|
Координация және реттелу |
Мұғалімнің аты-жөні: Мырзакулова Г.М |
||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мінез-құлықтың рефлекторлық табиғаты: шартсыз және шартты рефлекстер. Шартты рефлекстердің сөнуі. |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.7.6 Мінез-құлықтың рефлекторлық табиғатын түсіндіру |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Оқушылар рефлекстерді біледі, мысал келтіріп түсіндіре алады. Көбісі: Шартсыз және шарты рефлекстерді талдап сипаттап бере алады. Кейбіреуі: Шартты рефлекстердің тежелуін біле алады. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||
|
Дағдылар |
Білу, түсіну, талдау, қолдану |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
шартсыз рефлекс, қорғаныштық шартсыз рефлекс, бағдарлау рефлексі, шартты рефлекс, уақытша байланыс. |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қарым-қатынас жасау қабілеті. Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдеп, Өзін-өзі тану, Медецина. |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.1.7.5 |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
|
. Сәлемдесу (оқушылар түгелдеу) Оқушыларды «Сүйікті затым» арқылы топқа біріктіру. Сұрақ жауап арқылы үй тапсырмасын сұраймын. 1.Қарапайым рефлексті ата. 2.Рефлекторлық доға қандай болады? 3.Күрделі рефлексті ата. 4.Қай нейрон атқарушы деп аталады?
«ДЖИГСО» әдісін қолданудағы мақсатым жаңа тақырыпты меңгерту арқылы білімдерін жетілдіру. Бүгінгі сабақты түртпе, сынақтан өткізу және басқаға бақыттау арқылы сабақты пысықтаймын. (154-156 беті оқу) 1-топ. Шартты рефлекс. 2-топ. Шартсыз рефлекс. 3-топ. Шартты рефлекстің тежелуі. Шартсыз және шартты рефлектер айырмашылығы.
|
Кеспе қағаз
Оқулық, дәптер, ручка, |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Пікір алмасу» әдісі арқылы сабақты қортындылау. Әрбір топ тақырыпқа қатысты 5 сұрақ дайындайды |
Дәптер, ручка. |
|||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Шартсыз және шарты рефлекстерге тест құрастыру |
|
|||||||||||||||
Кері байланыс парағында мынадай сұрақтар болады: Бүгінгі сабақта қандай тапсырма саған қиындық келтірді? Атап көрсет. Неліктен? Ол қиындықты қалай жеңемін деп ойлайсың? Кім саған көмектесе алуы мүмкін? |
|||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыларға деңгейлеп тапсырма беремін. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өзін-өзі бағалау. |
Пəнаралық байланыс Әдеп, Өзін-өзі тану, Медецина. |
|||||||||||||||
|
Рефлексия
|
|||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Мінез-құлық
Ашық сабақ.Мінез-құлық
|
Координация және реттелу |
Мұғалімнің аты-жөні: Мырзакулова Г.М |
||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мінез-құлықтың рефлекторлық табиғаты: шартсыз және шартты рефлекстер. Шартты рефлекстердің сөнуі. |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.7.6 Мінез-құлықтың рефлекторлық табиғатын түсіндіру |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Оқушылар рефлекстерді біледі, мысал келтіріп түсіндіре алады. Көбісі: Шартсыз және шарты рефлекстерді талдап сипаттап бере алады. Кейбіреуі: Шартты рефлекстердің тежелуін біле алады. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||
|
Дағдылар |
Білу, түсіну, талдау, қолдану |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
шартсыз рефлекс, қорғаныштық шартсыз рефлекс, бағдарлау рефлексі, шартты рефлекс, уақытша байланыс. |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қарым-қатынас жасау қабілеті. Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдеп, Өзін-өзі тану, Медецина. |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.1.7.5 |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
|
. Сәлемдесу (оқушылар түгелдеу) Оқушыларды «Сүйікті затым» арқылы топқа біріктіру. Сұрақ жауап арқылы үй тапсырмасын сұраймын. 1.Қарапайым рефлексті ата. 2.Рефлекторлық доға қандай болады? 3.Күрделі рефлексті ата. 4.Қай нейрон атқарушы деп аталады?
«ДЖИГСО» әдісін қолданудағы мақсатым жаңа тақырыпты меңгерту арқылы білімдерін жетілдіру. Бүгінгі сабақты түртпе, сынақтан өткізу және басқаға бақыттау арқылы сабақты пысықтаймын. (154-156 беті оқу) 1-топ. Шартты рефлекс. 2-топ. Шартсыз рефлекс. 3-топ. Шартты рефлекстің тежелуі. Шартсыз және шартты рефлектер айырмашылығы.
|
Кеспе қағаз
Оқулық, дәптер, ручка, |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Пікір алмасу» әдісі арқылы сабақты қортындылау. Әрбір топ тақырыпқа қатысты 5 сұрақ дайындайды |
Дәптер, ручка. |
|||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Шартсыз және шарты рефлекстерге тест құрастыру |
|
|||||||||||||||
Кері байланыс парағында мынадай сұрақтар болады: Бүгінгі сабақта қандай тапсырма саған қиындық келтірді? Атап көрсет. Неліктен? Ол қиындықты қалай жеңемін деп ойлайсың? Кім саған көмектесе алуы мүмкін? |
|||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыларға деңгейлеп тапсырма беремін. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өзін-өзі бағалау. |
Пəнаралық байланыс Әдеп, Өзін-өзі тану, Медецина. |
|||||||||||||||
|
Рефлексия
|
|||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















