Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Қазақстан және «Ұлы Жібек жолы». Д. Досжан «Жібек жолы» (үзінді) |
||||||
Күні : 30.02.2024 |
Педагогтің аты-жөні:Алдабергенова А.М. |
||||||
Сынып: 6В |
Қатысқан оқушылар: 13 Қатыспаған оқушылар : |
||||||
Сабақтың тақырыбы: Түркістан-тарихи қала |
|||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.5.1 – тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау 6.4.4.1 – мәлеметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау |
||||||
Сабақтың мақсаты; : |
|
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы
|
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Амандасу. «Жүректен жүрекке» шаттық шеңбері. Оқушылар бір – біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді. Топқа бөлу. Оқушыларға qr код таратылады, оқушылар шыққан суреттеріне байланысты екі топқа бөлінеді. «Қара жәшік» әдісі. Мұғалімнің үстелінде қара жәшік тұрады, сол жәшіктің ішіне әр топтан бір – бір оқушы шығып сөйлемдерді оқу арқылы сабақтың тақырыбын табады: 1.Ең көне қалалардың бірі. 2. Қазақстанның тарихи туризмінің таптырмас ордасы. |
Бір – біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді. Шыққан суреттеріне байланысты екі топқа бөлінеді. Әр топтан бір оқушы шығып, сөйлемдерді оқу арқылы сабақтың тақырыбын табады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділік пен қатысқан оқушыға «Жарайсың! » деген мадақтау сөзімен ынталандыру
Бағалау шкала арқылы оқушылар өз жауаптарына балл қойып отырады. |
Слайд |
|||
Сабақтың ортасы
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздермен жұмыс. Жаңа сөздер. Бұрын-ертеде,ежелден Кесене-мәдени-тарихи ескерткіш Соңында -аяғында Сақтандырады-қорғайды Салынды-қойылды, қаланды Әділдік-дұрыстық,шындық
1- тапсырма. “Шам” әдісі Оқушыларға шамдар таратылады, оқушылар ұялы телефондарындағы фонарикті қолданып жасырынып тұрған сөздердің мағыналарын оқып қай сөзге қатысты екенін түсіндіріп айту қажет. 2– тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 26 бет 3-тапсырма. Оқушылар мәтінді оқып постер жасайды. I топ – мәтінге постер жасайды. ІІ топ – мәтіндегі тірек сөздерді кластер сызбасы арқылы көрсетеді. Тапсырмалардың дайындауда төменде берілген талаптарды ескеру: • мазмұндылығы; • көркем безендірілуі; • креативтілігі. ӘН АЙТУ Сергіту сәті: “Шапалақ” әдісі 3-тапсырма. 27 бет 8-тапсырма. Мәтіндегі етістіктерді теріп жазып,ауыспалы келер шақта сөйлем құра. 4 –тапсырма. Wardwall платформасы арқылы сабақты қорытындылайды. Бұл тапсырмада әр оқушы кез келген сұраққа жауап береді. 5-тапсырма 5 жолды өлең(сингвейін әдісі): 1топ. «А.Я. кесенесі » тақырыбы 2 топ. «Түкістан қаласы» тақырыбы |
Тыңдалым,айтылым. Жасырынған сөздер: Бұрын-ертеде,ежелден Кесене-мәдени-тарихи ескерткіш Соңында -аяғында Сақтандырады-қорғайды Салынды-қойылды, қаланды Әділдік-дұрыстық,шындық
1 топ. Оқушылар постерге ат қояды,постерді сынып алдында қорғайды,көркем безендіреді. 2 топ.Мәтіндегі тірек сөздерді кластер сызбасы арқылы көрсетеді,кластерге орналастырады. Ауыспалы келер шақ.Ӏс-қимылдың алдағы уақытта анық іске асатынын білдіреді. Ол негізінде етістіктің түбіріне -а/-е/-й жұрнақтары жалғану арқылы жасалады: Біз айтқанды орындаймыз. Сұрақтар: 1.Түркістан қандай қала? 2.Түркістан қаласы бұрын қалай аталған? 3.Қай жылы Түркістанда темір жолы вокзалы салынды? 4.Ахмет Ясауи кесенесі қандай ғимарат? 5. Ахмет Ясауи кесенесі қандай қалада тұрғызылған ғимарат? 6. Кесене кімнің бейітінің басына орнатылған? 7. Ахмет Ясауи ол кім? 8. Кесене қай жылдан бастап мұражай ретінде жұмыс істей бастады? |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділік пен қатысқан оқушыға «Жарайсың! » деген мадақтау сөзімен ынталандыру Дескриптор: -сөздердің мағынасын түсінеді; -Сөйлем құрастыра алады
Дескриптор: - жасырынып тұрған сөздердің мағыналарын қай сөзге қатысты екенін түсіндіріп айта алады. Бағалау критерийлері: Дескриптор: - постерге ат қоя алады; - постерді сынып алдында қорғай алады; -постерді көркем безендіре алады. Дескриптор: -мәтіндегі тірек сөздерді кластер сызбасы арқылы көрсете алады. -анықталған ақпараттарды кластерге орналастыра алады -көркем безендіре алады. Дескриптор
«Екі жұлдыз, бір тілек» Бағалау критерийлері: Дескриптор 1. Ойлана алады, Сын есім мен етістікті
жазады. |
Жаңа сөздер
Шамдар кластер сызбасы, постер. https://www.youtube.com/watch?v=vNo__Vd6WE0
Слайд. Тақтадағы сөздер, шапалақтар. Слайд. Слайд. Wardwall платформасы |
|||
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 27 бет 10-тапсырма.Ескерткіштер туралы фотоколлаж дайындап,«Ескерткіштер- елдің тарихы» деген тақырыпта әңгімелеу. |
|
|||||
Кері байланыс Оқушылар “Mentimeter” платформасына qr арқылы кіріп. Сабақтан алға әсерлерімен бөліседі. |
Өз деңгейлерін анықтайды.
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған Ұқсас материалдар Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған Сертификатталған тренер жасаған 01.01.2023 17 863 13 694
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
Барлық пәндер Барлық материалдар Барлық сыныптар Іс-шаралар кестесі Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары |