Ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары
|
|
Мерзімі |
20.02.2017 ж. |
|
||||
|
|
Сыныбы |
8«А» |
|
||||
|
|
Пәні |
Алгебра |
|
||||
|
|
Тақырыбы |
у=ах2+n және у=а(х-m)2 функцияларының графиктеріне есептер шығару |
|
||||
|
|
Мақсаты |
у=ах2+n және у=а(х-m)2 функцияларының қасиеттерін қолдана отырып, графиктеріне дұрыс сыза біледі, есептер шығаруда қолданады |
|
||||
|
|
Күтілетін нәтиже |
Квадраттық функция ұғымын тереңдетеді. у=ах2+n және у=а(х-m)2 функцияларының графиктерін дұрыс сызудың жолдарын талдайды, зерттейді. |
|
||||
|
|
Қолданылатын әдіс -тәсілдер |
«Айналмалы бекет», «Кім жылдам?», «Сандар сыры...», «Жедел тест» |
|
||||
|
|
Жеті модульдің кіріктірілуі |
СТО, оқытудағы басқару және көшбасшылық, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. |
|
||||
|
|
Ресурстар |
Үлестірме қағаздар, слайд, топ атаулары жазылған қима қағаздар; топ міндеттері жазылған қима қағаздары салынған құты. |
|
||||
|
Сабақтың барысы:
|
|||||||
|
қ/с |
Кезең |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
І |
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Балалар, бүгінгі сабағымызда квадрат үшмүшенің түбірлерін табу арқылы оны көбейткіштерге жіктеу формуласын дұрыс қолдана отырып, есептер шығарамыз. |
Топ басшысын, баяндаушыны, уақыт сақшысын сайлайды, ал қалған топ мүшелері идея тастаушылар. |
Топ атауы жазылған қима қағаздар; Стикерлер; Топ міндеттері жазылған қима қағаздары салынған құты. |
|||
|
ІІ |
Негізгі бөлім 1. Үй жұмысы 5 минут |
|
Интерактивті тақтадағы үй тапсырмасының (№255) жауабы бойынша оқушылар жұп болып бір біріне дәптерлерін алмасып тексереді.
жауаптарын бағалайды.
«Сұрақ-жауап» бөлімінде өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Слайд, стикер Слайд |
|||
|
|
2. Есептер шығару 10 минут
|
«Айналмалы бекет» әдісі
|
Әр баяндаушы өз орнына келгенше процесс қайталанады |
Флипчарт, стикер, маркер, пломастер, түрлі- түсті қағаздар, үлестірме қағаздары, слайд |
|||
|
|
3. Оқулықпен жұмыс және деңгейлік тапсырмалар 10 минут |
№259. Функцияның графигін салыңдар 1) у=-2х2+1 2) у=0,5х2-2 3) у=3(х+2,5)2 4) у=-2(х+1,5)2 |
4 оқушы өз таңдауы бойынша оқулықтағы есептерді тақтаға шығарады және қалған оқушылармен жауаптарын салыстырады. Кеспе қағаздармен жұмыс |
Үлестірме қағаздары |
|||
|
|
4. Кім жылдам? 5 минут |
Кім жылдам?
|
Берілген тапсырманы топтасып, жылдам әрі нақты шешімін табу |
слайд |
|||
|
|
4. «Жедел тест» (Сабақты бекіту ) 5 минут |
1. ax2+bx+c көпмүшесі қалай аталады?
2. ax2+bx+c=0 - бұл
3. x2+px+q =0 - бұл
4. Берілген өрнектердің ішінен квадрат үшмүшені табыңдар :
5. ax4+bx2+c=0 - бұл
6. Қай формула дискриминанттың формуласын береді?
7. 4х2-8х+4=0 дискриминанты неге тең?
8. Көбейткіштерге жікте: 9-4х2
9. Келтірілген квадрат теңдеуді табыңдар:
10. Қай кезде квадрат теңдеудің шешімі болмайды?
