Ашық сабақ:рим цифрлары 2 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ:рим цифрлары 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
әдістемелік көмек
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ жоспары


Пән: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2A бөлім – Екі таңбалы сандарды қосу және алу. Жүздіктер. Есептер

Мектеп: 1 орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Бекгалиева Г

Сынып:

Қатысқандар саны:24

Қатыспағандар саны: 0


Сабақтың тақырыбы

Рим цифрлары

Оқумақсаты

1.1 Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер

Сабақтың мақсаттары

2.1.1.3 ** 12-ге дейінгі сандардың римдік нөмірленуін оқу, жазу және пайдалану

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  • 1-ден 12-ге дейінгі римцифрының жазылуын біліп, оларды оқи алады;;

12-ге дейінгі рим сандарымен қосу және азайту амалдарын орындай алады

Тілдікмақсат

Оқушылар«Заңдылықтан қатені тап», «Орындапкөр» тапсырмаларынорындайотырып, жұппеноқудиалогынжүргізеді


Құндылықтардыдарыту

Бірлесіпжұмысжасайбілугетәрбиелеу.

Алдыңғы білімдер

Араб цифрларының жазылуын біледі, оларды оқи алады;

араб сандарымен 1000 көлемінде қосу және азайту амалдарын орындай алады

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастырукезеңінөткізу.

(Ұ,Ж) Кіріспеәңгіме. Сабақтыңбасындабізқолданыпжүргенсандардыңарабсандарыекендігінхабарлау. Римцифрларыныңкестесінкөрсету (2-3 слайд). Арабпенримцифрларыныңөзарақатынасытуралытүсіндіру.


Сабақтыңортасы


(Ж) Жазбаларды есте сақтаумен рим цифрларын оқу жұмысын жұптастырыпорындату. Әр жұпқа 1 қорап сіріңкедентаратып беру. Оқушылардан кестенің көмегімен 1-ден 12-ге дейінгі рим цифрларын құрып, оқуынсұрау

(Ж) Сабақтың тақырыбынбекіту «Заңдылықтан қатені тап».

Берілген сандардың қойылған қатарына қарап, заңдылықты анықтауын, ондағы қатені тауып, түзетіп және өз жауабын түсіндіруінсұрау.

(Т) «Шығарып көр». Жұптарды 4 оқушыдан топқабіріктіру. Олардың рим цифрларымен берілгенмысалдарды шешіп, жауабын жазуын сұрау. Топтар жұмыстыорындаған соң қабырғаға іледі. Оқушыларөзге топтардың жұмыстарын көреді және өзжұмыстарымен салыстырады.

(Ж) «Орындап көр». Оқушылар оқулықтаберілген сіріңкеден құрылған теңсіздіктерді қарастырады. Содан соң қатенітауып, түзетеді. Оқушылар түрлі тәсілдердіұсынып және бір-бірінің әрекеттерін тексере отырып, өзара диалог жүргізеді. Осылай қателесіп, сол қатені түзетіп, дұрыс ортақ шешімге келеді.

«Сен білесің бе?» Оқушыларға айдар мәтініноқуын ұсыну. Содан соң неге араб цифрларынадамзаттың басым бөлігі әлі күнге дейін қолданатынын түсіндіруін сұрау. Оқушылардың

жауаптарын тыңдау. Әңгіме барысында сандар жүйесінде араб сандары қолданатын позициялық сандар жүйесі өмірде қолдануға өте тиімді дегенқорытындыға жетелеу.

(Ө)Рим цифрларының ретін білуі менримдік нумерация бойынша жазуын мен жұп жәнетақ сандар туралы білімдерін

бекіту

а) I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII

ә) I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII

б) XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

«Келесі сан қай сан болу керекОқушыларбірізділіктісақтайотырып, әрқатарғакелесі екісандыжазуларыкерек.

а) I, III, V, VII, IX, XI;

ә) II, IV, VI, VIII, X, XII;

б) XII, X, VIII, VI, IV, II.

Оқушылардыңондықтанаттауарқылықосуменазайту

дағдыларынбекітумақсатындамысалдардышығарудыұсыну

а) I + IV = V;

ә) II + VI = VIII;

б) III + IX = XII;

в) VIII + IV = XII;

г) X – I = IX;

ғ) IX – V = IV;

д) VIII – IV = IV;

е) XII – VI = VI.


Ресурстар:

әр оқушыға рим цифрлары жазылған кеспе қағаздар;

араб жәнеримсандарымен цифрлары

мәндерініңсәйкестігінтексеретінкесте.

Сабақтың соңы

Сабақты қорыту.

Сабақ соңында оқушыларға араб сандарын көрсетіп, оларға сол сандарды рим цифрмен көрсетуді сұрау (әр оқушыға рим цифрлары жазылған кеспе қағаздарды алдын ала дайындап қою)


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қиындық туындаған жағдайда дұрыс шешімгебағыттайтын сұрақтар қойып, бағыт беру арқылы көмек көрсету.


Әр оқушының сабақтың тақырыбын меңгерудеңгейін анықтау үшін сабақ барысында бақылаужүргізу. Әр жұптың, топтың талдауын тыңдап,талдауға барлық оқушы қатыса ма, олардыңқалай жауап бергені, әлі нені түсінбегені жайлы ескертпелер жазып отыру.


Белсенді тақтаны 3-4 минут қана қолдануды жоспарлаймын.


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.12.2017
690
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі