Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді:
|
Сабақтың тақырыбы: Киелі киіз үй |
Мұғалімнің аты-жөні: Күні: 28. 09. 2018ж |
|||||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаноқушылар саны: 0 |
||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
7.2.3.1 хроника құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; 7.4.1.1 жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Хроникалық құрылымы мен рәсімделуі арқылы ерекшеліктерін ажырату; Жалғауларп мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып,орфографиялық нормаға сай жазу; Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Хроникалық құрылымы арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу,түсіну, қолдану |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың бойына қазақ жерінне деген құрмет сезімдерін ояту арқылы туған жерді дамытуға насихаттау. |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі, тарих
|
|||||||||||
|
АКТ қолдану дағылары |
Бейнекөрсетілім, слайдпен жұмыс |
|||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Киелі киіз үй туралы біледі. |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
||||||||||
|
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут Оқушылар дөңгеленіп тұрып,бір –біріне жақсы тілектер айтады.Мысалы: бүгінгі сабақта саған сәттілік тілеймін, бүгінгі сабақтарға жақсы ат салыссаң деймін. Топтарға бөлу. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу. І топ. «Уық» тобы ІІ топ. «Кереге» тобы ІІІ топ. «Шаңырақ» тобы болып үшке бөлінеді. |
Түрлі сураттер |
||||||||||
|
Жаңа білім 5 минут
3 минут
10 минут
2 минут 2 минут |
Жаңа сабаққа кіріспе «Ой шақыру» әдісі жұмбақтардың шешуін табады.
(киіз үй)
( кереге,уық,шаңырақ) 3. Қаз қанатын жайды, Үйрек мойнын созды, Төбесіне аққу қонды, ( киіз үй,кереге,уық, шаңырақ) Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не болды деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстырамын. Әр топ өз топтарының атымен таныстырып өтеді. Білу және түсіну Оқушылар ұсынылған видеоролик бойынша «Түртіп алу» әдісі арқылы керекті мәліметтерді дәптерлеріне жазады. Дискриптор: Видеороликті мұқият тыңдайды. Керекті мәліметтерді теріп жазады. Сергіту сәті: «Бағдаршам» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалау. |
Слайд
Видеоро- лик Шаңырақ |
||||||||||
|
Ортасы 5 минут
2 минут |
Қолдану Мәтіннен жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, нормаға сай жазады. Дискриптор. Мәтінді мұқият оқиды. Жалғаулар мен шылауларды ажыратады. «Басбармақ» әдісі арқылы топтар бірін- бірі бағалау |
Оқулық, А4 парағы
|
||||||||||
|
Аяқталуы 2 минут
2 минут
2 минут |
Сабақты бекіту: Киіз үй неше бөліктен тұрады? Киіз үйді кімдер тігеді? Кері байланыс : БББ кестесі Үйге тапсырма: 6-тапсырма
|
Слайд
Кестелер |
||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Киелі киіз үй 7-сынып
Ашық сабақ.Киелі киіз үй 7-сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді:
|
Сабақтың тақырыбы: Киелі киіз үй |
Мұғалімнің аты-жөні: Күні: 28. 09. 2018ж |
|||||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаноқушылар саны: 0 |
||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
7.2.3.1 хроника құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; 7.4.1.1 жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Хроникалық құрылымы мен рәсімделуі арқылы ерекшеліктерін ажырату; Жалғауларп мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып,орфографиялық нормаға сай жазу; Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Хроникалық құрылымы арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу,түсіну, қолдану |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың бойына қазақ жерінне деген құрмет сезімдерін ояту арқылы туған жерді дамытуға насихаттау. |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі, тарих
|
|||||||||||
|
АКТ қолдану дағылары |
Бейнекөрсетілім, слайдпен жұмыс |
|||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Киелі киіз үй туралы біледі. |
|||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
||||||||||
|
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут Оқушылар дөңгеленіп тұрып,бір –біріне жақсы тілектер айтады.Мысалы: бүгінгі сабақта саған сәттілік тілеймін, бүгінгі сабақтарға жақсы ат салыссаң деймін. Топтарға бөлу. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу. І топ. «Уық» тобы ІІ топ. «Кереге» тобы ІІІ топ. «Шаңырақ» тобы болып үшке бөлінеді. |
Түрлі сураттер |
||||||||||
|
Жаңа білім 5 минут
3 минут
10 минут
2 минут 2 минут |
Жаңа сабаққа кіріспе «Ой шақыру» әдісі жұмбақтардың шешуін табады.
(киіз үй)
( кереге,уық,шаңырақ) 3. Қаз қанатын жайды, Үйрек мойнын созды, Төбесіне аққу қонды, ( киіз үй,кереге,уық, шаңырақ) Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не болды деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстырамын. Әр топ өз топтарының атымен таныстырып өтеді. Білу және түсіну Оқушылар ұсынылған видеоролик бойынша «Түртіп алу» әдісі арқылы керекті мәліметтерді дәптерлеріне жазады. Дискриптор: Видеороликті мұқият тыңдайды. Керекті мәліметтерді теріп жазады. Сергіту сәті: «Бағдаршам» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалау. |
Слайд
Видеоро- лик Шаңырақ |
||||||||||
|
Ортасы 5 минут
2 минут |
Қолдану Мәтіннен жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, нормаға сай жазады. Дискриптор. Мәтінді мұқият оқиды. Жалғаулар мен шылауларды ажыратады. «Басбармақ» әдісі арқылы топтар бірін- бірі бағалау |
Оқулық, А4 парағы
|
||||||||||
|
Аяқталуы 2 минут
2 минут
2 минут |
Сабақты бекіту: Киіз үй неше бөліктен тұрады? Киіз үйді кімдер тігеді? Кері байланыс : БББ кестесі Үйге тапсырма: 6-тапсырма
|
Слайд
Кестелер |
||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













