Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
1.2.9.1 әріпті тану,ажырату
және оны дыбыспен сәйкестендіру
1.2.1.2 оқудың түрлерін
(буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп
оқу)қолдану
1.2.5.1.Мәтін иллюстрациясы
бойынша сұрақтар қоя білунемесе қойылған сұраққа жауап беру
(мұғалімнің көмегімен)
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
Армысың
қайырымды Аспан
ата!
Армысың мейірімді Жер
ана!
Армысың аяулы
ұстазым!
Армысың құрметті
достарым!
Міне,менің жүрегім жүрегімдегі
жылуымды саған ыстық алақаным арқылы
жеткіземін.
Дос
болайық!
Егемен еліміздің білімді
ұрпағы болайық!
Дыбыстар
әлемі
«Менің үйім
қайсы?»
Өткен әріптерді өз үйлеріне
орналастыру
Өткенді еске
түсіру
1.Өлеңді жатқа
айту
2. «Сұрақтар тізбегі»әдісі
арқылы аққала жасау
|
Амандасады.
Өлеңді мұғаліммен бірге
айтады.
Дескриптор:
Әріптерді өз үйлеріне
орналастыра
ды
Дауысты,
Дауыссыздар
ды
ажыратады
Сұраққа жауап
береді
|
Мадақ
тау сөздері арқылы
|
Көк және қызыл үйлер Түсті
қағазға жазылған кеспе әріптер: а,о,т,к
п,у,ң,б,ә,л, ғ,и,р,м,,ұ, ү,е,қ,д,с,й,нк.г,ш,щ,з,чАққала
суреті
|
Сабақтың
ортасы
30
мин
Сергіту
сәті.
1
мин
|
Салт-дәстүр және ауыз
әдебиеті
Ұлттық кейіпкер туралы не
білемін?
суреттермен
жұмыс.
-Сұрақтарға жауап беріңдер, өз
ойларыңды дәлелдеңдер.
- Бұл суреттерде кімдер
бейнеленген?
-Олар қай ұлтқа
қатысты?
-Ертегі кейіпкерлері туралы не
айта аласыңдар?
-Біз жаңадан бастағалы отырған
бөлім қалай аталады?
-Қандай салт-дәстүрлерді
білесіңдер?
-Қандай ауыз әдебиеті
үлгілерімен таныссыңдар?
Жұмбақтар
шешу
1.Жесең ащы,Көзіңнен шығарар
жасты
(пияз)
2.Көк желінің астында көп
қоянғКөп қоянды жаз болғанда жеп қоям
(қияр)
3.Қалқиып ұзын
құлағы
Елеғдеп қорқып тұрады
(қоян)
4.Тал басында тамаша үй
(ұя)
Жаңа әріпті
таныту
Оқулықпен
жұмыс
аяқ аяз қоян
қияр
таяқ саяз шаян
пияз
тақия
зиян
Сергіту
сәті
Дәптермен
жұмыс
Саралау
тапсырмалары
1.тақтаға
жазу
2.кеспе әріптен сөз
құрау
3.суретке қарап сөйлем
құрау
Көру
диктанты
«Табан ізі»
әдісі
Жаңа әріпке сөз
құрау
«Жаңа сөздер» әдісі арқылы
жүзеге асады.
-Жаңа танысқан әріп бар
сөздерді кезекпен дауыстап оқыңдар.
дәптермен
жұмыс.
– жұмыс дәптеріндегі
тапсырмаларды орындату
Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы
жүргізіледі.
Қарқынды оқушыға: ойдан сөйлем
құрап жаз.
Қарқыны баяу оқушыға қолдау
көрсету, үйрету.
|
Дескриптор:
-
Я қосарлы дыбысы бар сөздерді
буындап, тұтас оқиды.
- Сұрақтарға жауап береді, өз
ойларын айтады.
- Дәптерге жаңа дыбысты
жазады.
Дескриптор
Сұрақтарға жауап
береді.
-Суретке қарап ертегі
тақырыбын болжайды.
-Суретке қарап ертегіні
мазмұндайды.
Дескриптор:
я әрпін таниды, ажыратады және
оны қосарлы дыбыспен сәйкестендіре алады.
Каллиграфия
лық талаптарға сай жаза
алады
Белсенді оқу
тапсырмалары(топта, ұжымда)
Жұмыс дәптеріндегі жазылым
тапсырмала
рын
орындайды
|
ҚБ: Қол
шапалақтау
ҚБ: От
шашу
ҚБ: Бас бармақ арқылы
бір-бірін бағалау.
|
Алдаркөсе,
Тазша
бала
Суреттері
Қоян, шаян, қияр, пияз
суреттері
|