сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
07.04.2025 |
|
|
Сынып: 2 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Өмірге салуатты қадам |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларға салауатты өмір салтының маңыздылығын түсіндіру. Денсаулықты күтуге, дұрыс тамақтануға, спортпен айналысуға баулу. Зиянды әдеттерден аулақ болуға тәрбиелеу. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ЕГЕР ЖАБАЙЫ ЖАНУАРЛАРДЫ КЕЗДЕСТІРСЕМ НЕ ІСТЕЙМІН?»
|
|
|
Мақсаты |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды жабайы жануарлармен кездескен кездегі мінез- құлық ережелерімен таныстыру.
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Амандасу, оқушылардың көңіл-күйін білу. «Көңілді шеңбер» ойыны (балалар бір-біріне жақсы тілектер айтады). Тақырыппен таныстыру: Мұғалім: Сұрақ: «Денсаулық» деген сөзді
естігенде ойларыңа не келеді? |
Дұрыс тамақтануДенсаулығымыз мықты болуы үшін пайдалы тағамдарды таңдауымыз керек. Көкөністер, жемістер, сүт өнімдері, ет пен балық бізге күш-қуат береді. Ал газдалған сусындар, чипстер, тәттілерді аз жеуге тырысу керек. Тапсырма: |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Төрт негізгі қағида:
Оқушыларды төрт топқа бөлу. Әр топқа бір қағида бойынша постер жасау және оны таныстыру.
«Көңілді жаттығу» (ән ырғағымен дене қимылдарын жасау). |
Тазалық – денсаулық кепіліКүн сайын қолымызды жуып, тістерімізді тазалап, таза киім кию – микробтардан қорғанудың ең жақсы жолы. Тапсырма: |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Ойын: «Дұрыс –
бұрыс» Тәттіні көп жеу – бұрыс Күнделікті спортпен айналысу – дұрыс Қолды жумай тамақтану – бұрыс Түнде кеш жату – бұрысКөкөніс пен жеміс жеу – дұрыс Рефлексия: «Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?» «Салауатты өмір сүру үшін қандай қадам жасайсыңдар?» |
Жақсы әдеттер – ұзақ өмір сүрудің кепіліКүні бойы сергек жүру үшін ерте ұйықтап, ерте тұру, таза ауада серуендеу, көбірек күлу керек. Тапсырма: |
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ЕГЕР ЖАБАЙЫ ЖАНУАРЛАРДЫ КЕЗДЕСТІРСЕМ НЕ ІСТЕЙМІН?»Сабақтың мақсаты: оқушыларды жабайы жануарлармен кездескен кездегі мінез- құлық ережелерімен таныстыру. Сабақ барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі Жағымды мотивациялық көзқарасты қалыптастыру (1-2 мин).
Жабайы жануарлар қайда тұрады? Үй жануарлары қайда тұрады? - Өкінішке қарай, барлық үй жануарлары иелерімен бірге өмір сүрмейді, олардың көпшілігінде баспана жоқ және көшеде, далада тұруға мәжбүр. Олар жиі ашығады. 4. Білімді бастапқы игеру және түсінгенін тексеру Неліктен көше иттері шабуыл жасайды деп ойлайсыздар? Көше иттері өз беттерінше өмір сүреді, тамақ іздейді. Көше иттердің шабуылының ең айқын себептерінің бірі – ойнауға деген ұмтылыс. Иттер жалығады, ойнағысы келеді, әсіресе айғайлап, қол бұлғап, жүгіріп келе жатқан адам иттер үшін керемет ойыншық. Әрине, әркім осындай ойынның барлық қауіптілігіне қарамастан, жол бойында қуана-қуана жүретін иттерді кездестіреді. Өтіп бара жатқан көліктердің артынан жүгіреді. Егер адам кездейсоқ иттер жүрген аумаққа тап болса, онда жануарлар бөтен адамды қуып жіберуге тырысады. Көше иттері шабуылының тағы бір себебі – бұрынғы кек. Адамдар қанша рет таспен немесе таяқпен ұрғанын, оларды қаншалықты жиі ұрып-соғып, мазақ еткенін елестету қиын. Есіңде болсын! жалғыз келе жатқанда ит алдыңнан шықса, басқа (қарама-қарсы) жаққа бұрылуға тырысыңыз, айқайламаңыз; -ересек адамдарға қарай сабырлы түрде жақындауға тырысыңыз; -егер кенеттен ит кішкентайларға жасырынып (жақындаса), бұл туралы ересектерге тез хабарлаңыз; -иттерді ызаландырмаңыз. Тыйым салынады: итке таяқ, бұтақ лақтыруға, қол бұлғауға; айқайлауға; - жейтін азығын тартып алуға. Көшеде жануарларды байқасаңыз ата-анаңызға хабарлаңыз, кеңес алыңыз немесе ветеринарлық ауруханаға хабарласып, апарыңыз. 5. Бекіту - Сіздердің үстелдеріңізде әрқайсысында екі жартыға бөлінген қағаз парақтары бар екі бағанға жауаптарды жазып, сұраққа жауап беріңіз, өзіңіздің қазіргі және ересек болған кездегі әрекеттеріңізді жазыңыз. Көшеде қаңғыбас жануармен (мысық, ит) кездескенде не істейсіз? 6. Қорытынды. Рефлексия Білдім. Білемін. Білгім келеді . Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=9xvc5ySjiXU&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS -IEuEG9KjOrJzvPM&index=27
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық тәрбие сағаты: "Өмірге салауатты қадам" 2-сынып
Ашық тәрбие сағаты: "Өмірге салауатты қадам" 2-сынып
сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
07.04.2025 |
|
|
Сынып: 2 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Өмірге салуатты қадам |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларға салауатты өмір салтының маңыздылығын түсіндіру. Денсаулықты күтуге, дұрыс тамақтануға, спортпен айналысуға баулу. Зиянды әдеттерден аулақ болуға тәрбиелеу. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ЕГЕР ЖАБАЙЫ ЖАНУАРЛАРДЫ КЕЗДЕСТІРСЕМ НЕ ІСТЕЙМІН?»
|
|
|
Мақсаты |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды жабайы жануарлармен кездескен кездегі мінез- құлық ережелерімен таныстыру.
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Амандасу, оқушылардың көңіл-күйін білу. «Көңілді шеңбер» ойыны (балалар бір-біріне жақсы тілектер айтады). Тақырыппен таныстыру: Мұғалім: Сұрақ: «Денсаулық» деген сөзді
естігенде ойларыңа не келеді? |
Дұрыс тамақтануДенсаулығымыз мықты болуы үшін пайдалы тағамдарды таңдауымыз керек. Көкөністер, жемістер, сүт өнімдері, ет пен балық бізге күш-қуат береді. Ал газдалған сусындар, чипстер, тәттілерді аз жеуге тырысу керек. Тапсырма: |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Төрт негізгі қағида:
Оқушыларды төрт топқа бөлу. Әр топқа бір қағида бойынша постер жасау және оны таныстыру.
«Көңілді жаттығу» (ән ырғағымен дене қимылдарын жасау). |
Тазалық – денсаулық кепіліКүн сайын қолымызды жуып, тістерімізді тазалап, таза киім кию – микробтардан қорғанудың ең жақсы жолы. Тапсырма: |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Ойын: «Дұрыс –
бұрыс» Тәттіні көп жеу – бұрыс Күнделікті спортпен айналысу – дұрыс Қолды жумай тамақтану – бұрыс Түнде кеш жату – бұрысКөкөніс пен жеміс жеу – дұрыс Рефлексия: «Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?» «Салауатты өмір сүру үшін қандай қадам жасайсыңдар?» |
Жақсы әдеттер – ұзақ өмір сүрудің кепіліКүні бойы сергек жүру үшін ерте ұйықтап, ерте тұру, таза ауада серуендеу, көбірек күлу керек. Тапсырма: |
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ЕГЕР ЖАБАЙЫ ЖАНУАРЛАРДЫ КЕЗДЕСТІРСЕМ НЕ ІСТЕЙМІН?»Сабақтың мақсаты: оқушыларды жабайы жануарлармен кездескен кездегі мінез- құлық ережелерімен таныстыру. Сабақ барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі Жағымды мотивациялық көзқарасты қалыптастыру (1-2 мин).
Жабайы жануарлар қайда тұрады? Үй жануарлары қайда тұрады? - Өкінішке қарай, барлық үй жануарлары иелерімен бірге өмір сүрмейді, олардың көпшілігінде баспана жоқ және көшеде, далада тұруға мәжбүр. Олар жиі ашығады. 4. Білімді бастапқы игеру және түсінгенін тексеру Неліктен көше иттері шабуыл жасайды деп ойлайсыздар? Көше иттері өз беттерінше өмір сүреді, тамақ іздейді. Көше иттердің шабуылының ең айқын себептерінің бірі – ойнауға деген ұмтылыс. Иттер жалығады, ойнағысы келеді, әсіресе айғайлап, қол бұлғап, жүгіріп келе жатқан адам иттер үшін керемет ойыншық. Әрине, әркім осындай ойынның барлық қауіптілігіне қарамастан, жол бойында қуана-қуана жүретін иттерді кездестіреді. Өтіп бара жатқан көліктердің артынан жүгіреді. Егер адам кездейсоқ иттер жүрген аумаққа тап болса, онда жануарлар бөтен адамды қуып жіберуге тырысады. Көше иттері шабуылының тағы бір себебі – бұрынғы кек. Адамдар қанша рет таспен немесе таяқпен ұрғанын, оларды қаншалықты жиі ұрып-соғып, мазақ еткенін елестету қиын. Есіңде болсын! жалғыз келе жатқанда ит алдыңнан шықса, басқа (қарама-қарсы) жаққа бұрылуға тырысыңыз, айқайламаңыз; -ересек адамдарға қарай сабырлы түрде жақындауға тырысыңыз; -егер кенеттен ит кішкентайларға жасырынып (жақындаса), бұл туралы ересектерге тез хабарлаңыз; -иттерді ызаландырмаңыз. Тыйым салынады: итке таяқ, бұтақ лақтыруға, қол бұлғауға; айқайлауға; - жейтін азығын тартып алуға. Көшеде жануарларды байқасаңыз ата-анаңызға хабарлаңыз, кеңес алыңыз немесе ветеринарлық ауруханаға хабарласып, апарыңыз. 5. Бекіту - Сіздердің үстелдеріңізде әрқайсысында екі жартыға бөлінген қағаз парақтары бар екі бағанға жауаптарды жазып, сұраққа жауап беріңіз, өзіңіздің қазіргі және ересек болған кездегі әрекеттеріңізді жазыңыз. Көшеде қаңғыбас жануармен (мысық, ит) кездескенде не істейсіз? 6. Қорытынды. Рефлексия Білдім. Білемін. Білгім келеді . Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=9xvc5ySjiXU&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS -IEuEG9KjOrJzvPM&index=27
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













