Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Сабақ: Математика 1А-бөлім.Натурал сандар жүйесі
|
Мектеп: |
||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:
|
||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспағаны: |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
45±9; 36±18; 127±9 түрінде ауызша қосу және азайтуды орындау 2.1.2.7 45±9, 45±19/26+14, 40-14/65+35, 100-35 тәрізді жағдайларда ондықтарға ауыстырумен сандарды ауызша қосу мен азайтуды орындау. |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
36-18 түріндегі өрнектерді ауызша азайтуды орындайды. Сандардың орнын анықтайды.Атауын дұрыс айтады. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері:
|
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік сөздік және терминология: 1-100-ге дейінгі сандар атауларын,разрядтық атауларын пайдаланады. |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық |
||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты |
||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім: |
45+19 түріндегі өрнектерді ондықтан аттап қосу |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Белгіленген уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздер
|
|||||||
|
Сабақтың басы
5 минут
|
«Ертеңгілік шеңбер» Қайырлы таң! Қайырлы күн, көздерім!
Ояндыңдар
ма? (қабақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (құлақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (қолдарымен
шапалақтайды).
Ояндыңдар
ма? (аяқпен жерді
тебу). Мен ояндым!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады)
(Ұ) «Алма терейік» ойыны Мақсаты: жылдам есептеу дағдыларын анықтау, еңбекке қабілеттелігін арттыру, сабақтың тақырыбын анықтау. Оқушыларға артық санды өрнекті табу ұсынылады.Артық санды өрнекті табу, жіктеу, шығару жолын анықтау.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
|
Интерактивті тақтада санамақ |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
(МК, Ұ) Мақсаты: тиімді есептеу тәсілдерін оқушының өзі анықтау. Екі таңбалы сандарды «бағанмен» қосу амалдарын орындау жолы қарастырылады. 1.Графикалық модель арқылы және «бағанмен» шығарылған есептерді салыстыру, тиімдісін анықтау; 2. «Бағанмен» азайтуды орындау ретін анықтау.
(Т) 1-тапсыра : «Матрешкалар». Мақсаты: оқушының жаңа тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау, сыни ойлауын дамыту, белсенділігін арттыру. Тапсырма топтар арасында жарыс түрінде ұйымдастырылады.
(Ж) 2-тапсырма: Саңырауқұлақтың түбіртегін тап. Мақсаты: оқушының жаңа тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау, сыни ойлауын дамыту, белсенділігін арттыру.
Оқушылар
саңырауқұлақтың «басы» мен түбіртегіндегі өрнек пен өрнектің
шешімін сәкестендіріп қою керек. (Ж)3- тапсырма: сызба бойынша есеп құрастыру. Есеп құру мүмкіндігі топ мүшелерінің еркіне беріледі.
4-тапсырма. «Қандай қала аттары жасырылған?». Мақсаты: оқушының екі таңбалы сандарды азайту амалдарын орындау деңгейін анықтау, белсенділігін дамыту, жаңа ақпаратты білуге ұмтылысын арттыру. Оқушылар тасырманы орындай отырып, сан мен қала аттарын сәйкестендіреді. Нәтижесінде НЗМ бар Қазақстанның қала аттары шығады.
45-19 Талдықорған 63-15 Алматы 68-37 Астана 53-16 Шымкент 71-36 Қызылорда 44-19 Көкшетау Сергіту сәті : «Қара жорға» (Т)5- тапсырма: «Жануардың көңілді түскі асы» Мақсаты: оқушының қызығушылығын арттыру, топпен бірлесе жұмыс жасауға дағдылану. Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды. «Гелерея» әдісі бойынша бірін-бірі тексереді. Бағалау дескрипторы: Әрбір дұрыс жауапқа 1 баллдан қойылады.
(Т) «Есеп құра бірлікпен, шешімін тап ол күткен» ойыны Мақсаты: оқушыларды шығармашылыққа баулу, өмірмен байланыс, ұжыммен жұмыс. Топ оқушылары өмірмен байланыстыра отырып, есеп құрастырады да келесі топ мүшелеріне оқиды. Ал қалған топ мүшелері есептің жауабын айту керек. Егер есептің шешімі дұрыс табылса, келесі топ өз есептерін жасырып, ойын жалғасады. Оқушылар бірін-бірі «Смайликтер» арқылы бағалайды.
