Оқу ісінің орынбасары:
|
|
||||||
|
Сабақ: әдебиеттік оқу Күні:20.04.2022 |
Мектеп: Ақтөбе қаласы №51 гимназия Мұғалім:.Байбулова Камажай Сагиновна |
|||||
|
Сынып: 4А |
Қатысқандар:23 |
Қатыспағандар:0 |
||||
|
Тақырып |
Ғарышкермен сұхбат.Ғарыштық өмір. |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
4.2.3.1–шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтайды, Оқушылардың басым бөлімі: автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді, Кейбір оқушылар: түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табады, өңдейді және тұжырым жасайды және себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсетеді |
|||||
|
|
|
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру 3 мин 10 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. 1-топ :Ғарышкердей ......батыл болайық 2-топ Ғарышкердей ......шапшаң болайық 3-топ Ғарышкердей...... ақылды болайық
Үй тапсырмасын тексеру «Жұлдыздар шашуы» -Қазақтан шыққан тұңғыш ғарышкер кім? -Ғарыш айлағы қайда орналасқан? -Ғарышқа 3рет көтерілген қазақ ғарышкер кім? -Ғарышкердің бас киімі қалай аталады? -Тоқтар мен Айдынның өміріндегі ұқсастықтар? -Сынықшы -ұшқыштың міндеті не? -Ғарыштағы салмақсыздық ғарыштағы зерттеу жұмыстарына кедергі келтіре ме? -Мақтанып жүр ел бүгін Менің батыр ұлым деп-өлең жолдары кім туралы айтылған? Топтық жұмыс: «Ғарыш кемесінен тапсырма» -зымыранның
макетінен қай ғарышкердің суреті шықса,сол ғарышкердің өмірбаянын
әңгімелейді.
|
Ғарышкерге мінездеме беріп,өздеріне ғарышкер дей болуға тілек айтады. Сұрақтарға жауап береді Ғарышкер өмірбаянын әңгімелейді |
мадақтау Дескриптор: өткен білімін қорыта алады-1 балл Дескриптор:бір қазақ ғарышкері нің өмірбаянын әңгімелейді- 1 балл |
Оқулық №3 бөлім жұлдызшалар сұрақтар Зымы ран макеті,ғарышкерлердің сурет тері |
||
|
Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
«Еркін микрофон» әдісі арқылы жаңа тақырыпты шығару: -Т.Мұсабаевқа қандай сұрақ қояр едіңдер?
Сабақ тақырыбы мен оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау Бейнематериалға шолу жасау:Т.Мұсабаевтың «Хабар» телеарнасына берген сұхбаты. Ашық кеңістіктегі қауіп-қатер туралы мәлімет беріледі.
|
Сұрақтар ойлап айтады. Тақырыпты ашады. Бейнематериалды тамашалайды. |
мадақтау |
Микро фон слайд бейнематериал слайд |
||
|
Жаңа білім 3 мин 1 мин 3 мин |
«Оқуға құштармын» әдісі Оқулықпен жұмыс:мәтін оқытылады.
Сөздік сандығы Сталинград-Ресейдің қаласы,қазір Волгоград деп аталады. Тәнті болу-риза болу,көңілі толу. Әріптес-бірге жұмыс істейтін,мамандығы бір адам.
Топтық жұмыс:Ізден!Тап!Оқы! 1-топ Т.Мұсабаевтың ерлігін сипаттайтын тұсты тауып оқу 2-топ Ғарышкердің бақытты сәтін тауып оқиды. 3-топ Мәтіннің ерекше әсер еткен бөлігін тауып оқу
Жұптық жұмыс:Венн диаграммасы Талғат пен Тоқтардың арманын салыстырады.
|
Мәтінді тізбектеп оқиды. Жаңа сөздермен танысады. Оқушылар мәтіннен қажет тұстарын теріп оқиды. Талғат пен Тоқтардың арманын салыстыра ды. |
Дескриптор:мәтінді түсініп ,мәнерлі оқиды – 1 балл Дескриптор:мәтіннен қажетті ақпаратты тауып оқиды:1 балл Дескриптор:ақпаратты орынды пайдаланады-1 балл |
Оқулық №3 бөлім Сұрақ тар Оқулық №3 бөлім
|
||
|
Бекіту 18 мин |
Топтық жұмыс: «Оқуға құштармын» 1-топ Т.Мұсабаев 2-топ В.Пацаев 3-топ Ю.Лончаков
Топтық жұмыс «Тарсия» әдісі Геометриялық фигураларды біріктіру арқылы зымыран,скафандр,Талғат Мұсабаев суретін құрайды, : мәтінді бекіту сұрақтарына жауап береді-
Дәптермен жұмыс Шығармашылық тапсырма:5 жолды өлең 1-топ зымыран 2-топ скафандр 3-топ Талғат сөздерімен өлең құрайды.
Ой қорыту: Т.Мұсабаев сияқты туған жердің үстінен ұшып өтіп бара жатсаң не айтар едің? -Қазақстаным!Мен сені жақсы көремін! -Туған жерім!Алтын
бесігім!........т.б Бағалау Оқушыларды ғарышкер Т.Мұсабаев атынан бағалау
|
Ақтөбе газетінен ұшқыштар туралы мәлімет оқиды. Сұрақтарға жауап береді. 5 жолды өлең құрастыра ды. Оқушылар скафандр маектін киіп,өз ойларын айтады |
Дескриптор:кластер құрастырады-1 балл Дескриптор: мәтінді бекіту сұрақтарына жауап береді- 1 балл Дескриптор: өлең құрастыра ды-2 балл Дескриптор: Өз ойын жеткізе біледі-1 балл ҚБ қойылады |
Ақтөбе газеті
Геомет риялық фигура лар
дәптер
микро фон |
||
|
Кері байланыс 2 мин |
«Зымыран» кері байланыс.
Үйге тапсырма:мәтін мазмқнын әңгімелеу |
Кері байланыс жасайды. |
. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ:Ғарышкермен сұхбат.Ғарыштық өмір.
Ашық сабақ:Ғарышкермен сұхбат.Ғарыштық өмір.
Оқу ісінің орынбасары:
|
|
||||||
|
Сабақ: әдебиеттік оқу Күні:20.04.2022 |
Мектеп: Ақтөбе қаласы №51 гимназия Мұғалім:.Байбулова Камажай Сагиновна |
|||||
|
Сынып: 4А |
Қатысқандар:23 |
Қатыспағандар:0 |
||||
|
Тақырып |
Ғарышкермен сұхбат.Ғарыштық өмір. |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
4.2.3.1–шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтайды, Оқушылардың басым бөлімі: автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді, Кейбір оқушылар: түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табады, өңдейді және тұжырым жасайды және себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсетеді |
|||||
|
|
|
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру 3 мин 10 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. 1-топ :Ғарышкердей ......батыл болайық 2-топ Ғарышкердей ......шапшаң болайық 3-топ Ғарышкердей...... ақылды болайық
Үй тапсырмасын тексеру «Жұлдыздар шашуы» -Қазақтан шыққан тұңғыш ғарышкер кім? -Ғарыш айлағы қайда орналасқан? -Ғарышқа 3рет көтерілген қазақ ғарышкер кім? -Ғарышкердің бас киімі қалай аталады? -Тоқтар мен Айдынның өміріндегі ұқсастықтар? -Сынықшы -ұшқыштың міндеті не? -Ғарыштағы салмақсыздық ғарыштағы зерттеу жұмыстарына кедергі келтіре ме? -Мақтанып жүр ел бүгін Менің батыр ұлым деп-өлең жолдары кім туралы айтылған? Топтық жұмыс: «Ғарыш кемесінен тапсырма» -зымыранның
макетінен қай ғарышкердің суреті шықса,сол ғарышкердің өмірбаянын
әңгімелейді.
|
Ғарышкерге мінездеме беріп,өздеріне ғарышкер дей болуға тілек айтады. Сұрақтарға жауап береді Ғарышкер өмірбаянын әңгімелейді |
мадақтау Дескриптор: өткен білімін қорыта алады-1 балл Дескриптор:бір қазақ ғарышкері нің өмірбаянын әңгімелейді- 1 балл |
Оқулық №3 бөлім жұлдызшалар сұрақтар Зымы ран макеті,ғарышкерлердің сурет тері |
||
|
Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
«Еркін микрофон» әдісі арқылы жаңа тақырыпты шығару: -Т.Мұсабаевқа қандай сұрақ қояр едіңдер?
Сабақ тақырыбы мен оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау Бейнематериалға шолу жасау:Т.Мұсабаевтың «Хабар» телеарнасына берген сұхбаты. Ашық кеңістіктегі қауіп-қатер туралы мәлімет беріледі.
|
Сұрақтар ойлап айтады. Тақырыпты ашады. Бейнематериалды тамашалайды. |
мадақтау |
Микро фон слайд бейнематериал слайд |
||
|
Жаңа білім 3 мин 1 мин 3 мин |
«Оқуға құштармын» әдісі Оқулықпен жұмыс:мәтін оқытылады.
Сөздік сандығы Сталинград-Ресейдің қаласы,қазір Волгоград деп аталады. Тәнті болу-риза болу,көңілі толу. Әріптес-бірге жұмыс істейтін,мамандығы бір адам.
Топтық жұмыс:Ізден!Тап!Оқы! 1-топ Т.Мұсабаевтың ерлігін сипаттайтын тұсты тауып оқу 2-топ Ғарышкердің бақытты сәтін тауып оқиды. 3-топ Мәтіннің ерекше әсер еткен бөлігін тауып оқу
Жұптық жұмыс:Венн диаграммасы Талғат пен Тоқтардың арманын салыстырады.
|
Мәтінді тізбектеп оқиды. Жаңа сөздермен танысады. Оқушылар мәтіннен қажет тұстарын теріп оқиды. Талғат пен Тоқтардың арманын салыстыра ды. |
Дескриптор:мәтінді түсініп ,мәнерлі оқиды – 1 балл Дескриптор:мәтіннен қажетті ақпаратты тауып оқиды:1 балл Дескриптор:ақпаратты орынды пайдаланады-1 балл |
Оқулық №3 бөлім Сұрақ тар Оқулық №3 бөлім
|
||
|
Бекіту 18 мин |
Топтық жұмыс: «Оқуға құштармын» 1-топ Т.Мұсабаев 2-топ В.Пацаев 3-топ Ю.Лончаков
Топтық жұмыс «Тарсия» әдісі Геометриялық фигураларды біріктіру арқылы зымыран,скафандр,Талғат Мұсабаев суретін құрайды, : мәтінді бекіту сұрақтарына жауап береді-
Дәптермен жұмыс Шығармашылық тапсырма:5 жолды өлең 1-топ зымыран 2-топ скафандр 3-топ Талғат сөздерімен өлең құрайды.
Ой қорыту: Т.Мұсабаев сияқты туған жердің үстінен ұшып өтіп бара жатсаң не айтар едің? -Қазақстаным!Мен сені жақсы көремін! -Туған жерім!Алтын
бесігім!........т.б Бағалау Оқушыларды ғарышкер Т.Мұсабаев атынан бағалау
|
Ақтөбе газетінен ұшқыштар туралы мәлімет оқиды. Сұрақтарға жауап береді. 5 жолды өлең құрастыра ды. Оқушылар скафандр маектін киіп,өз ойларын айтады |
Дескриптор:кластер құрастырады-1 балл Дескриптор: мәтінді бекіту сұрақтарына жауап береді- 1 балл Дескриптор: өлең құрастыра ды-2 балл Дескриптор: Өз ойын жеткізе біледі-1 балл ҚБ қойылады |
Ақтөбе газеті
Геомет риялық фигура лар
дәптер
микро фон |
||
|
Кері байланыс 2 мин |
«Зымыран» кері байланыс.
Үйге тапсырма:мәтін мазмқнын әңгімелеу |
Кері байланыс жасайды. |
. |
|
||
шағым қалдыра аласыз


























