|
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||||||||||
|
Пәні : қазақ тілі |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Күні : |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шетелдегі қазақ жәдігерлері Қазақтың ертедегі қару-жарақтары. Ұлттық аспаптар |
|||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
10.4.1.1. мәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографияляқ нормаға сай жазу, талдау. 10.1.3.1.мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра білу,ғаламдық мәселелермен байланыстыру. 10.4.5.2.тыныс белгілерді (даралаушы,ерекшелеуші,ойдың ара жігін ажырататын)ережеге сай қолдану. |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы: Қазақтың ертедегі қару-жарақтары. ұлттық аспаптары жайлы біледі. Оқушылардың көбісі: берілген тақырыпқа баға береді. Оқушылардың кейбірі: жоғары деңгейлі сұрақтар құрастырады, пікірлерін дәлелдейді. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
1 .Қазақтың ертедегі қару-жарақтары. Ұлттық аспаптар туралы біледі. 2. Тілдік жүйе мен тілдік норманың маңызын біледі. |
|||||||||||||
|
Оқу дағдыларының деңгейлері |
Қолдану, талдау, жинақтау. |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдей алады, сұрақтар құрастыра алады. |
|||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
Ұлттық құндылығы: Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік,құрмет,ынтымақтастық,ашықтық. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих ,өзін-өзітану,әдебиет |
|||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру
Қызығушылықты ояту Қандай ертедегі қару-жарақтарды білесің ? Қандай ұлттық аспапта ойнаған ұнайды? Сабақтың тақырыбын жариялау. Топтық жұмыс «Джигсо» 2-тапсырманы оқу. Мәтіндегі негізгі ойды анықтау.
Тілдік бағдар : Қазақтың ертедегі қару-жарақтарды ажырата алады. Ұлттық аспаптардың түрлерін ажырата біледі. (слайдпен жұмыс) |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Мағынаны тану . Жеке жұмыс 2-тапсырма тақырыпты таңдап әңгімелеу мәтінін жазу, 3- тапсырма қару -жарақ аттарын қатыстырып сөйлем құрау,
ПОПС формуласы бойынша дәлелде. • Бірінші сөйлем «Менің ойымша, ... » • Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін … » • Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » • Төртінші сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім
Жұптық жұмыс 4-тапсырма. Қажетті клишерлер мен лексикалық құрылымдарды қолданып мәтінді аяқтау.
РАПТ әдісі Рөлі: Сіз жазушы ретінде кімсіз? Ұлттық аспаптар мен қазақтың ежелгі қару жарағы туралы не жазар едіңіз? Аудитория: Кім үшін жазасыз? Сенатор үшін? Өзіңіз үшін? Компания үшін? Халық үшін бе? Пішін: Қандай пішінде жазасыз? Күнделіктегі жазбалар? Газет? хат? Тақырып: Егер бір фильм түсір десе сіз не туралы жазасыз?
|
|||||||||||||
|
Үйге тапсырма Кері байланыс |
«Ұлттық ежелгі аспаптар »тақырыбына эссе жазу. Кері байланыс: «3:2:1» стратегиясы 3 – есте қалған ой 2- түйінді сөз 1-сұрақ
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ,ағылшын тілі
Ашық сабақ,ағылшын тілі
|
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||||||||||
|
Пәні : қазақ тілі |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Күні : |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шетелдегі қазақ жәдігерлері Қазақтың ертедегі қару-жарақтары. Ұлттық аспаптар |
|||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
10.4.1.1. мәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографияляқ нормаға сай жазу, талдау. 10.1.3.1.мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра білу,ғаламдық мәселелермен байланыстыру. 10.4.5.2.тыныс белгілерді (даралаушы,ерекшелеуші,ойдың ара жігін ажырататын)ережеге сай қолдану. |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы: Қазақтың ертедегі қару-жарақтары. ұлттық аспаптары жайлы біледі. Оқушылардың көбісі: берілген тақырыпқа баға береді. Оқушылардың кейбірі: жоғары деңгейлі сұрақтар құрастырады, пікірлерін дәлелдейді. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
1 .Қазақтың ертедегі қару-жарақтары. Ұлттық аспаптар туралы біледі. 2. Тілдік жүйе мен тілдік норманың маңызын біледі. |
|||||||||||||
|
Оқу дағдыларының деңгейлері |
Қолдану, талдау, жинақтау. |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдей алады, сұрақтар құрастыра алады. |
|||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
Ұлттық құндылығы: Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік,құрмет,ынтымақтастық,ашықтық. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих ,өзін-өзітану,әдебиет |
|||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру
Қызығушылықты ояту Қандай ертедегі қару-жарақтарды білесің ? Қандай ұлттық аспапта ойнаған ұнайды? Сабақтың тақырыбын жариялау. Топтық жұмыс «Джигсо» 2-тапсырманы оқу. Мәтіндегі негізгі ойды анықтау.
Тілдік бағдар : Қазақтың ертедегі қару-жарақтарды ажырата алады. Ұлттық аспаптардың түрлерін ажырата біледі. (слайдпен жұмыс) |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Мағынаны тану . Жеке жұмыс 2-тапсырма тақырыпты таңдап әңгімелеу мәтінін жазу, 3- тапсырма қару -жарақ аттарын қатыстырып сөйлем құрау,
ПОПС формуласы бойынша дәлелде. • Бірінші сөйлем «Менің ойымша, ... » • Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін … » • Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » • Төртінші сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім
Жұптық жұмыс 4-тапсырма. Қажетті клишерлер мен лексикалық құрылымдарды қолданып мәтінді аяқтау.
РАПТ әдісі Рөлі: Сіз жазушы ретінде кімсіз? Ұлттық аспаптар мен қазақтың ежелгі қару жарағы туралы не жазар едіңіз? Аудитория: Кім үшін жазасыз? Сенатор үшін? Өзіңіз үшін? Компания үшін? Халық үшін бе? Пішін: Қандай пішінде жазасыз? Күнделіктегі жазбалар? Газет? хат? Тақырып: Егер бір фильм түсір десе сіз не туралы жазасыз?
|
|||||||||||||
|
Үйге тапсырма Кері байланыс |
«Ұлттық ежелгі аспаптар »тақырыбына эссе жазу. Кері байланыс: «3:2:1» стратегиясы 3 – есте қалған ой 2- түйінді сөз 1-сұрақ
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