|
|
слайд |
|||
|
|
Сандар сиқыры 3 минут |
||||||
|
ІІІ |
Қорытынды 3 минут Бағалау Кері байланыс |
Топ басшыларындағы бағалау парақшалары бойынша әр оқушының жиынтық бағасын қою Түйін: Балалар, бүгінгі сабағымызда Квадрат үшмүшенің түбірлерін табу арқылы оны көбейткіштерге жіктеу формуласын дұрыс қолдана отырып, есептер шығардық. |
|
Мадақтау сэндвичі, стикер, БББ кестесі. |
|||
|
IV |
Үйге тапсырма 2 минут |
№Жұмыс дәптері ________ бет, №1-10 |
Үй тапсырмасын күнделікке жазып қою. |
|
|||
Пән мұғалімі: Д.Ж.Исабаева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "у=ах2+n және у=а(х-m)2 функцияларының графиктері" 8 сынып
Ашық сабақ "у=ах2+n және у=а(х-m)2 функцияларының графиктері" 8 сынып
Ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары
|
|
Мерзімі |
20.02.2017 ж. |
|
||||
|
|
Сыныбы |
8«А» |
|
||||
|
|
Пәні |
Алгебра |
|
||||
|
|
Тақырыбы |
у=ах2+n және у=а(х-m)2 функцияларының графиктеріне есептер шығару |
|
||||
|
|
Мақсаты |
у=ах2+n және у=а(х-m)2 функцияларының қасиеттерін қолдана отырып, графиктеріне дұрыс сыза біледі, есептер шығаруда қолданады |
|
||||
|
|
Күтілетін нәтиже |
Квадраттық функция ұғымын тереңдетеді. у=ах2+n және у=а(х-m)2 функцияларының графиктерін дұрыс сызудың жолдарын талдайды, зерттейді. |
|
||||
|
|
Қолданылатын әдіс -тәсілдер |
«Айналмалы бекет», «Кім жылдам?», «Сандар сыры...», «Жедел тест» |
|
||||
|
|
Жеті модульдің кіріктірілуі |
СТО, оқытудағы басқару және көшбасшылық, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. |
|
||||
|
|
Ресурстар |
Үлестірме қағаздар, слайд, топ атаулары жазылған қима қағаздар; топ міндеттері жазылған қима қағаздары салынған құты. |
|
||||
|
Сабақтың барысы:
|
|||||||
|
қ/с |
Кезең |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
І |
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Балалар, бүгінгі сабағымызда квадрат үшмүшенің түбірлерін табу арқылы оны көбейткіштерге жіктеу формуласын дұрыс қолдана отырып, есептер шығарамыз. |
Топ басшысын, баяндаушыны, уақыт сақшысын сайлайды, ал қалған топ мүшелері идея тастаушылар. |
Топ атауы жазылған қима қағаздар; Стикерлер; Топ міндеттері жазылған қима қағаздары салынған құты. |
|||
|
ІІ |
Негізгі бөлім 1. Үй жұмысы 5 минут |
|
Интерактивті тақтадағы үй тапсырмасының (№255) жауабы бойынша оқушылар жұп болып бір біріне дәптерлерін алмасып тексереді.
жауаптарын бағалайды.
«Сұрақ-жауап» бөлімінде өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Слайд, стикер Слайд |
|||
|
|
2. Есептер шығару 10 минут
|
«Айналмалы бекет» әдісі
|
Әр баяндаушы өз орнына келгенше процесс қайталанады |
Флипчарт, стикер, маркер, пломастер, түрлі- түсті қағаздар, үлестірме қағаздары, слайд |
|||
|
|
3. Оқулықпен жұмыс және деңгейлік тапсырмалар 10 минут |
№259. Функцияның графигін салыңдар 1) у=-2х2+1 2) у=0,5х2-2 3) у=3(х+2,5)2 4) у=-2(х+1,5)2 |
4 оқушы өз таңдауы бойынша оқулықтағы есептерді тақтаға шығарады және қалған оқушылармен жауаптарын салыстырады. Кеспе қағаздармен жұмыс |
Үлестірме қағаздары |
|||
|
|
4. Кім жылдам? 5 минут |
Кім жылдам?
|
Берілген тапсырманы топтасып, жылдам әрі нақты шешімін табу |
слайд |
|||
|
|
4. «Жедел тест» (Сабақты бекіту ) 5 минут |
1. ax2+bx+c көпмүшесі қалай аталады?
2. ax2+bx+c=0 - бұл
3. x2+px+q =0 - бұл
4. Берілген өрнектердің ішінен квадрат үшмүшені табыңдар :
5. ax4+bx2+c=0 - бұл
6. Қай формула дискриминанттың формуласын береді?
7. 4х2-8х+4=0 дискриминанты неге тең?
8. Көбейткіштерге жікте: 9-4х2
9. Келтірілген квадрат теңдеуді табыңдар:
10. Қай кезде квадрат теңдеудің шешімі болмайды?
|
|
слайд |
|||
|
|
Сандар сиқыры 3 минут |
||||||
|
ІІІ |
Қорытынды 3 минут Бағалау Кері байланыс |
Топ басшыларындағы бағалау парақшалары бойынша әр оқушының жиынтық бағасын қою Түйін: Балалар, бүгінгі сабағымызда Квадрат үшмүшенің түбірлерін табу арқылы оны көбейткіштерге жіктеу формуласын дұрыс қолдана отырып, есептер шығардық. |
|
Мадақтау сэндвичі, стикер, БББ кестесі. |
|||
|
IV |
Үйге тапсырма 2 минут |
№Жұмыс дәптері ________ бет, №1-10 |
Үй тапсырмасын күнделікке жазып қою. |
|
|||
Пән мұғалімі: Д.Ж.Исабаева
шағым қалдыра аласыз

р топтың топ
басшысы өз тобындағы ұтқыр, ұтымды ой - пікірімен ерекшеленген бір
оқушыны бағалап, мадақтау сэндвичін ұсынады.












