Қысқа мерзімді сабақ жоспары
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Заттың тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі. №3 зертханалық жұмыс. Сұйықтар мен қатты денелердің тығыздығын анықтау"
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді сабақ жоспарының тарауы: Тығыздық |
Мектеп: Тарбағатай ауданы «Тана мырза орта мектебі КММ» |
||||||||||||||||
|
Күні: 25.08.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Отарбаева Айман Турсыновна |
||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: 12 |
Қатыспағандар:0
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Заттың тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі. №3 зертханалық жұмыс. Сұйықтар мен қатты денелердің тығыздығын анықтау |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.2.13 – тығыздықтың физикалық мағынасын түсіндіру; 7.2.2.14 – сұйықтар мен қатты денелердің тығыздығын тәжірибе арқылы анықтау; 7.1.3.3 – физика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін білу және сақтау |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар біледі: Әртүрлі заттарға салыстырулар жасау арқылы тығыздық ұғымын енгізе алады, анықтамасын, формуласын өлшем бірлігін біледі. |
||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі біледі: Тығыздықтар кестесінен заттардың мәнін таба алады |
|||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар біледі: Тәжірибе арқылы тығыздықты анықтай алады. Тығыздықтың физикалық мағынасын түсінеді. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Тығыздықтың физикалық мағынасын анықтайды Тығыздық көлем бірлігіне сәйкес келетін масса екенін біледі. Тығыздықтың формуласын біледі Тығыздықтың өлшем бірлігін біледі Сұйықтар мен қатты денелердің тығыздығын тәжірибе арқылы анықтайды. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология көлем, масса, сұйық, газ, қатты дене, тығыздық, таразы, мензурка |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
1.Жалпыға бірдей еңбек қоғамы Топтық жұмыс-ұжымшылдық, ортақ істің нәтижесіне жауапкершілік, жеке жұмыс-өмір бойы білім алуы |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, математика |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Денелердің өзара әрекеттесуі. Дененің массасы. |
||||||||||||||||
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 минут) 1 минут |
1. Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру «Шаттық шеңбері». -сыныпта психологиялық ахуал туғызу; -оқушылардың көңіл-күйлерін көтеру. 3 Топқа бөлу: Тірек сөздер «Көлем», «Масса», «Тығыздық» болып 3 топқа бөлу. Топ басшысын сайлау. II. Үй тапсырмасын тексеру: «Кубизм» әдісі бойынша кубикті лақтыру арқылы алты жағында жасырылған сұрақтарга жауап алу.1.Денелердің әрекеттесуін мысалдар арқылы сипатта. 2.Денелер инерттілігінің өлшемі 3.Жылдамдық пен масса арасындағы байланысты анықтайтын өрнек. 4.ХБЖ- дегі массаның өлшем бірлігі 5.Денелердің массасын қалай өлшейміз? 6.Дененің көлемін қалай есептеуге болады? ҚБ: «Үш шапалақ» арқылы топтарды жеке- жеке бағалау |
Слайдтар Стикерлер Сұрақтар жазылған кубик |
|||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 27 минут 2 минут Топтық жұмыс 12 минут 7 минут |
І. «Мағынаны тану» әдісі бойынша жаңа сабаққа дайындық. Үстелдің үстіне көлемдері бірдей, темірден, алюминийден, ағаштан жасалған білеушелер және массалары бірдей көлемдері әр түрлі денелер тұр. Осы заттардың өздеріне тән қасиеттері бар екенін анықтай отырып, оқушылармен тақырыпты табу, мақсатын айқындау.
|
|
|||||||||||||||
|
ІІ. Тақырыпты оқу арқылы ашу. Оқулықпен жұмыс. «ЖИГСО» әдісі бойынша оқулықта тығыздық тақырыбына берілген мәтінмен постер жасату, қорғау,
|
Оқулық плакаттар
|
||||||||||||||||
|
Тапсырма 1 А деңгейі Қатты денелердің тығыздығын тәжірибе жүзінде анықтау
Тапсырма 2 В деңгейі Сұйықтың тығыздығын анықтау.
Тапсырма 3 С деңгейі Білеуше алып сызғыштың көмегімен білеуше жақтарының биіктігін, ұзындығын және енін өлшеңдер, ал оның массасын таразы көмегімен анықтаңдар. Білеушенің тығыздығын есептеңдер. Білеушенің қандай заттан жасалғанын кестеден анықтаңдар.
ҚБ: Әр топқа «Жауабыңа қанағаттанамын», «Сен жарайсың» , «Сенің мүмкіндігің одан зор», «Өте құнды жауап»т.с. Сергіту сәті «Орыныңды тап» ойыны «Түртіп алу» әдісі бойынша талқылап, негізгі түйінін формуласын өлшем бірліктерін дәптерге жазып алу.
|
Таразы, тығыздығы өлшенетін дене
Стақан, мензурка, тығыздығы өлшенетін сұйық |
||||||||||||||||
|
Сабақ соңы
8 минут |
Үй тапсырмасы:§13,14 Сабынның және сүттің тығыздығын анықтап келу. |
|
|||||||||||||||
|
Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісі бойынша Әр саусақтың – өзінің орны (позициясы) бар, солар бойынша өз ойларын жазу. Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызық болғаны Сұқ саусақ – маған қиын болғаны Ортаншы саусақ – маған жеткілікті болмады Төртінші саусақ – менің көңіл күйім Бесінші саусақ – менің ұсынысым Қағазға салынған бес саусақтың әр саусағының тұсына жазу. Рефлексия «Баспалдақ әдісі» |
ә стикерлер
баспалдақ суретіМпБбас
БаспалдаұМ |
||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||
|
Әр оқушының қабілетіне қарай тапсырма бере отырып, білім деңгейлері анықталады. |
Сабақ барысында «Үш шапалақ», «Жауабыңа қанағаттанамын», «Сен жарайсың» , «Сенің мүмкіндігің одан зор», «Өте құнды жауап»,
|
Математика, жаратылыс тану пәндерінен алған білімдерін пайдаланады. Оқушы денсаулығын сақтауда сергіту жаттығулары жасалып, Тәжірибе жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтайды
|
|||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма |
|
||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













