|
Апта дәйек сөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Тәрбие тақырыбы |
«Қауіпсіз қоғам» |
|
|
Құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық |
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Топқа бөлініп, «қауіпсіздік» термині бойынша пікір алмасу. Оқушылардың қауіпсіз қоғам туралы алғашқы ойларын тыңдау. Негізгі бөлім (25 минут) Слайд-шоу немесе презентация: Қауіпсіз қоғамның элементтері (құқық қорғау, білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қорғау). Топтық жұмыс: Оқушыларға үш топқа бөлініп, әрқайсысына бір мәселені (мәселелер: жол қауіпсіздігі, интернеттегі қауіпсіздік, үйдегі қауіпсіздік) талқылауды ұсыну. Талқылау нәтижелері: Топтар өздерінің ұсыныстарын және идеаларын сыныпқа ұсынады. Қауіпсіздік шаралары (15 минут) Оқушылармен бірге қауіпсіздік шараларын (жолда жүріп, қоғамдық орындарда, үйде және интернетте) талқылау. Оқушыларға «қауіпсіздік ережелері» парағын тарату.
|
Сөздікпен жұмыс Тапсырма: Берілген сөздердің мағынасын түсіндіріп, сөйлем құраңыз. ✅ Қауіпсіздік
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Практикалық жұмыс (10 минут) Рөлдік ойын: «Қауіпсіздік жағдайлары». Оқушылар рөлдерге бөлініп, қауіпті жағдайларды қалай шешуге болатынын көрсетеді. Қорытынды (5 минут) Оқушылардың сабақтан алған әсерлерін, түсініктерін сұрау. Қауіпсіздік тақырыбы бойынша жазылған шағын эссе жазуды ұсыну.
|
Суретпен жұмысТапсырма: ? (Сурет: жолда жүру ережелері немесе өрт қауіпсіздігі) ❓ Суретте қандай қауіпсіздік
ережелері сақталған немесе сақталмаған?
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
|
Жағдаяттық тапсырмаТапсырма: Берілген жағдаятты оқып, өз ойыңызды жазыңыз. ? Жағдаят: Сыныптасың үзіліс кезінде мектеп дәлізінде жүгіріп бара жатыр. Ол байқаусызда бір оқушыны қағып кетіп, жарақаттап алды. Бұл жағдайда не істеу керек? ✏ Сіздің жауабыңыз:
|
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
«БЕЙТАНЫС АДАМДАРМЕН ҚАРЫМ-ҚАТЫНАС КЕЗІНДЕГІ ҚАУІПТІ СИГНАЛДАР»Сабақтың мақсаты: бейтаныс адамдармен кездескенде дұрыс мінез-құлық дағдыларын қалыптастыруға ықпал ету. Бейтаныс адамдармен қарым-қатынас кезінде қауіпсіз және қауіпті мінез-құлықты ажырата білуге үйрету. Негізгі міндеттер:
Сабақтың барысы
Презентацияны әртүрлі жағдайлармен көрсету (мысалы, бейтаныс адам сыйақы ұсынады; бірдеңе табуға көмектесуді сұрайды; баланың ата-анасын білетінін айтады; жеке ақпаратпен бөлісуді сұрайды). Әр жағдайды талқылау: не қауіпсіз, не қауіпсіз емес. Қауіпсіз мінез-құлық ережелері. Ата-анасының немесе басқа ересектердің қарауынсыз бір минутқа қалған әрбір бала бейтаныс адамдармен қарым-қатынас кезінде қауіптен аулақ болуға көмектесетін ережелерді білуі керек: Болмайды:
Қандай жағдайларда әрқашан «Жоқ!» деу керек:
3.Қорытынды Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/4NbBJW7-x-4?si=RsSrH1_tJgcxChy-
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық тәрбие сағаты: " Қауіпсіз қоғам" 7-сынып
|
Апта дәйек сөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Тәрбие тақырыбы |
«Қауіпсіз қоғам» |
|
|
Құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық |
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Топқа бөлініп, «қауіпсіздік» термині бойынша пікір алмасу. Оқушылардың қауіпсіз қоғам туралы алғашқы ойларын тыңдау. Негізгі бөлім (25 минут) Слайд-шоу немесе презентация: Қауіпсіз қоғамның элементтері (құқық қорғау, білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қорғау). Топтық жұмыс: Оқушыларға үш топқа бөлініп, әрқайсысына бір мәселені (мәселелер: жол қауіпсіздігі, интернеттегі қауіпсіздік, үйдегі қауіпсіздік) талқылауды ұсыну. Талқылау нәтижелері: Топтар өздерінің ұсыныстарын және идеаларын сыныпқа ұсынады. Қауіпсіздік шаралары (15 минут) Оқушылармен бірге қауіпсіздік шараларын (жолда жүріп, қоғамдық орындарда, үйде және интернетте) талқылау. Оқушыларға «қауіпсіздік ережелері» парағын тарату.
|
Сөздікпен жұмыс Тапсырма: Берілген сөздердің мағынасын түсіндіріп, сөйлем құраңыз. ✅ Қауіпсіздік
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Практикалық жұмыс (10 минут) Рөлдік ойын: «Қауіпсіздік жағдайлары». Оқушылар рөлдерге бөлініп, қауіпті жағдайларды қалай шешуге болатынын көрсетеді. Қорытынды (5 минут) Оқушылардың сабақтан алған әсерлерін, түсініктерін сұрау. Қауіпсіздік тақырыбы бойынша жазылған шағын эссе жазуды ұсыну.
|
Суретпен жұмысТапсырма: ? (Сурет: жолда жүру ережелері немесе өрт қауіпсіздігі) ❓ Суретте қандай қауіпсіздік
ережелері сақталған немесе сақталмаған?
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
|
Жағдаяттық тапсырмаТапсырма: Берілген жағдаятты оқып, өз ойыңызды жазыңыз. ? Жағдаят: Сыныптасың үзіліс кезінде мектеп дәлізінде жүгіріп бара жатыр. Ол байқаусызда бір оқушыны қағып кетіп, жарақаттап алды. Бұл жағдайда не істеу керек? ✏ Сіздің жауабыңыз:
|
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
«БЕЙТАНЫС АДАМДАРМЕН ҚАРЫМ-ҚАТЫНАС КЕЗІНДЕГІ ҚАУІПТІ СИГНАЛДАР»Сабақтың мақсаты: бейтаныс адамдармен кездескенде дұрыс мінез-құлық дағдыларын қалыптастыруға ықпал ету. Бейтаныс адамдармен қарым-қатынас кезінде қауіпсіз және қауіпті мінез-құлықты ажырата білуге үйрету. Негізгі міндеттер:
Сабақтың барысы
Презентацияны әртүрлі жағдайлармен көрсету (мысалы, бейтаныс адам сыйақы ұсынады; бірдеңе табуға көмектесуді сұрайды; баланың ата-анасын білетінін айтады; жеке ақпаратпен бөлісуді сұрайды). Әр жағдайды талқылау: не қауіпсіз, не қауіпсіз емес. Қауіпсіз мінез-құлық ережелері. Ата-анасының немесе басқа ересектердің қарауынсыз бір минутқа қалған әрбір бала бейтаныс адамдармен қарым-қатынас кезінде қауіптен аулақ болуға көмектесетін ережелерді білуі керек: Болмайды:
Қандай жағдайларда әрқашан «Жоқ!» деу керек:
3.Қорытынды Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/4NbBJW7-x-4?si=RsSrH1_tJgcxChy-
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


