|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||||
|
Күні: |
Педагог аты-жөні:Кудайбергенова З.М |
|||||
|
Сабақ: № |
Топ:191 |
Курс: 1 |
||||
|
Сабақ тақырыбы: Галогеналкандарды алу |
|
|||||
|
Сабақ типі |
Аралас сабақ |
|
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
10.4.2.31 галогеналкандарды алу реакциясының радикалды механизімін түсіндіру; 10.4.2.32 галогеналкандардың әсеріне байланысты қоршаған ортада туындаған мәселелерді айқындау; |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
галогеналкандарды алу реакциясының радикалды механизімін түсіну |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
галогеналкандардың қоршаған ортаға әсерін болжайды және айқындайды |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
- радикалды механизімін түсіндіру Пәнге қатысты лексика мен терминология: - орынбасу реакциясы, галогеналкандар, хлорфторланған, озон, синтез, хлорфторкөміртек, хладагендер, фреондар, хлорфторкөмірсутектер (СFCl3). Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Еріткіштің маңыздылығы ... болып табылады. Этанолдың құрамы жоғары/ төмен болған сайын, жоғары/төмен .../ көп/аз ... (жүреді). Егер галогеналкан біріншілік болса, онда … Жоғарғы температуралар … тудырады |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ынтымақтастық: бір- бірін сыйлау Құндылықтар: қоршаған ортаға қамқорлық және тұрақты даму үшін міндеттеме Дағдылар : критикалық және шығармашылық даму сенім мен көрініс, диалог, оқу және рефлексия қызметінің дағдыларын дамыту |
|||||
|
Пәндік байланыс |
Физика,география |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтаны қолдану |
|||||
|
Оқу – әдістемелік құрал жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер ( Техникалық құралдар, материалдар) |
Сабақ презентациясы, М. Оспанова, Қ.Аухадиева, Т.Белоусова Химия: Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану - математикалық бағытындағы 10-сыныбына арналған оқулық, 1-2 бөлім, Алматы: «Мектеп», 2019ж. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
Сәлемдесу. Студенттерді түгендеу. Шаттық шеңбері «Жылулық, шаттық, сергектік» әдісі. Студенттер шаттық шеңбері әдісі арқылы тілектер айтып шығады. Мен сіздермен кездескеніме қуаныштымын. Қане, бәріміз бір-біріміздің қолымыздан ұстап, шеңбер құрайық. Бір білім алушы «жылылық» сөзін, екінші білім алушы «шаттық» сөзін, үшінші білім алушы күлкі сыйлайды. Қызығушылығын ояту кезеңі: жаңа тақырыпқа шығу үшін «Галогендер» бейнекөрсетілімі көрсетіледі. Студенттер бұл бейнекөрсетілім не туралы екендігіне тоқталады. Осыдан соң педагог студенттерден неге дәл осы сөздер төңірегінде ой бөліскендерін сұрай отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға жетелейді (Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру) Ой қозғау: Алкандар және галогендер жайлы не білесіңдер? (студенттердің пікірін тыңдау) |
https://youtu.be/PVuMVUzGC3Y |
||||
|
Ортасы |
Жаңа материалды игеру 1.Тапсырма. «Сұрақ ілмегі» әдісі. Бейнекөрсетілімге назар аудара отырып. Реакция теңдеуін аяқтаңыз. (реакция теңдеуін jambort тақтасында жазып көрсетеді) Дескриптор: -Тәжірибе қорытындысынан химиялық реакция теңдеуін құрастырады. 2. тапсырмасы. Реакция теңдеуін жазып, бастапқы заттар мен өнімдерін атаңыздар.(реакция теңдеуін jambort тақтасында жазып көрсетеді) а) Метанның хлормен ә) Этанның броммен C2H6 + Br 2→C2H5Br + HBr б) Этиннің хлорсутекпен C2H2+HCI→C2H3CI в) Этанолдың хлорсутекпен С2Н5ОН+НСI= С2Н5СI+H2O Дескриптор:
|
https://jamboard.google.com/d/1B_ IMiciCzauIzF6joHqcylFOKsnQaL ynPxmXHGw3D0M/viewer?f=0 |
||||
|
Аяқталуы |
Жаңа сабақты бекіту
|
|
||||
|
Рефлексия |
Сабақтың соңында оқущылар «Тірек сөздер» әдісі бойынша рефлексия өткізеді.
