|
Ұзақ мерзімді жоспарлаудың тарауы: Мектеп:Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Тасыбаева Нургүль Джанузаковна Сыныбы:7 Қатысқандар: 15 Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауа райы және оның құрамдас бөліктері. |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
7.3.2.4.Температура,қысым,жел,бұлттылық,жауын-шашын,ылғалдылық,метереологиялық элементтермен құбылыстарын сипаттап зерттеу маңыздылығын анықтайды. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы –ауа райы оның негізгі элементтерінің ерекшеліктерін біледі. Басым бөлігі – ауа райын зерттейтін құрал-жабдықтарды ажыратып жасай алады. Кейбір-ауа райының құрам бөліктерін біліп,болжай алады. |
|
Бағалау критерийі |
1. Ауа райы ұғымын айтады 2. Ауа райының негізгі элементтерін сипаттайды. 3. Ауа райын зерттейтін құралдарды ажырата алады. |
|
Тілдік мақсат |
Сабақ барысында термин сөздерге түсінік береді.Үш тілге аударылады. 1. Бұлт-облака-clouds 2.Жаңбыр-дождь-rain 3.Ылғалдылық -температура |
|
Құндылыққа баулу |
Ауа райының құрамдас бөліктерінің тіршілік үшін маңызын біледі. |
|
Пәнаралық байланыс |
Физика, химия,экология |
|
Алдыңғы білім |
Ауа райы ұғымын түсіндіреді. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
1. Салемдесу,оқушылардың зейінін сабаққа аудару.Жағымды ахуал туғызу. 2 . «Санамақ» арқылы топқа бөлемін |
Кескін карта |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Үй тапсырмасын сұраймын « Зымыран сұрақтар» арқылы. 1. Атмосфераны қорғау не үшін керек? 2.Ауа райын кімдер болжайды? 3.Ауа райы элементтерін ата? 4 .Жел дегеніміз не? Топтық жұмысқа бағытталған тапсырма беремін 1 топ Ауа райын зерттейтін құралдың суретін салады.
2 топ «Кластер» әдісі ауа-райы элементтерін атайды.
Ауа райының элементтерін атайды 3 топ (Постермен жұмыс) Ауа райының тіршілік үшін маңызын айтады. «Ойлан , есіңде сақта» әдісі бойынша шартты белгілерді жаттату
|
Фотосуреттер, географиялық карта |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 15мин |
Жеке жұмыс (Кестемен жұмыс)
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Үй тапсырмасы: Ауа-райы тақырыбында реферат дайындау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атмосфераның құрам бөліктері
Атмосфераның құрам бөліктері
|
Ұзақ мерзімді жоспарлаудың тарауы: Мектеп:Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Тасыбаева Нургүль Джанузаковна Сыныбы:7 Қатысқандар: 15 Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауа райы және оның құрамдас бөліктері. |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
7.3.2.4.Температура,қысым,жел,бұлттылық,жауын-шашын,ылғалдылық,метереологиялық элементтермен құбылыстарын сипаттап зерттеу маңыздылығын анықтайды. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы –ауа райы оның негізгі элементтерінің ерекшеліктерін біледі. Басым бөлігі – ауа райын зерттейтін құрал-жабдықтарды ажыратып жасай алады. Кейбір-ауа райының құрам бөліктерін біліп,болжай алады. |
|
Бағалау критерийі |
1. Ауа райы ұғымын айтады 2. Ауа райының негізгі элементтерін сипаттайды. 3. Ауа райын зерттейтін құралдарды ажырата алады. |
|
Тілдік мақсат |
Сабақ барысында термин сөздерге түсінік береді.Үш тілге аударылады. 1. Бұлт-облака-clouds 2.Жаңбыр-дождь-rain 3.Ылғалдылық -температура |
|
Құндылыққа баулу |
Ауа райының құрамдас бөліктерінің тіршілік үшін маңызын біледі. |
|
Пәнаралық байланыс |
Физика, химия,экология |
|
Алдыңғы білім |
Ауа райы ұғымын түсіндіреді. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
1. Салемдесу,оқушылардың зейінін сабаққа аудару.Жағымды ахуал туғызу. 2 . «Санамақ» арқылы топқа бөлемін |
Кескін карта |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Үй тапсырмасын сұраймын « Зымыран сұрақтар» арқылы. 1. Атмосфераны қорғау не үшін керек? 2.Ауа райын кімдер болжайды? 3.Ауа райы элементтерін ата? 4 .Жел дегеніміз не? Топтық жұмысқа бағытталған тапсырма беремін 1 топ Ауа райын зерттейтін құралдың суретін салады.
2 топ «Кластер» әдісі ауа-райы элементтерін атайды.
Ауа райының элементтерін атайды 3 топ (Постермен жұмыс) Ауа райының тіршілік үшін маңызын айтады. «Ойлан , есіңде сақта» әдісі бойынша шартты белгілерді жаттату
|
Фотосуреттер, географиялық карта |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 15мин |
Жеке жұмыс (Кестемен жұмыс)
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Үй тапсырмасы: Ауа-райы тақырыбында реферат дайындау |
|
шағым қалдыра аласыз















