Ы.Алтынсарин атындағы жалпы білі беретін орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі: Ләззат Ердіғұл Рысқалиқызы
|
Күні: Сынып: 1 |
Мектеп: Мұғалім: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
|
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Денсаулық-зор байлық. Бас әріппен жазылатын сөздер. |
|
|
|
|
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
|
|
|
|
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|
|
|
|
|||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|
|
|
|
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
|
|
|
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
|
|
|
|
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнежазба , таныстырылым. |
|
|
|
|
|||
|
Тілдік құзыреттілік |
Балық – рыба – fish |
|
|
|
|
|||
|
Сабақ барысы |
|
|
|
|
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Сәлемдесу. Суреттер бойынша 4 топқа бөлу: «Қала», «Жер», «Су»«Адам» |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 13 минут |
Ребус шешу. «Денсаулық - зор байлық» сөзі шығады. Денсаулық туралы мақал, нақыл сөз айту «Болжау» әдісі Суретті көрсете отырып, мәтіннің тақырыбы туралы не айтуға болатынын болжап айтады. Тыңдалым «Дәмді сорпа» аудио жазылымнан тыңдатылады. Айтылым. Балалар мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қояды. Мәтіннің басты кейіпкерлері кім?
Қосымша сұрақ:
-«Балық» сөзін үш тілде айт. Оқылым Мәтінді тізбектей оқытып, қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойғызу, неліктен бас әріппен жазылатынын сұрау. Ережені есте сақта: Адамның және жер-су аттары бас әріппен жазылады: Досан, Қарағанды, «Балуан Шолақ» спорт кешені. Мәтін мазмұнына «Сұрақты қағып ал »әдісі арқылы талдау жасау.
Жазылым: 2-жаттығу. Мақалды қатесіз, көркем етіп көшіріп жазу. Мағынасын ашу. Еңбек етсең ерінбей, Тояды қарның тіленбей. Еңбек туралы білетін мақал-мәтелдерін сұрау. «Балық аулау» ойыны.
Көлдегі балықтарды аулап, олардағы жасырынған сандар мен буындардан сөздер құрап жазу, оларға ауызша сөйлем құрату. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Бірнеше сөздер оқылады. Бас әріппен жазылатын сөздер естісе қол шапалактайды. Басқа сөзге аяк тарсылдатады. |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
||||||
|
Аяқталуы 18 минут Қызықты тапсырма 3 минут |
4-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жазу. Адам аттарының астын сызу, сұрақ қою. Жарыстан Ораз озар ма екен? Ажар озар ма екен? Топтық жұмыс. 1-топ Суретті тапсырманы орындайды. 2-топ: А дыбысынан басталатын қала аттарын тауып жазу. 3-топ: Суретті тапсырманы орындайды. 4-топ: Бірінші буыны «Ай» болып келетін адам аттарын гүлдің күлтешелеріне тауып жазу.
Ойын: «Кім тапқыр?» Қанат Марат екеуі, Қамшы өре алады. Талғат Талап екеуі, Тамаша ән салады. Самат Сағат екеуі, Төгілтіп күй шертеді. Бабақ Барақ екеуі, Біледі көп ертегі Балаларды өнерлі Есептеп көр сен енді?! Дәлелдеу. Өздерінің аттарын неліктен осылай қойғандығын айтып, дәлелдейді |
Оқулық, дәптерлер. |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Күн көзі» ойыны Күннің шапағына бүгінгі сабақта не білгендерін жазып жапсырады.Пікірлері салыстырылып талданады. Бағалау. Мадақтау, белсенді қатысқан оқушыларды атап кету. |
Қасықтар Смайликтер |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Денсаулық-зор байлық. Бас әріппен жазылатын сөздер.
Ашық сабақ.Денсаулық-зор байлық. Бас әріппен жазылатын сөздер.
Ы.Алтынсарин атындағы жалпы білі беретін орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі: Ләззат Ердіғұл Рысқалиқызы
|
Күні: Сынып: 1 |
Мектеп: Мұғалім: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
|
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Денсаулық-зор байлық. Бас әріппен жазылатын сөздер. |
|
|
|
|
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
|
|
|
|
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|
|
|
|
|||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|
|
|
|
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
|
|
|
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
|
|
|
|
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнежазба , таныстырылым. |
|
|
|
|
|||
|
Тілдік құзыреттілік |
Балық – рыба – fish |
|
|
|
|
|||
|
Сабақ барысы |
|
|
|
|
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Сәлемдесу. Суреттер бойынша 4 топқа бөлу: «Қала», «Жер», «Су»«Адам» |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 13 минут |
Ребус шешу. «Денсаулық - зор байлық» сөзі шығады. Денсаулық туралы мақал, нақыл сөз айту «Болжау» әдісі Суретті көрсете отырып, мәтіннің тақырыбы туралы не айтуға болатынын болжап айтады. Тыңдалым «Дәмді сорпа» аудио жазылымнан тыңдатылады. Айтылым. Балалар мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қояды. Мәтіннің басты кейіпкерлері кім?
Қосымша сұрақ:
-«Балық» сөзін үш тілде айт. Оқылым Мәтінді тізбектей оқытып, қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойғызу, неліктен бас әріппен жазылатынын сұрау. Ережені есте сақта: Адамның және жер-су аттары бас әріппен жазылады: Досан, Қарағанды, «Балуан Шолақ» спорт кешені. Мәтін мазмұнына «Сұрақты қағып ал »әдісі арқылы талдау жасау.
Жазылым: 2-жаттығу. Мақалды қатесіз, көркем етіп көшіріп жазу. Мағынасын ашу. Еңбек етсең ерінбей, Тояды қарның тіленбей. Еңбек туралы білетін мақал-мәтелдерін сұрау. «Балық аулау» ойыны.
Көлдегі балықтарды аулап, олардағы жасырынған сандар мен буындардан сөздер құрап жазу, оларға ауызша сөйлем құрату. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Бірнеше сөздер оқылады. Бас әріппен жазылатын сөздер естісе қол шапалактайды. Басқа сөзге аяк тарсылдатады. |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
||||||
|
Аяқталуы 18 минут Қызықты тапсырма 3 минут |
4-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жазу. Адам аттарының астын сызу, сұрақ қою. Жарыстан Ораз озар ма екен? Ажар озар ма екен? Топтық жұмыс. 1-топ Суретті тапсырманы орындайды. 2-топ: А дыбысынан басталатын қала аттарын тауып жазу. 3-топ: Суретті тапсырманы орындайды. 4-топ: Бірінші буыны «Ай» болып келетін адам аттарын гүлдің күлтешелеріне тауып жазу.
Ойын: «Кім тапқыр?» Қанат Марат екеуі, Қамшы өре алады. Талғат Талап екеуі, Тамаша ән салады. Самат Сағат екеуі, Төгілтіп күй шертеді. Бабақ Барақ екеуі, Біледі көп ертегі Балаларды өнерлі Есептеп көр сен енді?! Дәлелдеу. Өздерінің аттарын неліктен осылай қойғандығын айтып, дәлелдейді |
Оқулық, дәптерлер. |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Күн көзі» ойыны Күннің шапағына бүгінгі сабақта не білгендерін жазып жапсырады.Пікірлері салыстырылып талданады. Бағалау. Мадақтау, белсенді қатысқан оқушыларды атап кету. |
Қасықтар Смайликтер |
||||||
шағым қалдыра аласыз
