|
Химия 10 сынып ЖМБ Галогеналкандарды алу. Презентация |
||||
|
Үй тапсырмасы |
IV тарау.Галогеналкандар.145бет 5,6 тапсырма «галогеналкандардың қоршаған ортаға әсері» эссе |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ:Галогеналкандарды алу
Ашық сабақ:Галогеналкандарды алу
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||||
|
Күні: |
Педагог аты-жөні:Кудайбергенова З.М |
|||||
|
Сабақ: № |
Топ:191 |
Курс: 1 |
||||
|
Сабақ тақырыбы: Галогеналкандарды алу |
|
|||||
|
Сабақ типі |
Аралас сабақ |
|
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
10.4.2.31 галогеналкандарды алу реакциясының радикалды механизімін түсіндіру; 10.4.2.32 галогеналкандардың әсеріне байланысты қоршаған ортада туындаған мәселелерді айқындау; |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
галогеналкандарды алу реакциясының радикалды механизімін түсіну |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
галогеналкандардың қоршаған ортаға әсерін болжайды және айқындайды |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
- радикалды механизімін түсіндіру Пәнге қатысты лексика мен терминология: - орынбасу реакциясы, галогеналкандар, хлорфторланған, озон, синтез, хлорфторкөміртек, хладагендер, фреондар, хлорфторкөмірсутектер (СFCl3). Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Еріткіштің маңыздылығы ... болып табылады. Этанолдың құрамы жоғары/ төмен болған сайын, жоғары/төмен .../ көп/аз ... (жүреді). Егер галогеналкан біріншілік болса, онда … Жоғарғы температуралар … тудырады |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ынтымақтастық: бір- бірін сыйлау Құндылықтар: қоршаған ортаға қамқорлық және тұрақты даму үшін міндеттеме Дағдылар : критикалық және шығармашылық даму сенім мен көрініс, диалог, оқу және рефлексия қызметінің дағдыларын дамыту |
|||||
|
Пәндік байланыс |
Физика,география |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтаны қолдану |
|||||
|
Оқу – әдістемелік құрал жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер ( Техникалық құралдар, материалдар) |
Сабақ презентациясы, М. Оспанова, Қ.Аухадиева, Т.Белоусова Химия: Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану - математикалық бағытындағы 10-сыныбына арналған оқулық, 1-2 бөлім, Алматы: «Мектеп», 2019ж. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
Сәлемдесу. Студенттерді түгендеу. Шаттық шеңбері «Жылулық, шаттық, сергектік» әдісі. Студенттер шаттық шеңбері әдісі арқылы тілектер айтып шығады. Мен сіздермен кездескеніме қуаныштымын. Қане, бәріміз бір-біріміздің қолымыздан ұстап, шеңбер құрайық. Бір білім алушы «жылылық» сөзін, екінші білім алушы «шаттық» сөзін, үшінші білім алушы күлкі сыйлайды. Қызығушылығын ояту кезеңі: жаңа тақырыпқа шығу үшін «Галогендер» бейнекөрсетілімі көрсетіледі. Студенттер бұл бейнекөрсетілім не туралы екендігіне тоқталады. Осыдан соң педагог студенттерден неге дәл осы сөздер төңірегінде ой бөліскендерін сұрай отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға жетелейді (Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру) Ой қозғау: Алкандар және галогендер жайлы не білесіңдер? (студенттердің пікірін тыңдау) |
https://youtu.be/PVuMVUzGC3Y |
||||
|
Ортасы |
Жаңа материалды игеру 1.Тапсырма. «Сұрақ ілмегі» әдісі. Бейнекөрсетілімге назар аудара отырып. Реакция теңдеуін аяқтаңыз. (реакция теңдеуін jambort тақтасында жазып көрсетеді) Дескриптор: -Тәжірибе қорытындысынан химиялық реакция теңдеуін құрастырады. 2. тапсырмасы. Реакция теңдеуін жазып, бастапқы заттар мен өнімдерін атаңыздар.(реакция теңдеуін jambort тақтасында жазып көрсетеді) а) Метанның хлормен ә) Этанның броммен C2H6 + Br 2→C2H5Br + HBr б) Этиннің хлорсутекпен C2H2+HCI→C2H3CI в) Этанолдың хлорсутекпен С2Н5ОН+НСI= С2Н5СI+H2O Дескриптор:
|
https://jamboard.google.com/d/1B_ IMiciCzauIzF6joHqcylFOKsnQaL ynPxmXHGw3D0M/viewer?f=0 |
||||
|
Аяқталуы |
Жаңа сабақты бекіту
|
|
||||
|
Рефлексия |
Сабақтың соңында оқущылар «Тірек сөздер» әдісі бойынша рефлексия өткізеді.
|
Химия 10 сынып ЖМБ Галогеналкандарды алу. Презентация |
||||
|
Үй тапсырмасы |
IV тарау.Галогеналкандар.145бет 5,6 тапсырма «галогеналкандардың қоршаған ортаға әсері» эссе |
|
||||
шағым қалдыра аласыз















