Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Атлах шайқасының тарихи маңызын талдау
Материал туралы қысқаша түсінік
Атлах шайқасындағы басты қайшылықтарды ажырата алады.
Атлах шайқасының түркі тайпаларының бірігуіне тигізген әсері мен маңыздылығы туралы біледі.
Атлах шайқасының тарихи құндылығын салыстыра алады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
11 Қазан 2018
3691
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
1-Жүргізуші: -ендеше тыныштық сақтаңыздар! Мұғалімдерге арналған емтиханымызды бастаймыз. /Мұғалімдерге шарлар үлестіріледі. Әр шардың ішінде сұрақтар бар. Мұғалімдер шарды жарып, сұрақтарға жауап беруі керек/.Сұрақтар:1. Домбырада – жетеу, сырнайда – алтау, қобызда бесеу. Бұл не? /әріп/ 2. Бұл санда қанша әріп бар болса, сонша сан бар. Ол қай сан? /Жүз/ 3. Жел соққанда тау ық бола ма? /Ық болады/ 4. Теңізде қандай тас болмайды? /Құрғақ/ 5. Ертістің ортасында не бар? /Т әріпі/ 6. Өзі судан шығады, бірақ судан қорқады. Бұл не? /Тұз/1-Жүргізуші: Енді, ұстаздар, кезек-кезек билет алыңыздар. Сол билеттегі сұрақтарға дұрыс жауап берулеріңізді сұраймыз.№1 билет. Сыныпта сіз үшін ең сүйікті оқушы болу керек пе? №2 билет. Сабақта ұйықтап қалған оқушыны оятасыз ба? №3 билет. Сабаққа жиі кешігіп келесіз бе? №4 билет. Ата-аналарға балалардың тәртібі туралы хат жазасыз ба? №5 билет. Сабақта анекдот айтқан кезіңіз болды ма?
Есте қалатыны:Нәтижелілігі:Айрықша мәнділігі:Есте қалатыны:Нәтижелілігі:Айрықша мәнділігі:Есте қалатыны:Нәтижелілігі:Айрықша мәнділігі:
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №228 Ш.Бәкіров атындағы орта мектебіКүні: 28 қыркүйек Мұғалімнің аты – жөні: П.Тойшыбай Сынып: 7а/ә Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||
Сабақтың тақырыбы | Атлах шайқасы | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) | 6.3.2.3 – Атлах шайқасының тарихи маңызын талдау | ||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы:Атлах шайқасы туралы біледі Басым бөлігі:Атлах шайқасының тарихи маңызын түсінеді , тарихта алатын орнын анықтай алады Кейбір оқушы:Атлах шайқасының тарихи маңызын талдайды, зерттейді | ||
Бағалау критерийі | Атлах шайқасындағы басты қайшылықтарды ажырата алады. Атлах шайқасының түркі тайпаларының бірігуіне тигізген әсері мен маңыздылығы туралы біледі. Атлах шайқасының тарихи құндылығын салыстыра алады | ||
Тілдік мақсаттар | Жаңа тарихи сөздердің анықтамасын айта алады.Сардар, экспансия, Дерек көздеріне сүйене отырып ежелгі тарихи орындардың атауын айтады және жазады. | ||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану. | ||
Құндылықтарға баулу | Болашаққа бағдар – рухани жаңғыру ұлт болашағы оның ұмытылмас тарихында екендігін түсінеді.Тарихи концепт : дәлел мен маңыздылықАтлах шайқасы арқылы өткен заман туралы обьективті тусінік қалыптастыра отырып қосалқы деректермен, айғақтарды біріктіреді. | ||
Пәнаралық байланыс | География, Дүниежүзі тарихы, Әдебиет | ||
Алдыңғы білім | Түрік қағанаттарының құрылу тарихы мен олардың даму, құлдырау кезеңдері мен құлау себептерін түсінеді. | ||
Сабақтың барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |
Сабақтың басы 3 мин 6 мин | І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу.Оқушылардың назарын сабаққа аудару: «Қол соғыңыздар, егерде...» ойыны арқылы жұмыс істеуге жағымды ахуал қалыптастыру үшін интербелсенді тақтада ұсынылады (Ия болса – бір рет қол шапалақтайды, Жоқ болса – қолдарын соқпайды): Қ.Б Ынталандыру мадақтау | АКТ | |
Сабақтың ортасы 8 мин 6 мин 7 мин Сабақтың соңы 7 мин | ІІ. Миға шабуылСуреттер сөйлейді1.Топтарға тапсырма Мәтінмен жұмыс 10 мин 1-топ: Атлах шайқасының есте қалатыны? (қосымша 1)2-топ: Атлах шайқасының нәтижелігі(қосымша 2)3-топ: Атлах шайқасының айрықша мәнділігі(қосымша 3 R-маңыздылық кестесі:Есте қалатыны: Нәтижелілігі: Айрықша мәнділігі: Қ.Б үш рет шапалақ соғу 2. Жеке жұмыс«Сәйкестендіру»Берілген сөздердің мағынасын сәйкестендіру Қ.Б бас бармақ арқылы бағалау «Серпілген сауал» әдісі арқылы Жұппен жұмыс / Үлестірмелі карточкалар/1 Карточка.А.Атлах шайқасы қай жылы болды?Ә. Атлах қаласын картадан көрсет.2 Карточка.А.Атлах шайқасы қай елдер арасында болды?Ә. Сол елдерді картадан көрсет.3 Карточка. А.Атлах шайқасы неше күнге созылды?Ә.Талас өңірін картадан көрсет.4 Карточка. А.Атлах шайқасы немен аяқталды? Ә.Жетісу өңірін картадан көрсет.5 Карточка.А.Атлах шайқасының бетбұрыс кезеңі. Ә.Қарлұқтардың территориясын картадан көрсет.6 Карточка. Атлах шайқасының тарихи маңызы7. Арабтар мен түргештердің қарым – қатынасының өзгеруінің себебі неде?ҚБ Бағдаршам арқылы бағалау «Атлах шайқасының әлем тарихында алатын орны» 5 сөйлемнен тұратын ээсе жазу. | Интер белсенді тақтаКесте тарату Интербелсенді тақта | |
3 мин | Кері байланыс.Бүгінгі күн керемет, өйткені-----------Сіз үшін сабақта ең негізгі болған сәт---------------------------------Сіз үшін не қиын және түсініксіз болды?----------------------------- | ||
Саралау – Сіз қандай тәсілемен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |
Оқу ордасын құру стратегиясын таңдау себебім оқушылардың ынтымақтастық-қа бірлескен оқытуға тарту үшін ұйымдастырамын.Миға шабуыл» стратегиясын оқушылардың назарын шоғырландыру мақсатында жургіземін.«дұрыс, дұрыс емес стратегиясы» уй тапсырмасын тексеру үшін қолданамын.R-маңыздылық кестесі,«ойлан, бірлес, жұптас», Пазлы стратегиясы, сәйкестендіру тәсілі арқылы жаңа тақырыпты меңгеруіне жағдай жасаймын. | Критерийлік бағалау қолдану арқылы оқушылардың үлгерімін алдын ала берілген критерийлердің нақты жиынтығымен өлшеу үшін жоспарлап отырмын. Оқу жетістігін жақсарту үшін қалыптастырушы бағалауды шапалақ соғу жане стикер жинау, ішкі уәждерін нығайту мақсатында ынталандырып мадақтауды жоспарлап отырмын.Қалыптастырушы бағалауды үздіксіз жүргізе отырып окыту барысында балл немесе баға қоймастан ақ оқу үдерісін түзетіп отырамын. Сабақ соңында Білім баспалдағын бояту арқылы оқушы кандай деңгейде екенін анықтаймын жане сол арқылы сабақ мақсатына каншалықты жеткенімді білемін. | АКТ мен жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік сақтау, сергіту жаттығулары, партада дұрыс отыруын қадағалау | |
Сабақ бойынша рефлексия | Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы әзірлегенҚұзіреттілікті анықтау жане іріктеу жобасының шеңберінде жасалған жаңартылған жалпы білім беру бағдарламасының негізінде жасалған қысқа мерзімді жоспар жасаудағы негізге алған қағидатым: табысты білім беру үшін оқушыларды ақпаратты есте сақтап, алған білімін ұғынуын, түсіне отырып кез келген уақытта, әр түрлі салада қолдана алу дағдыларын дамыту | ||
Жалпы бағалау | Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)1: Элективті тест үй тапсырмасын сұрауда 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? | ||
Есте қалатыны:Нәтижелілігі:Айрықша мәнділігі:Есте қалатыны:Нәтижелілігі:Айрықша мәнділігі:Есте қалатыны:Нәтижелілігі:Айрықша мәнділігі:
Атлах шайқасы | 770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |