Сабақтың
ортасы
5-мин
Білу,
түсіну
15-мин
Қолдану,
жинақтау
|
1
.«Стоп
кадр»
әдісі бойынша сабақтын
мақсатын анықтау
Бейне фильмді дыбыссыз көрсету
арқылы сабақтың тақырыбын анықтау
және мақсатын
нақтылау.
2.«Ойлан, жұптас,
бөліс»
әдісі арқылы тақырыпты
жеке,жұпта,топта талқылайды, постерге түсіріп
қорғайды.
1-топ- Атмосфералық
қысымды өлшеу.Торричелли
тәжірибесі.
2-топ- Барометр.Барометр
–анероид.
3-топ Атмосфералық
қысымның биіктікке
тәуелділігі.
Топ жұмыстарын тыңдау. Топ
жұмыстарын бағалау.
Смайлик арқылы кері байланыс
аламын
3.Теориялық білімді іске
асыру үшін деңгейлік тапсырмалар беру.
А деңгейінің тапсырмасы:
Торричелли тәжірибесін түсіндір
Дескрипторы:
В деңгейінің
тапсырмасы: Барометр таудың етегіндегі
қысымның 76 мм.сын.бағанынан, ал оның ұшар басындағы қысым 72
мм.сын.ба,анына тең екенін көрсетеді. Таудың биіктігі
қандай?
Дескрипторы:
-Шартын дұрыс
жазады
-формуланы
қорытады
-нәтижені
талдайды
С деңгейінің
тапсырмасы:
Дескрипторы:
-Тәжірибе мақсатын
анықтайды
-тәжірибе нәтижесін
сипаттайды
|
Бейнежазба
Мән
–мәтін
Постер
Смайликтер
арқылы
|
|
|
|
|
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау –Сіз
оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
|
|
|
|
Жаңартылған оқу
бағдарламасы неізінде тиімді оқыту мен оқудағы
“Саралау” және «белсенді» оқыту әдістерін қолдана отырып спиральды
оқыту қағидаты бойынша мақсатқа жетуде жұптық,топтық жұмысының
көмегі тиді. Оқудағы қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында
Деңгейлеп беру тапсырмасы арқылы жүргізілді.. Саралау барлық
оқушылар үшін тиімді.«Стоп
кадр» әдісін пайдалана отырып
оқушыларға сын тұрғысынан ойлау дағдыларын қалыптастыра отырып
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау құндылығын
дарыттым.Жаңа сабақты ашу
мақсатында «Ойлан,жұптас,бөліс»
әдісі арқылы оқушылар топта
бірлескен оқу ортасын қалыптастырдым және диалогқа түсу арқылы
белсенді оқу әдісін қолдандым. Себебі, топта оқушылар бір-бірінің
тұжырымдарын тыңдап, талқылап, ортақ шешімге келу арқылы
қарым-қатынасын реттейді. Диалогқы түсу арқылы ойларын
жетілдіріп,ойлау қабілеті артады,тиімді шешім қабылдайды. Бұл
тапсырмалар арқылы оқушылар тақырыпты толық түсініп қана қоймай,
оны өмірде пайдаға асыруларына жағдай жасауға тырыстым.
Тапсырмаларды қолдану барысында оқушыларға тиімді оқыту әдістерін
ұсынуды ескердім.Сабақ соңында берілген
тапсырмаларды орындауда үнемі кері байлас бере отырып критериалды
бағалаудағы қалыптастырушы бағалауды жүргізу арқылы оқушылардың
білімін ілгерілетуге жұмыстандым.
|
Сабақ басынан соңына дейін әр
орындалған жұмысқа смайлик арқылы ауызша қалыптастырушы бағалау
жүргіздім. «
Допты тосып
ал», «Стоп кадр»,
«Ойлан,жұптас,бөліс». әдістері арқылы оқушылардың
алған білімдерін саралай отырып, ары қарай дамыту бағытында
жұмыстар жүргіздім.Қалыптастырушы бағалау, ауызша бағалау арқылы
оқушыларды қолдау менің тарапымнан жүргізілді. Жаңа сабақты
талқылаған соң смайликтер арқылы деңгейлерін анықтап
отырдым. Ал оқушылар критериалды бағалаудың дискрипторын қолдану
арқылы өздерінің білім деңгейін анықтады.
Сабақ соңында тапсырмаларды
орындап, кері байланыстарын «
Бағдаршам» арқылы
қорытындыладым.
Сабақ соңында рефлексивтік
нысана арқылы оқушы алған білімінің, белсенділігінің деңгейін өзі
бағалайды
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
|
|
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі
нәрсе (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы
өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/
қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге
назар аудару қажет?
|
|
|
|
|