Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
“Әскери роботтық техникалардың негіздері” |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Байназаров Айдын Айтқалиұлы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 4 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 18. Роботтарға арналған тапсырмалар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Әскери істің негіздерін біледі, роботтарға арналған мін- деттерді шешеді. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды роботтардың функциялық мүмкіндіктерімен таныстыру, жекелеген тактикалық міндеттерді қою мен шешу дағдыларын дарыту: жергілікті жерде бағдарлану. |
|
Бағалау өлшем шарттары |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың көпшілігі:
Кейбір оқушылар:
|
|
Тілдік міндеттер |
Оқушылар: қарастырылатын мәселелер мәнін ашатын ақпараттан мысалдар келтіре алады. |
|
Құндылық- тарды тәрбиелеу |
сабақ оқушылардың әскери роботтық техника, олардың қолданылу саласы, роботтардың функциялық мүмкіндіктері туралы білім алуына бағытталған. Оқушылар басқару интерфейсін құрылымдау, роботтарды басқару туралы тиісті білімді қалыптастырулары тиіс. |
|
Пәнаралық байланыс |
дүниежүзі тарихы, қазақстан тарихы, география, физика, ақпараттану, орыс тілі |
|
Мұның алдын- дағы білім |
Әскери роботтық техника, олардың қолданылу саласы мен Ртк-нің функциялық мүмкіндіктері туралы қадетті білімді меңгерген. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы |
Ұйымдастыру сәті. сәлемдесу, қатысушыларды тексеру. Оқушылар назарын жұмылдыру,жұпқа бөліну «Сурет бойынша әңгіме» әдісі Жұптарға тақырыпқа сай суреттер беріледі. Сол суреттерге қарап оқушылар әңгіме құрастыру керек. Онда сурет қай уақытта түсірілген, нені бейнелейді, қай жерде, осы суретке қарап сол уақыт туралы не айтуға болады? |
Білімді өзектендіру Үй тапсырмасы Өткен білімді еске түсіру Өздеріне берілген сұрақтар бойынша әңгімелейді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігне қарай мадақтау әдісі бойынша бағланады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
1 ші тапсырма «Жұппен оқып,жұппен баянда» әдісі Сынып оқушылары жұппен (А, Б оқушы) отырады. Берілетін мәтін 2-ге бөлінген. 1-ші бөлімін А, 2-ші бөлімін Б оқушы оқиды. Сосын бір-біріне оқығандарын айтады. Екеуі бірігіп мәтін бойынша сұрақтар дайындайды. Сынып болып сол сұрақтарға жауап береді. «Әскери робот түрлері» атты бейне роликті көрсету 2 ші тапсырма «Борт журналы» әдісі «Борт журналы» - тақырыпты оқып үйренуде өз ойларын жазуға үйретудің әртүрлі әдіс-тәсілдерін қамтитын жалпылама атауы. «Борт журналы» қарапайым түрде мәтінді оқу алдында және оқу материалымен танысқан соң қолданылады «Әскери сапер» атты бейнеролик тамашалау 3 ші тапсырма «Түйінді сөздер» әдісі Мұғалім жаңа тақырыптың ішінен түйінді сөздерді әр жұпқа бөліп береді «Ұшқышсыз ұшу аппараттары» атты бейнеролик тамашалау . 4 ші тапсырма «Атаулар (терминдер) кестесі» әдісі Кстеге тақырып бойынша 3 негізгі атауларды (терминдерді) жазып,оқушыларға оларды мынандай кестеге түрлендіруді ұсынамыз |
Берілген мәтінді жұптағы оқушылар кезекпен оқып,мәтінді баяндайды.Жұптасып сұрақтар дайындайды,келесі жұптар сұрақтарға жауап береді. Бейне роликті тамашалайды. Оқушылар берілген мәтіндер бойынша журналды толтырады Бейне роликті тамашалайды. Оқушылар жұп болып бірігіп сол сөздердің анықтамасын, мағынасын ашып, басқа жұптарға түсіндіреді. Бейне роликті тамашалайды Оқушылар бұл тапсырманы алдымен жекелей (2-4 минут) орындап, одан кейін кестелерін топ (немесе жұп) ішінде оқып, талқылап, толықтырады (3-6 минут). |
Бағалау кестесін толтыру арқылы бағалау Бағалау кестесін толтыру арқылы бағалау Бағалау кестесін толтыру арқылы бағалау Бағалау кестесін толтыру арқылы бағалау |
“Роботтарға арналған міндеттер” тақырыбы бойынша мәтін, оқу- лық, дәптерлер |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Бос жолдармен суреттермен сөйлем» әдісі. Мұғалім оқушыларға тақырыпқа қатысты сөздері түскен сөйлем суретімен ұсынады. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар топпен не жеке (жұппен) бірлесе сөйлемді өз ойларымен аяқтайды. Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын. Үй тапсырмасы: §18-ты оқу. Ar- duino машинкасын Android смарт- фондағы G-сенсордың көмегімен басқару бойынша проблемаларды шешу мысалдарын іріктеу. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ,Роботтарға арналған тапсырмалар
Ашық сабақ,Роботтарға арналған тапсырмалар
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
“Әскери роботтық техникалардың негіздері” |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Байназаров Айдын Айтқалиұлы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 4 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 18. Роботтарға арналған тапсырмалар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Әскери істің негіздерін біледі, роботтарға арналған мін- деттерді шешеді. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды роботтардың функциялық мүмкіндіктерімен таныстыру, жекелеген тактикалық міндеттерді қою мен шешу дағдыларын дарыту: жергілікті жерде бағдарлану. |
|
Бағалау өлшем шарттары |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың көпшілігі:
Кейбір оқушылар:
|
|
Тілдік міндеттер |
Оқушылар: қарастырылатын мәселелер мәнін ашатын ақпараттан мысалдар келтіре алады. |
|
Құндылық- тарды тәрбиелеу |
сабақ оқушылардың әскери роботтық техника, олардың қолданылу саласы, роботтардың функциялық мүмкіндіктері туралы білім алуына бағытталған. Оқушылар басқару интерфейсін құрылымдау, роботтарды басқару туралы тиісті білімді қалыптастырулары тиіс. |
|
Пәнаралық байланыс |
дүниежүзі тарихы, қазақстан тарихы, география, физика, ақпараттану, орыс тілі |
|
Мұның алдын- дағы білім |
Әскери роботтық техника, олардың қолданылу саласы мен Ртк-нің функциялық мүмкіндіктері туралы қадетті білімді меңгерген. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы |
Ұйымдастыру сәті. сәлемдесу, қатысушыларды тексеру. Оқушылар назарын жұмылдыру,жұпқа бөліну «Сурет бойынша әңгіме» әдісі Жұптарға тақырыпқа сай суреттер беріледі. Сол суреттерге қарап оқушылар әңгіме құрастыру керек. Онда сурет қай уақытта түсірілген, нені бейнелейді, қай жерде, осы суретке қарап сол уақыт туралы не айтуға болады? |
Білімді өзектендіру Үй тапсырмасы Өткен білімді еске түсіру Өздеріне берілген сұрақтар бойынша әңгімелейді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігне қарай мадақтау әдісі бойынша бағланады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
1 ші тапсырма «Жұппен оқып,жұппен баянда» әдісі Сынып оқушылары жұппен (А, Б оқушы) отырады. Берілетін мәтін 2-ге бөлінген. 1-ші бөлімін А, 2-ші бөлімін Б оқушы оқиды. Сосын бір-біріне оқығандарын айтады. Екеуі бірігіп мәтін бойынша сұрақтар дайындайды. Сынып болып сол сұрақтарға жауап береді. «Әскери робот түрлері» атты бейне роликті көрсету 2 ші тапсырма «Борт журналы» әдісі «Борт журналы» - тақырыпты оқып үйренуде өз ойларын жазуға үйретудің әртүрлі әдіс-тәсілдерін қамтитын жалпылама атауы. «Борт журналы» қарапайым түрде мәтінді оқу алдында және оқу материалымен танысқан соң қолданылады «Әскери сапер» атты бейнеролик тамашалау 3 ші тапсырма «Түйінді сөздер» әдісі Мұғалім жаңа тақырыптың ішінен түйінді сөздерді әр жұпқа бөліп береді «Ұшқышсыз ұшу аппараттары» атты бейнеролик тамашалау . 4 ші тапсырма «Атаулар (терминдер) кестесі» әдісі Кстеге тақырып бойынша 3 негізгі атауларды (терминдерді) жазып,оқушыларға оларды мынандай кестеге түрлендіруді ұсынамыз |
Берілген мәтінді жұптағы оқушылар кезекпен оқып,мәтінді баяндайды.Жұптасып сұрақтар дайындайды,келесі жұптар сұрақтарға жауап береді. Бейне роликті тамашалайды. Оқушылар берілген мәтіндер бойынша журналды толтырады Бейне роликті тамашалайды. Оқушылар жұп болып бірігіп сол сөздердің анықтамасын, мағынасын ашып, басқа жұптарға түсіндіреді. Бейне роликті тамашалайды Оқушылар бұл тапсырманы алдымен жекелей (2-4 минут) орындап, одан кейін кестелерін топ (немесе жұп) ішінде оқып, талқылап, толықтырады (3-6 минут). |
Бағалау кестесін толтыру арқылы бағалау Бағалау кестесін толтыру арқылы бағалау Бағалау кестесін толтыру арқылы бағалау Бағалау кестесін толтыру арқылы бағалау |
“Роботтарға арналған міндеттер” тақырыбы бойынша мәтін, оқу- лық, дәптерлер |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Бос жолдармен суреттермен сөйлем» әдісі. Мұғалім оқушыларға тақырыпқа қатысты сөздері түскен сөйлем суретімен ұсынады. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар топпен не жеке (жұппен) бірлесе сөйлемді өз ойларымен аяқтайды. Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын. Үй тапсырмасы: §18-ты оқу. Ar- duino машинкасын Android смарт- фондағы G-сенсордың көмегімен басқару бойынша проблемаларды шешу мысалдарын іріктеу. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
шағым қалдыра аласыз














