Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Атмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу
|
Білім беру ұйымының атауы |
№111 М.Маметова атындағы ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
физика |
|||||
|
Бөлім: |
Қысым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Махкамов |
|||||
|
Күні: |
12.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 7-А,Б,В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.9 – атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіру және оны өлшеудің әдістерін ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Ауа қабаттарын ажыратады, атмосфералық қысымның физикалық мағынасын біледі Көптеген оқушылар істей алады: Атмосфералық қысымды өлшеу әдістерін логикалық сұрақтар арқылы түсінеді. Кейбір оқушылар істей алады: Атмосфералық қысымның биіктікке байланысты өзгерісін есептер шығару арқылы көз жеткізеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Сабақтың басы 10 минут Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім 10 минут Бекіту 15 минут Кері байланыс Сабақтың соңы. 10 мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жаңа сабақ. «Ширату» жаттығуы.Біз қалай тыныс аламыз? 1) Диафрагма өкпенің көлемін ұлғайтады. Өкпедегі ауаның қысымы ... Ол атмосфералық қысымға қарағанда ... Ауа өкпеге енеді. 2) Диафрагма өкпені қысқанда, өкпенің көлемі кішірейеді. Сондықтан өкпедегі ауаның қысымы ... Ол атмосфералық қысымға қарағанда ... Ауа өкпеден сыртқа шығады. 1 тапсырма.«Сәйкесін тап» әдісі (I) Суретте ауа қабаттарына сәйкес келетін денелердің орналасуын анықтаңыз.
2 тапсырма.«Ойлан,тап» әдісі(I) жеке жұмыс
3 тапсырма.«Кім жылдам» әдісі арқылы есептер шығару (I)
Кері байланыс. «Тазалық» Чемодан – керекті ақпарат Ет тартқыш – әлі оқуым керек, толықтыруым керек Қоқыс жәшігі – қате пікірлер Бүгінгі сабақ бойынша рефлекция Мен сабақ қызықты _____________ қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта: үйрендім көп нәрсені _____________ үйренгенім аз болды. 3. Мен басқаларды мұқият ______________ зейінсіз тыңдадым Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау 1 топ. Атмосфералық қысымның техникада қолданылуы 2 топ. Атмосфералық қысымның медицинада қолданылуы 3 топ. Атмосфералық қысымның тірі табиғаттағы қолданылуы |
Оқушылар барлығы жақсы көңіл-күймен сабақты бастайды. Біз қалай тыныс аламыз деген сұрақтың негізінде бүгінгі сабақ тақырыбын ашады Оқушылар суреттегі ауа қабаттарын жазып көрсетеді. Оқушылар атмосфералық қысымға байланысты тәжірибе жасап көрсетеді. Оқушылар жылдамдыққа байланысты еептер шығарады. |
Бағалау критерийлері -Атмосфералық қысымның табиғатын түсінеді -Атмосфералық қысымды өлшеудің әдістерін сипаттайды -Алған білімдерін есептер шығару арқылы түсіндіреді Дескриптор: - Атмосфералық қысымның табиғатын түсінеді. -Ауа қабаттарын сипаттап жазады. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Атмосфералық қысымды күнделікті өмірмен байланысын түсінеді. -Атмосфералық қысымды өлшейтін құралды біледі. -Атмосфералық қысымға байланысты тәжірибелер жасайды. Жалпы балл-3 Дескриптор: - Атмосфералық қысымның биіктікке байланысты өзгеруін түсінеді -Атмосфералық қысымды өлшеу әдістерін қолданады -Атмосфералық қысымдарға байланысты есептер шығарады Жалпы балл-5 Жалпы бағалау критерийлер бойынша 10 балл |
ДК экран Слайд
ДК экран Слайд Су, кағаз, стакан |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атмосфералық қысым
Атмосфералық қысым
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Атмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу
|
Білім беру ұйымының атауы |
№111 М.Маметова атындағы ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
физика |
|||||
|
Бөлім: |
Қысым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Махкамов |
|||||
|
Күні: |
12.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 7-А,Б,В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.9 – атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіру және оны өлшеудің әдістерін ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Ауа қабаттарын ажыратады, атмосфералық қысымның физикалық мағынасын біледі Көптеген оқушылар істей алады: Атмосфералық қысымды өлшеу әдістерін логикалық сұрақтар арқылы түсінеді. Кейбір оқушылар істей алады: Атмосфералық қысымның биіктікке байланысты өзгерісін есептер шығару арқылы көз жеткізеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Сабақтың басы 10 минут Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім 10 минут Бекіту 15 минут Кері байланыс Сабақтың соңы. 10 мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жаңа сабақ. «Ширату» жаттығуы.Біз қалай тыныс аламыз? 1) Диафрагма өкпенің көлемін ұлғайтады. Өкпедегі ауаның қысымы ... Ол атмосфералық қысымға қарағанда ... Ауа өкпеге енеді. 2) Диафрагма өкпені қысқанда, өкпенің көлемі кішірейеді. Сондықтан өкпедегі ауаның қысымы ... Ол атмосфералық қысымға қарағанда ... Ауа өкпеден сыртқа шығады. 1 тапсырма.«Сәйкесін тап» әдісі (I) Суретте ауа қабаттарына сәйкес келетін денелердің орналасуын анықтаңыз.
2 тапсырма.«Ойлан,тап» әдісі(I) жеке жұмыс
3 тапсырма.«Кім жылдам» әдісі арқылы есептер шығару (I)
Кері байланыс. «Тазалық» Чемодан – керекті ақпарат Ет тартқыш – әлі оқуым керек, толықтыруым керек Қоқыс жәшігі – қате пікірлер Бүгінгі сабақ бойынша рефлекция Мен сабақ қызықты _____________ қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта: үйрендім көп нәрсені _____________ үйренгенім аз болды. 3. Мен басқаларды мұқият ______________ зейінсіз тыңдадым Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау 1 топ. Атмосфералық қысымның техникада қолданылуы 2 топ. Атмосфералық қысымның медицинада қолданылуы 3 топ. Атмосфералық қысымның тірі табиғаттағы қолданылуы |
Оқушылар барлығы жақсы көңіл-күймен сабақты бастайды. Біз қалай тыныс аламыз деген сұрақтың негізінде бүгінгі сабақ тақырыбын ашады Оқушылар суреттегі ауа қабаттарын жазып көрсетеді. Оқушылар атмосфералық қысымға байланысты тәжірибе жасап көрсетеді. Оқушылар жылдамдыққа байланысты еептер шығарады. |
Бағалау критерийлері -Атмосфералық қысымның табиғатын түсінеді -Атмосфералық қысымды өлшеудің әдістерін сипаттайды -Алған білімдерін есептер шығару арқылы түсіндіреді Дескриптор: - Атмосфералық қысымның табиғатын түсінеді. -Ауа қабаттарын сипаттап жазады. Жалпы балл-2 Дескриптор: -Атмосфералық қысымды күнделікті өмірмен байланысын түсінеді. -Атмосфералық қысымды өлшейтін құралды біледі. -Атмосфералық қысымға байланысты тәжірибелер жасайды. Жалпы балл-3 Дескриптор: - Атмосфералық қысымның биіктікке байланысты өзгеруін түсінеді -Атмосфералық қысымды өлшеу әдістерін қолданады -Атмосфералық қысымдарға байланысты есептер шығарады Жалпы балл-5 Жалпы бағалау критерийлер бойынша 10 балл |
ДК экран Слайд
ДК экран Слайд Су, кағаз, стакан |
||
шағым қалдыра аласыз














