Пән:Әдебиеттік оқу | МЕКТЕП:№12 С.Сейфуллин атындағы жалпы орта |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп |
КҮНІ:21.12.2017ж | Мұғалімнің аты жөні: | Тұрлыбекова С |
СЫНЫП:4ә | Қатысқандар | Қатыспағандар |
Сабақтың тақырыбы:Ер Тарғын мен Тарлан аттың ерлігі. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) | 1. Оқушылардың мәнерлеп оқу дағдыларын жетілдіре отырып, түсініп оқуға, жырдың негізгі идеясын анықтайбілуге, сипаттау мәтінін құруға, түсінгенін жүйелі баяндай білуге дағдыландыру. 2.Ұлттық дүниетанымға, Ер Тарғын мен Тарлан аттың ерліктерін танып білу арқылы оқушы бойында ел батырларын мақтаныш тұтып, ерліктерін жүрегінде ұстауға, Отанын, туған жерін, халқын сүюге тәрбиелеу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады:Өлеңді оқиды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтінді түсінеді,айта алады.Кейбір оқушылар орындай алады: Өз ойынан қосымша мәтінді жалғасырып айтып береді,құнды идея айта алады. |
Бағалау критерийлері |
|
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер |
Құндылықтарды дарыту |
|
Пәнаралық байланыстар | Өзін өзі тану |
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта |
Бастапқы білім | Батырлар жыры |
Сабақ барысы |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы
| Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! |
|
Сабақтың ортасы | Жаңа тақырыппен таныстыру. Интерактивті тақтадан батырлар туралы сюжет көрсету. Батырлар жыры - жыршылар арқылы бізге дейін жеткен ауыз әдебиетінің түрі. Батырлар жыры - басқыншылардан елін, жерін қорғаған батырлардың ерлік істері жайында айтылатын дастан.Ең көп тараған батырлар жыры: «Қобыланды», «Ер Тарғын», «Қамбар»,«Алпамыс», «Ер Қосай», т.б. Ер Тарғын мен Тарлан аттың ерлігі туралы жырдан үзінді тыңдау. - Қандай әсер алдыңдар? - Сендер сипаттаған батыр кейіпкерге ұқсай ма екен? Кітаппен жұмыс. «Түртіп алу» стратегиясы бойынша орындау. Жыр үзіндісін түсініп оқу. «Венн диаграммасына» салып, Ер Тарғын мен Тарлан аттың ерліктерін салыстыру. Жырдан үзінді келтіру арқылы әр салыстыруға толықтырулар мен дәлелдемелер жасап отыру. |
|
Сабақтың соңы
| Кері байланыс «Чемодан», «Ет тартқыш», «Қоқыс жәшігі» | Сурет,флипчарт, маркерлер |
1. Өлеңді түсінеді. 2. Өз ойынан қосымша мәтінді жалғасырып айтып береді,құнды идея айта алады | «Арқа қағу», «Бағдаршам», «Бес бармақ»«Смайликтер» | Постер жасағанда қайшыны абайлап ұстау. |
Сабақ бойынша рефлексияСабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті?Қандай кедергілер болды?Не сәтті өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
|