2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Ашық сабақ.Футбол

Ашық сабақ.Футбол

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары Кең аукымдағы спорттык кимыл козғалыс әрекеттерінің дәлдігін бакылауды жане икемділікті дамытуға арналған кимыл козғалыс дағдыларын жетілдіру ......Оқушылар жұптасып бір – біріне доп беру жаттығуларды орындау.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Shape2

Тәлімгер:

Машықкер:

Shape3

АШЫҚ САБАҚ



motion.jpg

Балқаш қаласы білім бөлімінің "әл-Фараби атындағы жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні:

Мұғалім:

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Футбол. Қозғалыс техникалары


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Кең аукымдағы спорттык кимыл козғалыс әрекеттерінің дәлдігін бакылауды жане икемділікті дамытуға арналған кимыл козғалыс дағдыларын жетілдіру

Сабақтың мақсаты:



Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар алаңда доппен қимыл козғалыс жасай біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Оқушылар футбол ойын элементтерін жақсы меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады: Оқушылар допты ойынға коса біледі .Доп алып жүре алады әріптесіне доп жеткізе біледі нысана көздеу әдісін бір орында және козғалыста игерген


Бағалау критерийлері

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.


Сабақ жоспары

Сабақтың кезеңі

Мұғалімнің сабақтағы белсенділігі

Оқушылардың іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин


Дайындық бөлімі:

Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу.

  • Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару.

  • Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

  • Бағалау критерийлерін анықтау.

  • Қауіпсіздік ережелерін ескерту.


«Шаттық щеңбері»

Оқушылар бір-біріне, және бүгінгі күнге тілек айту.Көңіл-күй сыйлау


Саптық жаттығулар:

-«оңға», «солға», «айнал».



Қалыпты жағдайдағы жүріс.

Бірқалыпты қарқынмен денені қыздырып, жүгіру.

Бағанада бірінен соң бірі. Мұғалім орындау қарқынын қадағалайды, оқушыларға әдістемелік ұсыныстар береді.

Жаяу және тыныс алу жаттығулары.

ЖДЖ орында/қозғалыс барысында.

Білім алушылар жүгіру жаттығуларын орындағаннан кейін, демдерін қалпына келтіріп, дененің барлық бұлшық еттеріне арналған ЖДЖ орындайды.


Оқушылар орын ауыстыру, секіру, қысқа аралыққа жүгіру ережелеріне мән береді. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдайды.






Денені қыздыруға арналған жүру, жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды.


Мұғалімнің басшылығымен тапсырманы орындау.

ҚБ: қошемет сөздер

Жарайсың

Жақсы

Керемет


Әрбір жаттығу үшін бос кеңістік, ысқырық,секундомер


Сабақтың ортасы

30 мин




Оқушылар жұптасып бір – біріне доп беру жаттығуларды орындау.


1. Бірінші оқушы допты оң аяқпен беріп,екінші оқушы сол аяқпен қайтарып береді.

2. Бірінші оқушы допты аяқтың ішкі жағымен беріп,екінші оқушы сыртқы жағымен қайтарып береді.

3. Бір – біріне допты қосғалыста тұрған қалыпта аяқтың ішкі жағымен береді.

4. Бір – біріне допты қосғалыста тұрған қалыпта аяқтың сыртқы жағымен береді.

5. Ара қашықтықты алшақтата отырып,қозғалыс жылдамдығын күшейте отырып ос тапсырмаларды орындайды.

6. Бір – біріне допты бері арқылы қозғалыста отырып қақпаға соққы жасау.

7. Командаға бөлініп шағын қысқартылған ережемен футбол ойнау 5х5





Қимыл қозғалысты орындау және

арнайы дамыту жаттығулары кезінде қауіпсіздік техникасы талаптарын сақтайды.

Дескриптор:

- түрлі қимыл қозғалыстарды орындау кезіндегі сақталатын қауіпсіздік ережелерін біледі;

- жаттығуларды орындау реттілігін сақтайды



ҚБ: бір-бірін бағалау

«Шапалақ» әдісімен бағалау

Picture 5



Бүгінгі сабақта дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын жүзеге асыру барысында түсінгендерін бағалайды

Әрбір жаттығу үшін бос кеңістік, ысқырық, секундомер








Дереккөздер:

https://stud.kz/referat/show/27388









Сабақтың соңы

5 мин



Сабақты қорытындылау

Негізгі бөлімдегі жаттығуларды жіберілген қателікпен талқыланып ескерілді.

Кері байланыс: Рефлексия


- “Бәрі түсінікті”


- “Әліде түсінуім керек”


- “Сабақ қызықты болды”


Үйге тапсырма:

Оқушы қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді.

ҚБ: «Эмоция » арқылы бағалау


Эмоция

Бәрі түсінікті!!

Әліде түсінуім керек!!

Сабақ қызықты болды!!!


Үлкен бос кеңістік, секундомер




Жариялаған:
.........................
09 Желтоқсан 2023
348
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі