|
Бөлім: |
10.3А Көпмүшелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
/2 сабақ/. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра, 10 сынып, ЖМБ. Қатысқандары саны: Қатыспағандар саны: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеу түріне келтірілетін жоғары дәрежелі теңдеулер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.2.2.2 - жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісін қолданады,теңдеулерді шеше алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және ынтымақ, әділдік және жауапкершілік, тәртіп және еңбекқорлық құндылықтарын дамыту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат теңдеу түріне келтірілетін жоғары дәрежелі теңдеулер тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісін Ұйымдастыру. «Білімді болу деген сөздің мағынасы — белгісіз нәрсені ашуға қабілетті болу деген ұғым» . Әбу Насыр Әл-Фараби Hedra платформасы
Үй жұмысын тексеру.
|
Амандасады. Үй тапсырмасын тақтадағы шешумен салыстырады |
Мұғалімнің мақтауы Өзін –өзі бағалайды Дұрыс жауап-1 балл |
Слайд 245882b5-e203-4f9a-a3bc-2a7753c9c8ce (2). mp4 Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Негізгі бөлім |
QUIZIZZ платформасы Миға шабуыл «Таза тақта» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жүргізіледі. 1). Қандай теңдеулерді жоғары дәрежелі теңдеу деп атаймыз ? Айнымалының дәреже көрсеткіші 2-ден жоғары болса, ондай теңдеулерді жоғары дәрежелі теңдеу деп атаймыз. 2). Жоғары дәрежелі теңдеудің қандай түрлерін білесіңдер? Үшінші , төртінші, бесінші дәрежелі,қайтымды, біртекті, биквадрат теңдеулер деп бөлінеді. 3). Жоғары дәрежелі
теңдеулерді шешудің қандай тәсілдерін
білесіңдер? б). Айнымалы енгізу: биквадрат теңдеулер және қайтымды теңдеулер 4). Қайтымды теңдеулер дегеніміз не? Теңдеудің басы мен соңындағы коэффициенттері бірдей болатын болса, онда оны қайтымды теңдеу деп атайды. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Мұғалімнің мақтауы «Жарайсың», «Керемет» «Тамаша» Мұғалім бағалау Дескриптор: 1дұрыс жауап -1балл |
https://quizizz.com/join/quiz/67949c19f3dcbfdb261c7ace/start Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
Жаңа айнымалыны енгізу арқылы теңдеулерді шешу алгоритмін тұжырымдайды 1 есеп
2 есеп
3 тесеп Төртінші дәрежелі симметриялық теңдеуді шешу алгоритмі
Математикалық сергіту Марат 32 жаста,ал оның баласы 5 жаста. Қанша жылдан кейін Мараттын жасы баласының жасынан 10 есе үлкен болады? 32+х=10(5+х) 32+x=50+10x x-10х=50-32 -9х=18 x=18:(-9) x=-2 Жауабы:2 жыл бұрын болған |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.
Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді, қорытынды жасайды, оқулықпен жұмыс жасайды |
|
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Жұптық жұмыс. Тапсырмалар:
А
деңгейі В деңгейі
С деңгейі
|
Есептер шығарады
Оқулықтан №34.5, №34.9, №34.10 |
А деңгейі: 1 есеп- 2 балл В деңгейі: 1 есеп-3 балл С деңгейі: 1 есеп- 4 балл Дескриптор: -Жаңа айнымалы енгізеді -Пайда болған теңдеудің түбірін табады -Негізгі теңдеуді шешіп түбірін табады Өзін-өзіау бағалау |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Жеке жұмыс |
|
Тапсырманы орындайды |
Бағалау критерийлері: - Квадрат теңдеу анықтайды -Келтіріл-ген көпмүше анықтайды - Жоғары дәрежелі анықтайды Симметриялық теңдеу анықтайды Бірін-бірі бағалау |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісін қолдана алады. Кері байланыс: PoverPoint арқылы
Бағалау: |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. №34.7. 1-2 балл-4 3-5 балл -5 6-8 балл-6 9-11 балл-7 12-14 балл-8 15-17 балл-9 18-19 балл - 10 |
Кері байланыс |
Слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашықсабақ Квадрат теңдеу түріне келтірілетін жоғары дәрежелі теңдеулер 10 сынып
Ашықсабақ Квадрат теңдеу түріне келтірілетін жоғары дәрежелі теңдеулер 10 сынып
|
Бөлім: |
10.3А Көпмүшелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
/2 сабақ/. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра, 10 сынып, ЖМБ. Қатысқандары саны: Қатыспағандар саны: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеу түріне келтірілетін жоғары дәрежелі теңдеулер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.2.2.2 - жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісін қолданады,теңдеулерді шеше алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және ынтымақ, әділдік және жауапкершілік, тәртіп және еңбекқорлық құндылықтарын дамыту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат теңдеу түріне келтірілетін жоғары дәрежелі теңдеулер тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісін Ұйымдастыру. «Білімді болу деген сөздің мағынасы — белгісіз нәрсені ашуға қабілетті болу деген ұғым» . Әбу Насыр Әл-Фараби Hedra платформасы
Үй жұмысын тексеру.