Қорытынды: Сұрақ
жауап арқылы екі таңбалы сандарды азайтудың реті
сұралады. |
Интерактивті тақта
Карточкалар
Қима қағаздар
Карточкалар, интерактивті тақта
«Қара жорға» видеосергіту
карточкалар |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Шапалақтау арқылы |
|||||||
|
Қосымша ақпарат. |
|||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|||||||
|
Шапалақтау арқылы бағалайды
|
|
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
|
|||||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Көптаңбалы сандар 2-сынып
Ашық сабақ.Көптаңбалы сандар 2-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Сабақ: Математика 1А-бөлім.Натурал сандар жүйесі
|
Мектеп: |
||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:
|
||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспағаны: |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
45±9; 36±18; 127±9 түрінде ауызша қосу және азайтуды орындау 2.1.2.7 45±9, 45±19/26+14, 40-14/65+35, 100-35 тәрізді жағдайларда ондықтарға ауыстырумен сандарды ауызша қосу мен азайтуды орындау. |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
36-18 түріндегі өрнектерді ауызша азайтуды орындайды. Сандардың орнын анықтайды.Атауын дұрыс айтады. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері:
|
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік сөздік және терминология: 1-100-ге дейінгі сандар атауларын,разрядтық атауларын пайдаланады. |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық |
||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты |
||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім: |
45+19 түріндегі өрнектерді ондықтан аттап қосу |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Белгіленген уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздер
|
|||||||
|
Сабақтың басы
5 минут
|
«Ертеңгілік шеңбер» Қайырлы таң! Қайырлы күн, көздерім!
Ояндыңдар
ма? (қабақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (құлақтарын
сипайды).
Ояндыңдар
ма? (қолдарымен
шапалақтайды).
Ояндыңдар
ма? (аяқпен жерді
тебу). Мен ояндым!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады)
(Ұ) «Алма терейік» ойыны Мақсаты: жылдам есептеу дағдыларын анықтау, еңбекке қабілеттелігін арттыру, сабақтың тақырыбын анықтау. Оқушыларға артық санды өрнекті табу ұсынылады.Артық санды өрнекті табу, жіктеу, шығару жолын анықтау.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
|
Интерактивті тақтада санамақ |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
(МК, Ұ) Мақсаты: тиімді есептеу тәсілдерін оқушының өзі анықтау. Екі таңбалы сандарды «бағанмен» қосу амалдарын орындау жолы қарастырылады. 1.Графикалық модель арқылы және «бағанмен» шығарылған есептерді салыстыру, тиімдісін анықтау; 2. «Бағанмен» азайтуды орындау ретін анықтау.
(Т) 1-тапсыра : «Матрешкалар». Мақсаты: оқушының жаңа тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау, сыни ойлауын дамыту, белсенділігін арттыру. Тапсырма топтар арасында жарыс түрінде ұйымдастырылады.
(Ж) 2-тапсырма: Саңырауқұлақтың түбіртегін тап. Мақсаты: оқушының жаңа тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау, сыни ойлауын дамыту, белсенділігін арттыру.
Оқушылар
саңырауқұлақтың «басы» мен түбіртегіндегі өрнек пен өрнектің
шешімін сәкестендіріп қою керек. (Ж)3- тапсырма: сызба бойынша есеп құрастыру. Есеп құру мүмкіндігі топ мүшелерінің еркіне беріледі.
4-тапсырма. «Қандай қала аттары жасырылған?». Мақсаты: оқушының екі таңбалы сандарды азайту амалдарын орындау деңгейін анықтау, белсенділігін дамыту, жаңа ақпаратты білуге ұмтылысын арттыру. Оқушылар тасырманы орындай отырып, сан мен қала аттарын сәйкестендіреді. Нәтижесінде НЗМ бар Қазақстанның қала аттары шығады.
45-19 Талдықорған 63-15 Алматы 68-37 Астана 53-16 Шымкент 71-36 Қызылорда 44-19 Көкшетау Сергіту сәті : «Қара жорға» (Т)5- тапсырма: «Жануардың көңілді түскі асы» Мақсаты: оқушының қызығушылығын арттыру, топпен бірлесе жұмыс жасауға дағдылану. Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды. «Гелерея» әдісі бойынша бірін-бірі тексереді. Бағалау дескрипторы: Әрбір дұрыс жауапқа 1 баллдан қойылады.
(Т) «Есеп құра бірлікпен, шешімін тап ол күткен» ойыны Мақсаты: оқушыларды шығармашылыққа баулу, өмірмен байланыс, ұжыммен жұмыс. Топ оқушылары өмірмен байланыстыра отырып, есеп құрастырады да келесі топ мүшелеріне оқиды. Ал қалған топ мүшелері есептің жауабын айту керек. Егер есептің шешімі дұрыс табылса, келесі топ өз есептерін жасырып, ойын жалғасады. Оқушылар бірін-бірі «Смайликтер» арқылы бағалайды.
Қорытынды: Сұрақ
жауап арқылы екі таңбалы сандарды азайтудың реті
сұралады. |
Интерактивті тақта
Карточкалар
Қима қағаздар
Карточкалар, интерактивті тақта
«Қара жорға» видеосергіту
карточкалар |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Шапалақтау арқылы |
|||||||
|
Қосымша ақпарат. |
|||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|||||||
|
Шапалақтау арқылы бағалайды
|
|
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
|
|||||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз



















