Өзін-өзі талдау
ТАӘ:
Жұмыс орны:
Пән: Қазақ әдебиеті
Тақырыбы: М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі
Ортақ тақырып: Балалар мен үлкендер
Оқу мақсаттары:
7. 1. 3. 1 көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау;
7. 2. 4. 1 шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу;
Сабақтың барысы:
І. Кіріспе:
Сабақтың ұйымдастыру кезеңі амандасу. «Жүрек» психологиялық ахуал орындалды. әдісі Ақ қағаздағы жүректің жартысын толықтырады, сол арқылы балалар өз сезімдерімен бөлісті. «Сиқырлы қорап» әдісі арқылы топқа бөлінді. Алдыңғы білімді тексеру мақсатында «spinthewheel.io» қосымшасында интербелсенді тақта арқылы сұрақтарға жауап берді.
ІІ. Негізгі бөлім
Қызығушылықтарын ояту мақсатында видео көреді. «Түртіп алу» әдісі арқылы бейтаныс ақпаратты жазып алды. «Төңкерілген сынып» әдісі арқылы шығарма үйден оқып келді. Сабақ барасында талдау жұмыстары жасалды.
Топтық жұмыс барысында «Кинолента» әдісі арқылы композициялық талдау жасады, «Сұрақ менен, жауап сізден» әдісі арқылы әңгіме желісі бойынша wordwall.net/ қосымшасында сұрақтарға жауап берді, «Телешоу» әдісімен әңгіменің әр кейіпкеріне оқушылар сұрақтар қойды. Кейіпкер бейнесін ашты. Сергіту сәті «Лабиринт» әдісі қолданылды. Мақсаты оқушылардың топта жұмыс істеу қабілетін арттыру, бірлікке шақыру.
Жеке дәптермен жұмыс. «Мен аяқтаған әңгіме». «Көксерек» әңгімесін өзіндік көзқарас тұрғысынан аяқтады. Кейбірі әңгіменің барлық кейіпкерлерін бақытты етсе, кейбірі дала жануарын үйде ұстауға болмайды деген шешім шығарды.
ІІІ. Қорытынды бөлім
«Socrative Zipgrade» қосымшасында QR код арқылы кіріп өтілген тақырып қорытындыланды. Қосымша көмегімен оқушылар бағаланды. Сабақты соңында «Білім сандығы» рефлексиясы қолданылды.
Анализ : Тақырып бойынша алынған тапсырмалар, тапсырмаларға сәйкес жүйеленген әдістер және интерактивті қосымшалар оқу мақсатына сай негізделді. Сабақ мақсатына жетті. Сабақты жоспарлау барысында құрылымдары толық сақталды. Уақыт жүйелілігі толық назарға алынды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақтың талдауы. Көксерек. 7 сынып
Ашық сабақтың талдауы. Көксерек. 7 сынып
Өзін-өзі талдау
ТАӘ:
Жұмыс орны:
Пән: Қазақ әдебиеті
Тақырыбы: М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі
Ортақ тақырып: Балалар мен үлкендер
Оқу мақсаттары:
7. 1. 3. 1 көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау;
7. 2. 4. 1 шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу;
Сабақтың барысы:
І. Кіріспе:
Сабақтың ұйымдастыру кезеңі амандасу. «Жүрек» психологиялық ахуал орындалды. әдісі Ақ қағаздағы жүректің жартысын толықтырады, сол арқылы балалар өз сезімдерімен бөлісті. «Сиқырлы қорап» әдісі арқылы топқа бөлінді. Алдыңғы білімді тексеру мақсатында «spinthewheel.io» қосымшасында интербелсенді тақта арқылы сұрақтарға жауап берді.
ІІ. Негізгі бөлім
Қызығушылықтарын ояту мақсатында видео көреді. «Түртіп алу» әдісі арқылы бейтаныс ақпаратты жазып алды. «Төңкерілген сынып» әдісі арқылы шығарма үйден оқып келді. Сабақ барасында талдау жұмыстары жасалды.
Топтық жұмыс барысында «Кинолента» әдісі арқылы композициялық талдау жасады, «Сұрақ менен, жауап сізден» әдісі арқылы әңгіме желісі бойынша wordwall.net/ қосымшасында сұрақтарға жауап берді, «Телешоу» әдісімен әңгіменің әр кейіпкеріне оқушылар сұрақтар қойды. Кейіпкер бейнесін ашты. Сергіту сәті «Лабиринт» әдісі қолданылды. Мақсаты оқушылардың топта жұмыс істеу қабілетін арттыру, бірлікке шақыру.
Жеке дәптермен жұмыс. «Мен аяқтаған әңгіме». «Көксерек» әңгімесін өзіндік көзқарас тұрғысынан аяқтады. Кейбірі әңгіменің барлық кейіпкерлерін бақытты етсе, кейбірі дала жануарын үйде ұстауға болмайды деген шешім шығарды.
ІІІ. Қорытынды бөлім
«Socrative Zipgrade» қосымшасында QR код арқылы кіріп өтілген тақырып қорытындыланды. Қосымша көмегімен оқушылар бағаланды. Сабақты соңында «Білім сандығы» рефлексиясы қолданылды.
Анализ : Тақырып бойынша алынған тапсырмалар, тапсырмаларға сәйкес жүйеленген әдістер және интерактивті қосымшалар оқу мақсатына сай негізделді. Сабақ мақсатына жетті. Сабақты жоспарлау барысында құрылымдары толық сақталды. Уақыт жүйелілігі толық назарға алынды.
шағым қалдыра аласыз













