыбыстарды айтады

2 Дауыссыз дыбыстарды айтады

3 Сөздерді оқиды

Сөздерді оқиды


Лақ, қар, ата, тау, ана, нан, ара

Аяқталуы



Шапалақ әдісі







Саралау тапсырмасы

-Балаларға жеке-жеке дыбыстық талдау жасату.

-Жаңа сабақты бекітуге арналған сұрақтар қою

-Ы дыбысы дауысты дыбыс деп айтсам, 3 рет шапалақ ұрасыңдар.

-Дұрыс жауапқа 3 рет шапалақ ұрады

-Дұрыс емес жауапқа щапалақ ұрмайды.

Тауық сөзінен бірнеше сөз жасау

Тауық-тау-уық-ық-ау



Дұрыс жауапқа 3 рет, дұрыс емес жауапта шапалақ ұрмайды







Кәмпиттер арқылы бағалау












Сабақтың соңы


Рефлексия






Бағдаршам әдісі арқылы бағалау












Тексерілді:

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!