жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атмосфералық циркуляция. Ауа массалары.
Атмосфералық циркуляция. Ауа массалары.
|
Сабақтың тақырыбы:§21 Атмосфераның циркуляциясы. Ауа массалары. |
Мектеп: №83 жалпы орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 03.12.2016жыл. |
Оқытушының аты-жөні: Баймахан Е.М |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «Б » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары |
1. Атмосфералық циркуляцияның жалпы сипатын білуі тиіс. 2. Ауа массаларын түсінуі тиіс. 3.Атмосфералық циркуляциясы . Ауа массалары туралы ойлауы тиіс. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
1.Атмосфераның құрылысы барлық жерде бірдей емес, үздіксіз қозғалыста болатынын меңгереді. 2. Ауа массалары Республика аумағына негізінен ауа массаларының үш типі әсерін тигізеді: арктикалық, қоңыржай және тропиктік ауа массаларынан тұратын түсінеді. 3.Атмосфераның төменгі 3 қабаты-тропосфера, страстосфера және мезосфера –ауаның жалпы циркуляциясымен біріккен ауа ағындарының жиынтығы екенін ойлайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Термин сөздермен жұмыс жасай білуге тиіс. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
§ Атмосфераның құрылысы мен құрамы. Жер бетінің жылу режимі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10мин
3мин
7мин
15мин
5мин
1мин
2мин
1мин
1мин |
Жеке жұмыс «Білім биржасы» ойыны үй тапсырмасын тексеру үшін беріледі. Тақтаға конверттер ілінген панно бекітіледі,оларда әртүрлі деңгейдегі тапсырмалар бар.Әрбір оқушы конверттерден өз мүмкіндіктері мен қабілеттеріне қарай тапсырма алып, дайындалып,жауап береді. Бағалау. Жауаптары теңгемен бағаланады. 10000тенге-жауап толық 5000тенге-толық емес жауап 2000тенге-дұрыс,бірақ кеңінен ашылмаған. 200тенге-жауап жоқ,бірақ қатысқаны үшін. Топқа бөліну. Атмосфера циркуляциясы, Жергілікті желдер. Циклон мен антициклон желдері .Әр топ топ басшысын сайлап алады. 1-топ Атмосфера циркуляциясы. 2-топ Ауа массалары. 3-топ Атмосфера циркуляциясы. 4-топ Ауа массалары. Жаңа сабақ. Жұптық жұмыс. Ой қозғау.Сұрақ-жауап. 1. Атмосфера циркуляциясы деген не? 2. Қазақстан климатына қандай ауа массаларының типтері әсер етеді? 3. Олар қандай ауа райын қалыптастырады? 4. Ауа массаларының қасиеттері неге байланысты болады? 5. Өздерің тұрған жердің климатына қандай ауа массаларының әсері мол? -Ал,енді бүгінгі тақырыбымыз: Атмосфералық циркуляция. Ауа массалары туралы мәлімет беру. Бағалау. Мұғалімнің ынталандыру сөздері арқылы бағаланады. Топтық жұмыс. Постер қорғайды. Сынып оқушылары өздеріне бөлініп берілген бөлімдерге тоқталады. 1-топ Атмосфера циркуляциясы. 2-топ Ауа массалары. 3-топ Атмосфера циркуляциясы. 4-топ Ауа массалары. Бағалау. Әр топ бірін-бірі жүрекшелер арқылы бағалайды.
Жеке жұмыс. «Шеңбер бойымен әңгімелеу» ойыны. (Мәтінді оқып,шеңбер бойымен тұрады. 1.Ортада тұраған жүргізуші көзін жұмып,кез-келген оқушыға нұсқайды.Мәтінді ойдан жаңғыртуды бастайды.Бұдан бәрі сағат тілінің бағытымен әрқайсысы мәтіннің мазмұнын айтып шығады. 2.Тағы оқимыз.Жауаптарда жіберілген қателерді дұрыстап,әңгімені толықтырамыз. 3.Осылай ең белсенді 5оқушыны анықтаймыз. Бағалау. Жүргізуші белсенді қатысқан оқушыларды жұлдызшамен бағалайды.
Бағалау. Әр топты жинаған жұлдызшасына, топ басшының қойған бағасын жиынтық бағасына қарап бағалаймын.
Рефлексия. «Бағдаршам» Оқушылар сабақтан алған әсерін бағдаршамның көздеріне іледі.
Түсініксіз Жақсы Өте жақсы
Үй тапсырмасы:§21 толық оқып келу. Атмосфераның циркуляциясы. Ауа массалары. Сұрақтар мен тапсырмалар. 1.Атмосфера циркуляциясы деген не? 2. Жоғарғы қысым белдеуі мен төменгі қысым белдеуінің айырмашылығы неде? 3. Қазақстан климатына қандай ауа массаларының типтері әсер етеді? 4. Ауа массаларының қасиеттері неге байланысты болады? 5. Өздерің тұрған жердің климатына қандай ауа массаларының әсері мол? |
Сұрақтар жазылған парақшалар
Теңгелер
Кескіндеме қағаздар арқылы топқа бөлу.
Сұрақ жауап.
Бағалау парағы смайликтер Постер қорғау, оқулық , қаламсаптар, сызғыш, ғаламтор.
Бағалау парағы.Жүрекшелер
Бағалау парағы Жұлдызшалар.
Жиынтық бағалау парағы.
Бағдаршам
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алу және бүгінгі сабақта алған бағаларын қою. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциялды оқыту өз бетінше әңгімені оқу кезінде мұғалім қолдауының алмасуы арқылы іске асады.
|
Тапсырманы орындап,мақсатқа жетуіне байланысты топ басшыларының бағасы, мұғалімнің ынталандыру сөздері арқылы, өзара бағалау парағы арқылы бағалау. |
Қазақстан тарихы , математика, пәндерімен пәнаралық байланыс бар.. Интерактивті тақтаны 15 минуттан артық қолданбаймын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:Бейнефильм көрсету арқылы жаңа сабақты ашу. 2:Постер жасау барысында қосымша мәліметтер іздестіру ғаламтордан және газет журналдардан. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: Оқушыда еркіндік болса сыныпта, қолымен ұстап өзі пайдаланса. 2:Мәтінді толық оқып бір-біріне ашық сұрақтар қоя алса, және нақты жауап беруге үйренсе. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: Мұғалім мен оқушы арасында диалогтық қарым-қатынас бұдан да жақсы болса. 2:АКТ-ны сабақ барысында оқушылар өздері қолданса және электронды оқулықты пайдалансам. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













