09.02.2015ж
Ашық сабақ
Пәні: қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Зат есім
|
№ |
Мақсаты: Пәндік нәтиже |
Зат есімнің сөйлеу процесінде ерекше орын алатынын ұғындыру, зат есімнің сөз табы ретінде атқаратын ролі мен мәнін ашу. |
|||
|
Зат есімдерге дұрыс сұрақ қоя білу ,сөйлем ішінен заттың атын білдіретін сөздерді таба алу. |
|||||
|
1 |
Қолданылатын көрнекіліктер: |
Кесте , жұмыс дәптері , суреттер ,Артығын тап » ойыны АКТ слайт |
|||
|
2 |
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақты түсіндіру. |
|||
|
3 |
Пәнаралық байланыс |
Ана тілі, математика |
|||
|
4 |
Әдіс-тәсілдер |
Топтық жұмыс. Түсіндіру , «Артығын тап » ойыныәдісі |
|||
|
5 |
Кіріктірілген модульдер |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқыту мен оқудаАКТ-ны пайдалану |
|||
|
Сабақтың кезеңі Кіріспе бөлімі Негізгі бөлім |
Уақыты
5 мин 10 мин 25 мин |
Мұғалімнің іс-әрекеті Психологиялық жаттығу. Өткенді пысықтау Үйге берілген жаттығуды тексеріп шығу. Сөз таптарын атап өтейік Зат есім Сын есім Сан есім Етістік «Артығын тап » ойынын ойнату Жеке жұмыс .1-жаттығу Сөздерді оқып,кім?не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді теріп жаз Заттың атын білдіретін сөздерді зат есім дейміз. Зат есімдерге кім? кімдер? не? нелер? деген сұрақтар қойылады. 2-жаттығу. «Ойлан, тап! » ойыны бойынша Суреттегі бейнеленген заттардың атауын жаз. Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрастыр Сергіту сәті 3-жаттығу ойыны Кім? не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді екі қатарға бөліп жаз.
Тақтамен жұмыс 4-жаттығуды орындату. Сөйлемдердікөшіріп жаз . Зат есімдерді тауып , сұрақ қой . |
Оқушының іс-әрекеті . Оқушылар сабаққа көңіл аударады. Зат есім,сын есім, сан есім, етістік болып 4 топқа бөлінеді. Топ басшысын сайлайды. Әр топ өз топтары бойынша білетінін айтады. 4-топқа тапсырма беру. Биік , ұқыпты, ұшқыш, алмұрт, күшті, қызғалдақ, әдемі ,әкелді, қайшы, келді, суретші. Топпен жұмыс Жолбарыс, әтеш, гүл Жапырақ. Осы сөздерді қатыстырып сөйлем құрастыру. Әр топқа тапсырма беріледі. Дәрігер торғай оқушы дала биші кеме зейнеткер өзен
кім? Азамат компьютерді Кім? үйренді.Дариға не? домбыра тартты. кім? Айнұр ертең келеді. не? Тамақ пісіп тұр. Жаңа кім? туған сәбиге Мағжан не? деп ат қойды. |
Ресурстар АКТ Тақта,бор. Кеспе қағаздар Оқулық, дәптер Тақта,бор Дәптер-мен жұмыс |
|
|
Қорыту |
5 мин |
Семантикалық картаны толтыру. Үйге тапсырма. 5-жаттығу. Рефлексия жасату. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстарын стикерге жазып, смайликтер бейнесіне жапсырады. Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. |
Түсті сти-керлер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Зат есім 3 сынып
Ашық сабақ Зат есім 3 сынып
09.02.2015ж
Ашық сабақ
Пәні: қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Зат есім
|
№ |
Мақсаты: Пәндік нәтиже |
Зат есімнің сөйлеу процесінде ерекше орын алатынын ұғындыру, зат есімнің сөз табы ретінде атқаратын ролі мен мәнін ашу. |
|||
|
Зат есімдерге дұрыс сұрақ қоя білу ,сөйлем ішінен заттың атын білдіретін сөздерді таба алу. |
|||||
|
1 |
Қолданылатын көрнекіліктер: |
Кесте , жұмыс дәптері , суреттер ,Артығын тап » ойыны АКТ слайт |
|||
|
2 |
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақты түсіндіру. |
|||
|
3 |
Пәнаралық байланыс |
Ана тілі, математика |
|||
|
4 |
Әдіс-тәсілдер |
Топтық жұмыс. Түсіндіру , «Артығын тап » ойыныәдісі |
|||
|
5 |
Кіріктірілген модульдер |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқыту мен оқудаАКТ-ны пайдалану |
|||
|
Сабақтың кезеңі Кіріспе бөлімі Негізгі бөлім |
Уақыты
5 мин 10 мин 25 мин |
Мұғалімнің іс-әрекеті Психологиялық жаттығу. Өткенді пысықтау Үйге берілген жаттығуды тексеріп шығу. Сөз таптарын атап өтейік Зат есім Сын есім Сан есім Етістік «Артығын тап » ойынын ойнату Жеке жұмыс .1-жаттығу Сөздерді оқып,кім?не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді теріп жаз Заттың атын білдіретін сөздерді зат есім дейміз. Зат есімдерге кім? кімдер? не? нелер? деген сұрақтар қойылады. 2-жаттығу. «Ойлан, тап! » ойыны бойынша Суреттегі бейнеленген заттардың атауын жаз. Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрастыр Сергіту сәті 3-жаттығу ойыны Кім? не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді екі қатарға бөліп жаз.
Тақтамен жұмыс 4-жаттығуды орындату. Сөйлемдердікөшіріп жаз . Зат есімдерді тауып , сұрақ қой . |
Оқушының іс-әрекеті . Оқушылар сабаққа көңіл аударады. Зат есім,сын есім, сан есім, етістік болып 4 топқа бөлінеді. Топ басшысын сайлайды. Әр топ өз топтары бойынша білетінін айтады. 4-топқа тапсырма беру. Биік , ұқыпты, ұшқыш, алмұрт, күшті, қызғалдақ, әдемі ,әкелді, қайшы, келді, суретші. Топпен жұмыс Жолбарыс, әтеш, гүл Жапырақ. Осы сөздерді қатыстырып сөйлем құрастыру. Әр топқа тапсырма беріледі. Дәрігер торғай оқушы дала биші кеме зейнеткер өзен
кім? Азамат компьютерді Кім? үйренді.Дариға не? домбыра тартты. кім? Айнұр ертең келеді. не? Тамақ пісіп тұр. Жаңа кім? туған сәбиге Мағжан не? деп ат қойды. |
Ресурстар АКТ Тақта,бор. Кеспе қағаздар Оқулық, дәптер Тақта,бор Дәптер-мен жұмыс |
|
|
Қорыту |
5 мин |
Семантикалық картаны толтыру. Үйге тапсырма. 5-жаттығу. Рефлексия жасату. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстарын стикерге жазып, смайликтер бейнесіне жапсырады. Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. |
Түсті сти-керлер |
|
шағым қалдыра аласыз













