2.Тапсырма:
«Бала үні» мен 4K моделін ескере
отырып,
Тұтас бала бейнесі бір оқу
іс-шараның
жоспарын жасауға тырысыңыз(ҰОҚ,
жоба,
экскурсия және өткізудің басқа
түрлері)
|
Тобы/сыныбы:
|
Мектепалды даярлық
тобы
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Сарсембаева
М.Т.
|
Білім беру саласы
:
|
Таным
|
ҰОҚ:
|
Жаратылыстану
|
Бөлім:
|
1.Тірі
табиғат
|
Бөлімше
:
|
1.4
Адам
|
Тақырыбы:
|
Сезім мүшелерінің қызметі
қандай?
|
Оқу
мақсаты:
|
0.1.4.2 сезім мүшелерін атап,
олардың қызметін білу
|
ҰОҚ
мақсаты:
|
Сезім мүшелерін атайды,
олардың атқаратын қызметін атайды.
|
Күтілетін
нәтиже:
|
|
Ресурстар, дамытушы
орта
|
Топтық жұмыс, «Допты қағып ал» тәсілі, «Білім
ағашы»
|
ҰОҚ
жоспарлау
|
ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру
кезеңдері
|
ҰОҚ
барысы
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу сабаққа дайындығын
тексеру
|
Ресурстар
|
Басталуы
1
минут
|
КҮНДЕЛІКТІ ІС-
ШАРАЛАР
Ұйымдастыру кезеңі. Балалармен
сәлемдесу. Оқу құралдарын түгелдеу
|
Балалар сабаққа
дайындалады
|
2
минут
|
ШИРАТУ
ЖАТТЫҒУЛАР
«Допты қағып
ал» әдісі бойынша сыныпқа сұрақтар
қойылады.
Тапсырма
қадамдары:
-
Неше қолың
бар?
-
Неше аяғың
бар?
-
Мұрын не үшін
керек?
-
Саусақтарың
нешеу?
-
Башпайың
нешеу?
|
Ресурстар
|
1
минут
|
Ұйымдастырылған оқу
қызметінің тақырыбы: Сезім мүшелерінің қызметі
қандай?
Оқу
мақсаты: 0.1.4.2 сезім мүшелерін атап,
олардың қызметін білу
|
Ресурстар
|
5
минут
|
4 К
моделі
1.Коммуникация: жұптық
жұмыс.
Ой қозғау
әдісі.
Адамның сезім мүшесі деген
не?
Сезім мүшелеріне нелер
жатады?
Біздің сезім мүшелеріміздің
қызметтері қандай?
Сезім мүшесі туралы
бейнежазба көрсетемін.
Сезім мүшесі туралы түсінік
беру.
Тіл - дәм сезу
мүшесі. Құлақ - есту
мүшесі. Мұрын - иіс сезу
мүшесі. Тері - сипап сезу
мүшесі.. Көз – көру
мүшесі
Саралаудың нәтиже
тәсілі.
Балалар қабілеттеріне қарай
сезім мүшелерін ретімен айтады.Қабілеті төмен баланың нәтижеге
жетуіне ,қабілеті жоғары бала ықпал етеді.Тапсырманы орындай алмай
отырған балаға өзім қолдау көрсетемін.Тапсырма орындау барысында
сапасы ескеріледі.
«Дамуды
тексеру» бақылау парағы.Бейнежазбадағы
сезім мүшелерінің суреттерін ажырата алуы туралы жазбаға түсіремін.
Тапсырманы дұрыс орындау барысында қабілеттеріне қарай мән
беремін.
Бала
үні. Балалар өз идеяларын сурет арқылы
жеткізеді.
|
https://www.youtube.com/watch?v=xjbdyzC-mF4
|
4
минут
|
2.Командалық
жұмыс. Жұптастыру стратегиясы. Хатқалтаға салынған
сөздердің жұбын
табу: Сипап сезу мүшесі -
құлақ Көру мүшесі -
көз Иіс сезу мүшесі -
тері Дәм сезу мүшесі -
тіл Есту мүшесі -
мұрын
Саралаудың қарқынды
тәсілі.
Балалар тапсырманы тез әрі
шапшаң орындайды. Тапсырманы орындау жылдамдығын ескеремін
,тапсырманың дұрыс орындалуын қадағалаймын .Қабілеті төмен баланы
мадақтап қолдау көрсетемін.
Бақылау
парағы.
«Жетелеуші
сұрақтар»
Құлақ қандай бөлімдерден
тұрады?
Дабыл жарғағы қайда
орналасқан?
Бала
үні: балалар өз ой пікірлерін қосып
кері байланыс шығады.
|
|
4
минут
|
3. Креативтілік
. Топпен жұмыс.
«Сәйкестендір»
Адамның сезім мүшелерін тауып
орналастыр.Көз туралы өз ойларыңды айтыңдар?көздің суретін
салыңдар.
Саралау: қызығушылық
мүдде іс-әрекет барысында баланың
қызығушылығын ояту
« Дамуды тексеру парағы»
бақылау парағы.Баланың ой қиялын
дамыту.Бейнежазбадағы суреттер арқылы ажыратуы бойынша, мінез
–құлқына қарай ерекшеліктерін
қадағалаймын.
Бала
үні.Балалар өз идеяларын суреттер
арқылы жеткізеді,суреттерге қарап қиялы ой өрісі
дамиды.
|
|
5
минут
1-минут
|
4. Сыни
ойлау.
«Ойлан тап
ойыны»
Жұмбақ. Топтық
жұмыс.
1.Бір беткейде екі көл. (Көз
)
2.Сөз
ұққыш-
Қос тұтқыш. (
Құлақ)
3.Үңгір түбінде
жалбырап,
Өсіп тұр жалғыз жапырақ.
(Тіл)
Саралаудың нәтиже
тәсілі:Балалар қабілеттеріне қарай жұмбақтың шешуін
табады.Жұмбақты дұрыс айтуын қадағалаймын.Қабілеті төмен балаға
көмектесемін.
«Дамуды тексеру парағы »
бақылау парағымен жұмыс.Балаларға тапсырманы дұрыс орындауына
мәнберемін.
Бала
үні. Балалар өз ой пікірлерін
білдіреді..Командалық жұмыстың нәтижесі бойынша бала
пікірі болатынын түсінеді.
Сергіту
сәті.
|
Сурет
|
ҰОҚ аяқталуы 5
минут
|
Оқулықпен
жұмыс.
Балалар берілген тапсырманы
орындайды.
|
Ой
бөлісу
Кері
байланыс
|
4
минут
|
Кері байланыс. «Табыс
ағашы» сабақты қорытындылау
балалардың қолдарына алма беліледі.Балалар алмаларды тапсырмаларды
орындауына қарай ағашқа алманы
іледі. Сабақ маған қызықты
болды.
Маған ұнады, тапсырмаларды
өзім орындадым.
Маған сабақ ұнады, бірақ аздап
қателіктер болды.
Маған оқушылармен мұғалім
көмектесті.
Маған тапсырмалар аздап
түсіксіз болды мен тапсырмаларды
түсінбедім.
|
|