|
Амандасады. Үй тапсырмасын тақтадағы шешумен салыстырады |
Мұғалімнің мақтауы Өзін –өзі бағалайды Дұрыс жауап-1 балл |
Слайд 245882b5-e203-4f9a-a3bc-2a7753c9c8ce (2). mp4 Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Негізгі бөлім |
QUIZIZZ платформасы Миға шабуыл «Таза тақта» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жүргізіледі. 1). Қандай теңдеулерді жоғары дәрежелі теңдеу деп атаймыз ? Айнымалының дәреже көрсеткіші 2-ден жоғары болса, ондай теңдеулерді жоғары дәрежелі теңдеу деп атаймыз. 2). Жоғары дәрежелі теңдеудің қандай түрлерін білесіңдер? Үшінші , төртінші, бесінші дәрежелі,қайтымды, біртекті, биквадрат теңдеулер деп бөлінеді. 3). Жоғары дәрежелі
теңдеулерді шешудің қандай тәсілдерін
білесіңдер? б). Айнымалы енгізу: биквадрат теңдеулер және қайтымды теңдеулер 4). Қайтымды теңдеулер дегеніміз не? Теңдеудің басы мен соңындағы коэффициенттері бірдей болатын болса, онда оны қайтымды теңдеу деп атайды. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Мұғалімнің мақтауы «Жарайсың», «Керемет» «Тамаша» Мұғалім бағалау Дескриптор: 1дұрыс жауап -1балл |
https://quizizz.com/join/quiz/67949c19f3dcbfdb261c7ace/start Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
Жаңа айнымалыны енгізу арқылы теңдеулерді шешу алгоритмін тұжырымдайды 1 есеп
2 есеп
3 тесеп Төртінші дәрежелі симметриялық теңдеуді шешу алгоритмі
Математикалық сергіту Марат 32 жаста,ал оның баласы 5 жаста. Қанша жылдан кейін Мараттын жасы баласының жасынан 10 есе үлкен болады? 32+х=10(5+х) 32+x=50+10x x-10х=50-32 -9х=18 x=18:(-9) x=-2 Жауабы:2 жыл бұрын болған |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.
Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді, қорытынды жасайды, оқулықпен жұмыс жасайды |
|
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Жұптық жұмыс. Тапсырмалар:
А
деңгейі В деңгейі
С деңгейі
|
Есептер шығарады
Оқулықтан №34.5, №34.9, №34.10 |
А деңгейі: 1 есеп- 2 балл В деңгейі: 1 есеп-3 балл С деңгейі: 1 есеп- 4 балл Дескриптор: -Жаңа айнымалы енгізеді -Пайда болған теңдеудің түбірін табады -Негізгі теңдеуді шешіп түбірін табады Өзін-өзіау бағалау |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Жеке жұмыс |
|
Тапсырманы орындайды |
Бағалау критерийлері: - Квадрат теңдеу анықтайды -Келтіріл-ген көпмүше анықтайды - Жоғары дәрежелі анықтайды Симметриялық теңдеу анықтайды Бірін-бірі бағалау |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісін қолдана алады. Кері байланыс: PoverPoint арқылы
Бағалау: |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. №34.7. 1-2 балл-4 3-5 балл -5 6-8 балл-6 9-11 балл-7 12-14 балл-8 15-17 балл-9 18-19 балл - 10 |
Кері байланыс |
Слайд |
шағым қалдыра аласыз





























