Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ:"Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?",6-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ : № 14 |
Мектеп: № 75 ЖББМ |
||||||||||||||
Күні: 19.09.2019 |
Мұғалім: Құдайберген Г.Д. |
||||||||||||||
Сынып: 6 «В» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
6.1.1.1 – тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжау. 6.3.5.1 – қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыру, қарама-қайшы ақпараттарды анықтау. 6.5.1.1 – мәтіндерден деректі жіне дерексіз зат есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдану. |
||||||||||||||
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы «Отан» және «Отбасы» тақырыбы бойынша оқушылар білімдерін толықтырады, мәтінді жазуға, түсінуге, жаңа сөздерді дұрыс қолдана білуге дағдыланады. Оқушылардың көпшілігі Ойлау, сөйлеу, есте сақтау, көру қабілеттерін дамытады. Өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыланады, ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге үйренеді. Оқушылардың кейбірі Тақырып бойынша сұраққа дұрыс жауап бере алды. Ой толғауды өз бетінше жаза алады. |
||||||||||||||
Жетістік критерилері |
Суреттерді пайдалана отырып, кішігірім шығарма жазу; Қарапайым постерлер құрастыру; Диаграмма толтыру. |
||||||||||||||
Құндылықтарды игерту: |
Өзіне және өзгелерге құрмет мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен амандасуында, сыпайы, ойын ашық білдіріп, тыңдауда, сабақты уақытында бастап, аяқтауда, тапсырмаларды нұсқалық бойынша орындауда, бір-біріне қолдау көрсетуінде көрініс табады. Патриотизм мен азаматтық жауапкершілік уақытты пайдамен өткізу қажеттігін түсіну арқылы жүзеге асырылады. Өмір бойы оқу қағидасы ақпаратты өздігінен табу, сабақ мақсатын білуде, кері байланыс беруде, рефлексия жасауда, алған білімінің практикалық мәнін түсінуде көрініс табады. Ашықтық оқушыларға ақпаратты алуында бірдей мүмкіндіктер беруде, сабақ мақсатын бірге құрастыруда, бағалау мен кері байланыс беруде, бірнеше көзқарастың бар екенін түсінуде орын алады. Еңбексүйгіштік жұмыс орынын таза сақтауда, оқушылардың белсенді жұмысында, ал шығармашылық жаңа идеяларды ұсынуда көрініс табады. |
||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Әдебиет, тарих, философия |
||||||||||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Презентациялық көрсетілім, интербелсенді тақтадағы тапсырмалар. |
||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: отан, мемлекет, ел Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: менің отбасым, тату-тәтті, ынтымақты ел |
||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
|
||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Дереккөздер |
|
||||||||||||
Сабақтың басы (10 мин) |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу,сабаққа дайындығын тексеру.Сабақтың басталуына жағымды ететін көңіл күй қалыптастыру. I.Ынтымақтастық ортасын құру Психологиялық ахуал тудыру «Шаттық маршын» жүргізу: Қайырлы күн, көздерім!
(қабақтарын
сипайды).
(құлақтарын
сипайды).
(қолдарымен
шапалақтайды).
(аяқпен жерді
тебу). (Күлімсіреп мұғалімге қарайды) (Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Ашық сабақтың өтілу негізін түсіндіру) Топқа бөлу: Себеттегі кәмпиттерді таңдау арқылы сыныпты екі топқа бөлу. I-топ «Отан-бесік» II-топ «Отбасы-байлық»
II. Қызығушылықты ояту Миға шабуыл әдісі арқылы өткен тақырыптарға байланысты сұрақтар қою: Айтылым 1.Оқушылар, біздің отанымыз
қай ел? 3. «Отан үшін отқа түс, күймейсің» дегенді қалай түсінесіңдер? 4.«Отбасы күні» мерекесі қай күні атап өтілетінін білесің бе? 5.«Әулет шежіресі» дегеніміз не? 6.Отбасы мүшелері деп кімдерді айтамыз?
Дескриптор:
|
Себет және қима кәмпиттер |
|
||||||||||||
Сабақтың ортасы (20 мин)
Сергіту сәті (3 мин) |
III.Мағынаны түсіну кезеңі Сөздік қорды байыту мақсатында сөздікпен жұмыс жүргізу. Жазылым Отбасы –семья Тату- дружная Туыс – родственник Қадірлеу, сыйлау – уважать, ценить Отан-родина Немере-внук Шөбере-правнук Ассоциограмма құру «Отан» және «Отбасы» сөздеріне:
Отан Отбасы
Дескриптор:
Бағалау критерийлері:
ҚБ: Бағалау парақшасымен(әр топты) Интерактивті тақтада тақырыпқа байланысты сурет көрсету. Оқылым.Жазылым Суретпен жұмыс.Әңгіме құру Дескриптор:
Бағалау критерийлері:
ҚБ: Көңіл-күй стикерлерімен(жеке оқушыны) «Толықтыр» кестесі бойынша отан және отбасы туралы мақал-мәтелдерді жазу.
Дескриптор:
Бағалау критерийлері:
ҚБ: Бағалау парақшасымен(әр топты)
«Біздің топтың жүрегі» : жанашырлық сезімін, сенімділігін дамыту, топ ынтымақтастығын жетілдіру.
Оқулықпен жұмыс 3-тапсырма . Жазылым Мәтіннен деректі, дерексіз зат есімдерді тауып, сөздердің орын тәртібін сақтай отырып, жай сөйлем құрастыру. Ой толғаныс-«Бес жол өлең»
Дескриптор:
Бағалау критерийлері:
ҚБ: Бағалау парақшасы(жеке оқушыны, әр топты) |
Оқу дәптері А3 форматты қағаз Интербелсенді тақта Көңіл күй стикерлері Қима кесте Ватман қағазы,жүрекше стикерлер Оқулық |
|
||||||||||||
Сабақ соңы (7 мин) |
Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.
Сабақта
маған не пайдалы болды? Сабақта маған пайдалы болды: __________________________ Сабақта маған қиын болды: ___________________________ Үйге тапсырма: 18-бет, 4-тапсырма |
Қима кестелер |
|
||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|
|
|||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|
|
|||||||||||
Дифференциация үш түрде іске асады: 1- үлгерімі төмен оқушыларға сөздік беру немесе сабақ материалымен алдын ала танысуға мүмкіндік беру арқылы қолдау көрсетіледі. 2 –оқушылардың тапсырмасынан күтілетін нәтиже дифференциацияланған. |
Оқушыларды топтық бағалау парақшасы арқылы және қалыптастырушы бағалау түрлерімен бағалаймын. |
Сабақ философияға қатысты болғандықтан, белсенді азаматтық позициясын қалыптастыруға септігін тигізеді. Сабақта оқушылардың өміріне қауіпті ештеңе пайдаланылмайды. Интербелсенді тақта арқылы тапсырма көрсетіледі. |
|
|
|||||||||||
Ойлану
Сабақ
мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырылды Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |