Сабақ жоспары
Күні: 24-25.04.2017ж
Сынып: «Г» «Д» !Ж» «Е»
Сабақтың тақырыбы: Аттракциондар
Мақсаттары: Аттракцион туралы мәлімет беру; жаңа сөздерді сөйлеу барысында орынды қолдана білуге баулу; еліне, жеріне, Отанына деген ізгі ниеттерін, құрмет сезімдерін қалыптастыру.
Міндеттері:
оқушылардың ой-өрісін кеңейту, өз бетімен
жұмыс жасау дағдыларын
дамыту.
оқушылардың коммуникативтік қабілеттерін,
құзыреттіліктерін дамыту.
Күтілетін нәтиже:
- Сөйлемдерді орын тәртібімен дұрыс құрауға дағдыландыру;
- Жаңа сөздерді есте сақтауға жағдай туғызу;
- Жалғауларды дұрыс жалғай білуге үйрету
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Қолданылған технологиялар: сын тұрғыдан ойлау, дамыта оқыту
Әдіс-тәсілдер: сұрақ- жауап әдісі, мәтінмен жүмыс жасау әдісі, мадақтау-жазалау әдісі, тіл дамыту әдісі, қайталау әдісі, репродуктивтік әдісі;
Қажетті ресурстар: Қиылған қағаздар, постер, сөздік дәптері, дәптер, кітап, постер, бағалау парағы,интербелсенді тақта, үлестрмелі материалдар, электронды мультимедиялық кешен.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушыларды түгендеу.
ә) сабаққа дайындықтарын қадағалау.
ІІ.Психологиялық дайындық
Мейірімді жүрекпен
Ақ ниетті тілекпен
Амандасып алайық
Бір жадырап қалайық
ІІІ.Үй жұмысын тексеру:
ІV.Жаңа тақырыпты түсіндіру:Презинтация «Астана» (3 мин.)
Бұл қандай қала?
Әрина, Астана. Жарайсың!
Астананың қандай көрікті жерлері бар?
Астанада Бәйтерек, Ханшатыр, «Думан» ойын- сауық орталығы бар?
Думан ойын – сауық орталығында нелер бар?
Сөзжұмбақ арқылы жаңа тақырыпты ашу.
Аттракциондар
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты түсіндіру.
Тыңдалым: Джунгли сөзі хинди Джангал сөзінен келіп шығып ну орман яғни қалын орман деген мағынаны білдіреді.
Джунглиде үлкен ағаштар, шырмауықтар мен шырмалған бамбуктер мен биік шөптер аралас өскен ағаштар,бұтақтар бар. Бүгін біздің баратын жеріміз нағыз Джунгли емес, Думандағы Джунгли тетры екен. Джунглине кіруден бұрын,тапсырмалар орындауымыз керек екен.
Сөздікпен жұмыс:
жақсы көремін
сүйікті
топтасып ойнау
1.Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару.
2.Дұрыс айтуға дағдыландыру
3.Мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды
4.Оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді дауыстап оқиды.
5.Тізбектеп оқиды.
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары А – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә.Жанғозина
|
Тақы- рыбы |
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қосымша тапсырма |
Баға |
Бағалау нормасы |
||
|
«Джунгли» театры
|
1. Сөздердің орын тәрбін сақтай отырып, жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастыра білу. 2. Сөйлемді дұрыс көшіріп жаза білу. 3. Тақырып бойынша мәлімет беру |
Берілген жаңа сөздермен 3 сөз тіркесі мен 2 сөйлем құрастыр. жақсы көремін-люблю сүйікті -любимый топтасып ойнау – играть в группе болдым- был(о)
|
Сөйлемді толықтырып жаз. 1. Бұл ....... 2. Аттракцион...... 3. Думанда аттракцион ...... 4. Маған аттракционда ........ Керекті сөздер: ұнайды, орналасқан, әдемі, аттракцион |
Берілен суреттің атауын көпше тірде жаз, сөйлем құрастыр.
|
|
1
2
3 Қосымша
т |
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате 3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
||
|
|
Менің көңіл- күйім |
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
Үй жұм..79 б..1-жат. |
Үй жұм...79 б,2-.жат |
Үй жұм..79 б 4-жат. |
Үй жұм.шығар.жаз |
|
|
Қуаныш, жеңіс
сенімсіздік, тұрақсыздық
Тұрақтылық,
сенімділік қобалжу, қиындық
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары Б – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә.Жанғозина
|
Тақы- рыбы |
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қосымша тапсырма |
Баға |
Бағалау нормасы |
|
«Джунгли» театры |
3.Сөздерді жан- жақты талқылай отырып жұмыс жасай білу. |
Венн диаграммасы Джунгли мен аттракцион
Айырмашылығы Ұқсастығы |
Берілген сұрақтарға жауап бер. - Аттракцион қайда орналасқан? - Аттракцион қандай? - Аттракцион саған ұнайды ма? - Сен аттракционда болдың ба? |
Куббизм стратегиясы – Ойын арқылы оқыту. Кубиктің алты жағына жазылған сөздердің ішінен 3 сөзбен жұмыс жаса |
|
1 2 3 Қосымша т |
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате 3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
|
|
Менің көңіл- күйім |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Үй жұм. б. 3-жат |
Үй жұм.. 112 б.6-жат |
Джунгли сөзіне пирмида құрастыру |
|
|
|
Қуаныш, жеңіс
сенімсіздік, тұрақсыздық
Тұрақтылық,
сенімділік қобалжу, қиындық
Венн диаграммасы
Екі затты салыстыру
Ақпаратты есте сақтауға немесе оқушының деңгейін анықтауға қолданылады.
Куббизм
стратегиясы – Ойын арқылы оқыту. Кубиктің алты жағына
жазылған сөздер бойынша жұмыс жасайды. Қандайда бір затты жан жақты
талдайды, талқылайды, сол арқылы білімдерін қайталайды, жаңа білім
қосады.
Сипатта (түрі, түсі,
көлемі)
Салыстыр (ұқсастығы,
айырмашылығы)
Ұсын (қалай, қай жерде
пайдаланылады?)
Дәлелде (қарсы және қарсы
емеспін)
Талда (қалай жасалған, неден
тұрады?)
Ой толғау (бұл неден
жасалған?)
«Көп деңгейлі сұрақ» стратегиясы. Тура сұрақтар (Litera l level). Мұндай сұрақтар қандайда бір фразаны немесе түрлерін еске түсіру үшін қойылады. Сұрақтардың жауаптары мәтіннің ішінде кездеседі, оқушыдан оны жаттап алып, айтып беру талап етіледі. Өзгертуді талап ететін сұрақтар (translation questions) жауап берушіден мағлұматты басқа формада жеткізуді күтеді. Мұндай сұрақ қою кезінде оқушы ойша болатын жағдайды елестетіп көріністі суреттеп берулері керек. Яғни, оқушылар ойша елестеткен кейіптер мен дыбыстарды талқылайды. Олар ең алдымен елестету тәжірибесін жинайды, содан кейін сөйлеу арқылы басқаларды өз қабылдауымен таныстырады. Интерпретациялау-сұрақтары (interpretation) оқушыларды идеялар мен фактілер, анықтамалар мен құндылықтар арасындағы байланыстарды табуға үйретеді. Сұрақ-тіркеме (application questions) оқушыларға мәселені шешуге немесе келесі мәселенің логикасы мен себептерін зерттеуге мүмкіндік береді. Сұрақ – баға (Evaluation questions) оқушыларды жақсы, жаман деген сиқяты қорытынды шешім қабылдатады.
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары С – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә. Жанғозина
|
|
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қос тап |
Баға |
Бағалау нормасы |
|
«Джунгли» театры |
1. Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді қолдана отырып өз ойын сөйлем арқылы жеткізе білу;
Екі затты салыс
Ақпаратты есте сақтауға немесе оқушының деңгейін анықтауға қолданылады. . |
Фишбоун сызбасы арқылы тақырыпты қортындыла.
|
Тірек сөздерді жаз,сөйлем құрастыр. А |
“Бес жол өлең“ Сэнквейн Аттракцон 1-ші жол 1зат есім 2-ші жол тақырыпты сипаттайтын 2 сын есім 3-ші жол 3 етістік 4-ші жол сезімді білдіретін 4 сөзден құралған 1 сөйлем 5-ші жол тақырыптың мәнін ашатын 1 сөзден құралған синоним |
|
1 2 3 Қосымша т |
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате 3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
|
|
Менің көңіл- күйім |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Үй жұм. Джунгли сөзін кластерге салу |
Үй жұм.кесте |
Мәтінмен жұм,сызба |
Үй жұм...кар.жұм |
|
|
Қуаныш, жеңіс сенімсіздік,
тұрақсыздық
Тұрақтылық,
сенімділік қобалжу, қиындық
«Өрмекші» (Моно
кластер*)
Қолданылуы
Ақпаратты сызба түрінде
белгілеу
Элементтері
Сопақша түрінде берілген– дене, аяқтар, аяқ
киімдер
Сопақша ішіндегі сөздер.Сөздерді қысқаша жазуға
болады.
Сопақшаларды өзара қосатын сызықтар.
Ең алдымен сызбаға дене
салынады
Кейін «денеге» сызықтар арқылы«аяқтар»жасалады.
Соңынан «аяқтарға» «аяқ киімдер»жалғанады.
Джунгли
«Өрмекші» (Моно кластер)
2008 жыл жыл
Астана
қолтырауын өрмекші, тасбақа
аниматроник
“Бес жол өлең“ Синквейн
Шарттары:
1-ші жол 1зат есім (Джунгли теарты)
2-ші жол тақырыпты сипаттайтын 2 сын есім (кең, жарық)
3.3-ші жол 3 етістік (ашылған, орналасқан, барғанмын )
4-ші жол сезімді білдіретін 4 сөзден құралған 1 сөйлем (Астанада Джунгли аниматроник теарты бар)
5-ші жол тақырыптың мәнін ашатын 1 сөзден құралған синоним (Ғимарат)
Сөздік қорын, ой қиялын дамыту.
Сабақтың тақырыбы: Менің көшем.
Сабақтың мақсаты:1. Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру.
Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде
қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Көптік жалғау туралы түсінік
беру.
2. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын, есте сақтау, қисынды ойлау
қабілеттерін дамыту. Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс
істеуге бағыттау, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көшеде жүру тәртібін
сақтауға баулу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
көше-улица, адамдар-люди.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Тақырып бойынша берілген жаңа сөздер мен сөз тіркестері бойынша жұмыс жасау.
2- тапсырма. Өтіліп отырған тақырып бойынша мәтінді сөйлесім әрекетінің барлық түрлерімен іске асыру.
3- тапсырма. Ережемен жұмыс. Көптік жалғауы туралы ережені егжей-тегжейлі түсіндіру. Көрнекілік бойынша бекіту.
Сергіту сәті.
Аппақ болып таң атты,
Түтін көкке шығады.
Торғай қағып қанатын,
Самғап биік ұшады.
4-тапсырма. О.Асауовтың өлеңімен мәнерлеп оқу сайысын өткізу.
5-тапсырма. «Сөйлеп үйрен» айдарымен берілген жаңа сөзбен жұмыс ұйымдастыру. Әр оқушымен жеке-жеке жұмыс жасау.
6-тапсырма. Тапсырма бойынша оқушыларды тілдесімге баулу.
VI. Сабақты қорытындылау.
«Дұрысын тап» ойыны. Тақтаға сөздер жазылған парақшалар ілінеді, оқушылар оларға дұрыс көптік жалғауын жалғау керек. (Мақсаты: көптік жалғауын бекіту)
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
93-бет, 4-тапсырма. Өлеңді жаттау.
2 «А» 05.02.2015 ж. 2«Б» 05.02.2015 ж. 2«В» 05.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Көшеде.
Сабақтың мақсаты:1. Оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру.
Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде
қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.
2. Тақырып бойынша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды көше тәртібін сақтауға баулу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
Бағдаршам-светофор, жол-дорога, мектеп-школа, оңға-направо, солға-налево.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жүргізу.
2-тапсырма. Тақырып бойынша берілген диалог бойынша жұмыс жасау. Жаңа сөздермен жұмыс ұйымдастыру.
3-тапсырма. Бағдаршам туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап, тәрбиелік әңгіме жүргізу.
Сергіту сәті.
Аппақ болып таң атты,
Түтін көкке шығады.
Торғай қағып қанатын,
Самғап биік ұшады.
4-тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу. (Жұптық жұмыс)
5-тапсырма. «Сөйлеп үйрен» айдарымен берілген жаңа сөзбен жұмыс ұйымдастыру. Әр оқушымен жеке-жеке жұмыс жасау.
6-тапсырма. Тапсырмадағы өлең бойынша жолда жүру ережесін қайталау.
VI. Сабақты қорытындылау.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
96-бет, 6-тапсырма. Оқу.
2 «А» 09.02.2015 ж. 2«Б» 09.02.2015 ж. 2«В» 09.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Қай көшеде тұрасың? Диктант «Көшелерде»
Сабақтың мақсаты:1. Жаңа тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын
қалыптастыруды жалғастыру, сауатты жазу дағдысын қалыптастыру.
2. Есте сақтау, танымдық қабілетін, байланыстырып сөйлеу
дағдыларын дамыту.
3. Оқушыларды қоғамдық көліктерде тәртіп сақтауға баулу және
көшеде абай болуға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау.
ІV.Сөздік жұмысы.
Тұрасың-живешь, таза-чистый.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Тақырып бойынша берілген мәтінмен жұмыс. Жаңа сөздер мен сөзтіркестері бойынша қосымша жұмыс жасау.
2- тапсырма. Тақырып бойынша берілген жаңа сөздер мен сөзтіркестері бойынша жұмыс.
3- тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу. (Жұптық жұмыс)
Сергіту сәті.
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай ағаштар,
Су құйғанда өседі.
VІ. Диктант.
-
Диктантты оқып, түсініктерін айту.
-
Қиын сөздермен жұмыс
-
Диктантты жазу.
«Көшелерде»
Біздің қалада көше көп. Олар кең және әдемі. Көшелерде автобустар, троллейбустар, трамвайлар, машиналар жүреді. Әр көшеде бағдаршамдар бар. Биік және әдемі ағаштар өсіп тұр. Біздің қаланың көшелері өте әдемі. (24 сөз)
Тапсырмалар.
-
Қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сыз.
VII. Сабақты қорытындылау. Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
97-бет, 4-тапсырма.
2 «А» 12.02.2015 ж. 2«Б» 12.02.2015 ж. 2«В» 12.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Сенің көшең.
Сабақтың мақсаты:1. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде
қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеуді жалғастыру.
2. Ойлау, есте сақтау, байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды қоғамдық көлікте тәртіп сақтауға баулу және көшеде
абай болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау.
ІV.Сөздік жұмысы.
Сенің-твой, балабақша-детский сад.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Тақырып бойынша берілген мәтінмен жұмыс. Жаңа сөздер мен сөз тіркестер бойынша қосымша жұмыс жасау.
2- тапсырма. Тақырып бойынша берілген қисынды ойлау қабілетін жандандыратын тапсырмамен жұмыс.
3- тапсырма. Айтылым әрекетіне берілген тапсырмамен жұмыс.
Сергіту сәті.
Аппақ болып таң атты,
Түтін көкке шығады.
Торғай қағып қанатын,
Самғап биік ұшады.
4-тапсырма. Аудармалық қабәлетке берілген тапсырма арқылы жазылым әрекетін іске асыру.
5-тапсырма. Үлгі бойынша қисынды ойлау қабілетіне берілген тапсырмамен жеке жұмыс ұйымдастыру.
6-тапсырма. Трамвай туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап, тәрбиелік әңгіме жүргізу.
VI. Сабақты қорытындылау.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
100-бет, 6-тапсырма. Жұмбақты жаттау.
2 «А» 16.02.2015 ж. 2«Б» 16.02.2015 ж. 2«В» 16.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Қөше ережесі.
Сабақтың мақсаты:1. Модуль бойынша оқушылардың алған білімдерін бақылау,
Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде
қолданылуын тексеру.
2. Тақырып бойынша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды қоғамдық көлікте тәртіп сақтауға баулу және көшеде
абай болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: Ойын, сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Бағдаршамның суреті, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау.
ІV.Сөздік жұмысы.
Жүремін-пойду, тоқтаймын-остановлюсь, дайындаламын-готовлюсь.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Тақырып бойынша берілген мәтінмен жұмыс. Жаңа сөздер мен сөз тіркестер бойынша қосымша жұмыс жасау.
2- тапсырма. Сурет бойынша жұмыс.
3- тапсырма. Бағдаршам туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап, тәрбиелік әңгіме жүргізу.
Сергіту сәті.
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай ағаштар,
Су құйғанда өседі.
4-тапсырма. Тілдесім әрекетін жандандыру үшін сөйлем құрап үйренуді қосымшасөздер арқылы түрлендіріп, әр оқушыға жеке-жеке орындату.
5-тапсырма. Отіліп жатқан тақырып негізінде Сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу.
6-тапсырма. Қисынды ойлау қабілетіне берілген сөзжұмбақпен жеке жұмыс
ұйымдастыру.
VI. Сабақты қорытындылау.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
101-бет, 3-тапсырма. Жаттау.
2 «А» 19.02.2015 ж. 2«Б» 19.02.2015 ж. 2«В» 19.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Тазалықты сақта.
Сабақтың мақсаты:1. Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру.
Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде
қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Көптік жалғау туралы түсінік
беру.
2. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын, есте сақтау, қисынды ойлау
қабілеттерін дамыту. Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс
істеуге бағыттау, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Салауатты өмір салтын
сақтауға баулу
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
Тазалау-чистить, үшін-для, керек-нужно,сусабын-шампунь, тіс пастасы-зубная паста,
тіс щеткасы-зубная щетка, сүлгі-полотенце, тарақ-расческа,сабын-мыло.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Сурет бойынша жұмыс.
2- тапсырма. Жаңа тақырып бойынша берілген жаңа сөздермен жұмыс.
3- тапсырма. Оқылым әрекетіне берілген тапсырмамен жұмысты аудармамен толықтырып жандандыру.
Сергіту сәті.
Аппақ болып таң атты,
Түтін көкке шығады.
Торғай қағып қанатын,
Самғап биік ұшады.
4-тапсырма. Тақырып бойынша берілгенжаңа сөздермен әр түрлі әдіс-тәсілдер қолданып жұмыс жаса.
5-тапсырма. Жаңа сөздерменсөйлем құратып үйрету мақсатында тапсырманы жеке жұмыс ретінде орындау.
6-тапсырма. І және ІІ жақта сөйлеу қабілетін жандандыру мақсатында аударма жұмысын жұптық жұмыс түрінде ауызша және жазбаша орындау.
7-тапсырма. Тапсырмада берілген мақал бойынша тәрбиелік әңгіме жүргізу.
VI. Сабақты қорытындылау.
«Дұрыс па, бұрыс па?» ойыны.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
103-бет, 1-тапсырма. Сөздерді жаттау.
2 «А» 23.02.2015 ж. 2«Б» 23.02.2015 ж. 2«В» 23.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Дене тазалығы.
Сабақтың мақсаты:1. Жаңа тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын
қалыптастыруды жалғастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым,
жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне
жетелеуді жандандыру.
2. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын, есте сақтау, қисынды ойлау
қабілеттерін дамыту. Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс
істеуге бағыттау, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Салауатты өмір салтын
сақтауға баулу
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: жеке гигиена құралдары, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
Тісін тазалады-почистил зубы, бетін сүртті-вытер лицо, қолын жуды-помыл руки, шашын тарады-расчесала волосы.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу.
2-тапсырма. «Сөйлеп үйрен» айдарымен берілген «Не үшін керек?» сұрағымен жұмыс ұйымдастыру. Әр оқушымен жеке жұмыс жасау.
3-тапсырма. Монолог бойынша жан-жақты жұмыс жүргізу.
Сергіту сәті.
Бала, бала, баламыз,
Орнымыздан тұрамыз.
Жоғары қолды көтеріп,
Алақанды ұрамыз.
Оңға, солға бұрылып,
Денені жазып аламыз.
Бір отырып, бір тұрып,
Біз демалып аламыз.
4-тапсырма. Сабын туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап, тәрбиелік әңгіме жүргізу.
5-тапсырма. Қисынды ойлау қабілетіне берілген «Не үшін керек?» сұрағымен жеке жұмыс ұйымдастыру.
6-тапсырма. Сөзжұмбақ шешу.
VI. Сабақты қорытындылау.
«Дұрыс па, бұрыс па?» ойыны.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
107-бет, 5-тапсырма.
2 «А» 26.02.2015 ж. 2«Б» 26.02.2015 ж. 2«В» 26.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Денсаулық-зор байлық. Диктант «Дене тәрбиесі».
Сабақтың мақсаты:1. Тақырып бойынша сөйлей білуге үйрету, сөздік қорларын, сауатты
жазу дағдыларын қалыптастыру.
2. Есте сақтау, есту қабілеттерін, байланыстырып сөйлеу,
мәнерлеп оқу дағдыларын дамыту.
3. Оқушыларды салауатты өмір салтына баулу мақсатында тәрбиелік
мәні зор әңгіме жүргізу.
Сабақтың көрнекілігі: жеке гигиена құралдары, суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар,
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау.
ІV.Сөздік жұмысы.
Тара-расчесывай, сүрт-вытирай, жу-мой, тазала-чисти.
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Мәнерлеп оқу дағдысын қалыптастыру мақсатында өтіліп отырған тақырып бойынша берілген өлеңмен жұмыс жасау.
2- тапсырма. Айтылым әрекетіне берілген тәрбиелік мақсаттағы тапсырманы орындау.
3- тапсырма. «Сөйлеп үйрен» айдарымен берілген тазалық тақырыбында «Есіңе сақта!» атты айдармен берілген тапсырма бойынша тәрбиеләк жұмыс.
4-тапсырма. «Не үшән керек?» сұрағымен жұмыс ұйымдастыру.
Сергіту сәті.
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай ағаштар,
Су құйғанда өседі.
VІ. Диктант.
-
Диктантты оқып, түсініктерін айту.
-
Қиын сөздермен жұмыс
-
Диктантты жазу.
«Дене тәрбиесі»
Біздің сыныпта жиырма жеті оқушы бар. Біз дене тәрбиесі сабағына барамыз. Онда доппен футбол, волейбол, баскетбол ойнаймыз. Біз жүгіреміз, секіреміз. Бізге дене тәрбиесі сабағы ұнайды.(25 сөз)
Тапсырмалар.
Жінішке буынды сөздердің астын сыз.
VII. Сабақты қорытындылау. Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
110-бет, 6-тапсырма. Өлеңді жаттау.
2 «А» 02.03.2015 ж. 2«Б» 02.03.2015 ж. 2«В» 02.03.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Қатемен жұмыс. Дені саудың-тәні сау.
Сабақтың мақсаты:1. Жаңа тақырып бойынша оқушыларды сөйлей білуге үйрету.
Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі
түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеуді жандандыру.
2. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын, есте сақтау, қисынды ойлау
қабілеттерін дамыту. Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды салауатты өмір салтына шақыру және осы тұрғыда
тәрбиелік мақсатта әңгіме жүргізу.
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: жеке гигиена құралдарының суреттері, сөзжұмбақ, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
«Дұрыс па, бұрыс па?» ойыны.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
Не үшін-для чего, керек-нужен.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. «Азат, сен не істедің?» деген сұрақ бойынша жұптық жұмыс жасау.
2-тапсырма. Сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жүргізу.
3-тапсырма. Мәнерлеп оқу дағдысын қалыптастыру мақсатында Е.Өтетілеуұлының тазалық туралы өлеңімен жұмыс ұйымдастыру
Сергіту сәті.
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай ағаштар,
Су құйғанда өседі.
4-тапсырма. 5-тапсырма. Қисынды ойлау қабілетіне берілген сөз және сөз тіркестерімен жұмыс жүргізу.
6-тапсырма. Сүлгі туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап тәрбиелік әңгіме жүргізу.
7-тапсырма. Қисынды ойлау қабілетіне берілген сөзжұмбақпен жеке жұмыс ұйымдастыру.
VI. Сабақты қорытындылау.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
111-бет, 5-тапсырма. Жазу.
2 «А» 05.03.2015 ж. 2«Б» 05.03.2015 ж. 2«В» 05.03.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Тазалық ережесі.
Сабақтың мақсаты:1. Жаңа тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын
қалыптастыруды жалғастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым,
жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне
жетелеу.
2. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын, есте сақтау, қисынды ойлау
қабілеттерін дамыту. Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды салауатты өмір салтына баулу және мәдениеттілікке
тәрбиелеу.
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: жеке гигиена құралдары, жаңа сөздер жазылған парақтар, карточкалар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
Ереже-правило, ісі бар-дело есть.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Ж. Қалжанованың «Тазалық» атты өлеңімен мәнерлеп оқу сайысын өткізу.
2-тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу.
3-тапсырма. «Не үшін керек?» сұрағы бойынша жұмыс жасау.
Сергіту сәті.
Бала, бала, баламыз,
Орнымыздан тұрамыз.
Жоғары қолды көтеріп,
Алақанды ұрамыз.
Оңға, солға бұрылып,
Денені жазып аламыз.
Бір отырып, бір тұрып,
Біз демалып аламыз.
4-тапсырма. Тарақ туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап, тәрбиелік әңгіме жүргізу.
5-тапсырма. Жазылым әрекетін қисынды ойлау әрекеті арқылы орындау.
6-тапсырма. Сергітуге берілген өлеңмен жұмыс.
7-тапсырма. Сөзжұмбақ шешу.
VI. Сабақты қорытындылау.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
112-бет, 1-тапсырма. Мәнерлеп оқу.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аттракциондар
Аттракциондар
Сабақ жоспары
Күні: 24-25.04.2017ж
Сынып: «Г» «Д» !Ж» «Е»
Сабақтың тақырыбы: Аттракциондар
Мақсаттары: Аттракцион туралы мәлімет беру; жаңа сөздерді сөйлеу барысында орынды қолдана білуге баулу; еліне, жеріне, Отанына деген ізгі ниеттерін, құрмет сезімдерін қалыптастыру.
Міндеттері:
оқушылардың ой-өрісін кеңейту, өз бетімен
жұмыс жасау дағдыларын
дамыту.
оқушылардың коммуникативтік қабілеттерін,
құзыреттіліктерін дамыту.
Күтілетін нәтиже:
- Сөйлемдерді орын тәртібімен дұрыс құрауға дағдыландыру;
- Жаңа сөздерді есте сақтауға жағдай туғызу;
- Жалғауларды дұрыс жалғай білуге үйрету
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Қолданылған технологиялар: сын тұрғыдан ойлау, дамыта оқыту
Әдіс-тәсілдер: сұрақ- жауап әдісі, мәтінмен жүмыс жасау әдісі, мадақтау-жазалау әдісі, тіл дамыту әдісі, қайталау әдісі, репродуктивтік әдісі;
Қажетті ресурстар: Қиылған қағаздар, постер, сөздік дәптері, дәптер, кітап, постер, бағалау парағы,интербелсенді тақта, үлестрмелі материалдар, электронды мультимедиялық кешен.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушыларды түгендеу.
ә) сабаққа дайындықтарын қадағалау.
ІІ.Психологиялық дайындық
Мейірімді жүрекпен
Ақ ниетті тілекпен
Амандасып алайық
Бір жадырап қалайық
ІІІ.Үй жұмысын тексеру:
ІV.Жаңа тақырыпты түсіндіру:Презинтация «Астана» (3 мин.)
Бұл қандай қала?
Әрина, Астана. Жарайсың!
Астананың қандай көрікті жерлері бар?
Астанада Бәйтерек, Ханшатыр, «Думан» ойын- сауық орталығы бар?
Думан ойын – сауық орталығында нелер бар?
Сөзжұмбақ арқылы жаңа тақырыпты ашу.
Аттракциондар
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты түсіндіру.
Тыңдалым: Джунгли сөзі хинди Джангал сөзінен келіп шығып ну орман яғни қалын орман деген мағынаны білдіреді.
Джунглиде үлкен ағаштар, шырмауықтар мен шырмалған бамбуктер мен биік шөптер аралас өскен ағаштар,бұтақтар бар. Бүгін біздің баратын жеріміз нағыз Джунгли емес, Думандағы Джунгли тетры екен. Джунглине кіруден бұрын,тапсырмалар орындауымыз керек екен.
Сөздікпен жұмыс:
жақсы көремін
сүйікті
топтасып ойнау
1.Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару.
2.Дұрыс айтуға дағдыландыру
3.Мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды
4.Оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді дауыстап оқиды.
5.Тізбектеп оқиды.
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары А – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә.Жанғозина
|
Тақы- рыбы |
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қосымша тапсырма |
Баға |
Бағалау нормасы |
||
|
«Джунгли» театры
|
1. Сөздердің орын тәрбін сақтай отырып, жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастыра білу. 2. Сөйлемді дұрыс көшіріп жаза білу. 3. Тақырып бойынша мәлімет беру |
Берілген жаңа сөздермен 3 сөз тіркесі мен 2 сөйлем құрастыр. жақсы көремін-люблю сүйікті -любимый топтасып ойнау – играть в группе болдым- был(о)
|
Сөйлемді толықтырып жаз. 1. Бұл ....... 2. Аттракцион...... 3. Думанда аттракцион ...... 4. Маған аттракционда ........ Керекті сөздер: ұнайды, орналасқан, әдемі, аттракцион |
Берілен суреттің атауын көпше тірде жаз, сөйлем құрастыр.
|
|
1
2
3 Қосымша
т |
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате 3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
||
|
|
Менің көңіл- күйім |
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
Үй жұм..79 б..1-жат. |
Үй жұм...79 б,2-.жат |
Үй жұм..79 б 4-жат. |
Үй жұм.шығар.жаз |
|
|
Қуаныш, жеңіс
сенімсіздік, тұрақсыздық
Тұрақтылық,
сенімділік қобалжу, қиындық
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары Б – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә.Жанғозина
|
Тақы- рыбы |
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қосымша тапсырма |
Баға |
Бағалау нормасы |
|
«Джунгли» театры |
3.Сөздерді жан- жақты талқылай отырып жұмыс жасай білу. |
Венн диаграммасы Джунгли мен аттракцион
Айырмашылығы Ұқсастығы |
Берілген сұрақтарға жауап бер. - Аттракцион қайда орналасқан? - Аттракцион қандай? - Аттракцион саған ұнайды ма? - Сен аттракционда болдың ба? |
Куббизм стратегиясы – Ойын арқылы оқыту. Кубиктің алты жағына жазылған сөздердің ішінен 3 сөзбен жұмыс жаса |
|
1 2 3 Қосымша т |
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате 3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
|
|
Менің көңіл- күйім |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Үй жұм. б. 3-жат |
Үй жұм.. 112 б.6-жат |
Джунгли сөзіне пирмида құрастыру |
|
|
|
Қуаныш, жеңіс
сенімсіздік, тұрақсыздық
Тұрақтылық,
сенімділік қобалжу, қиындық
Венн диаграммасы
Екі затты салыстыру
Ақпаратты есте сақтауға немесе оқушының деңгейін анықтауға қолданылады.
Куббизм
стратегиясы – Ойын арқылы оқыту. Кубиктің алты жағына
жазылған сөздер бойынша жұмыс жасайды. Қандайда бір затты жан жақты
талдайды, талқылайды, сол арқылы білімдерін қайталайды, жаңа білім
қосады.
Сипатта (түрі, түсі,
көлемі)
Салыстыр (ұқсастығы,
айырмашылығы)
Ұсын (қалай, қай жерде
пайдаланылады?)
Дәлелде (қарсы және қарсы
емеспін)
Талда (қалай жасалған, неден
тұрады?)
Ой толғау (бұл неден
жасалған?)
«Көп деңгейлі сұрақ» стратегиясы. Тура сұрақтар (Litera l level). Мұндай сұрақтар қандайда бір фразаны немесе түрлерін еске түсіру үшін қойылады. Сұрақтардың жауаптары мәтіннің ішінде кездеседі, оқушыдан оны жаттап алып, айтып беру талап етіледі. Өзгертуді талап ететін сұрақтар (translation questions) жауап берушіден мағлұматты басқа формада жеткізуді күтеді. Мұндай сұрақ қою кезінде оқушы ойша болатын жағдайды елестетіп көріністі суреттеп берулері керек. Яғни, оқушылар ойша елестеткен кейіптер мен дыбыстарды талқылайды. Олар ең алдымен елестету тәжірибесін жинайды, содан кейін сөйлеу арқылы басқаларды өз қабылдауымен таныстырады. Интерпретациялау-сұрақтары (interpretation) оқушыларды идеялар мен фактілер, анықтамалар мен құндылықтар арасындағы байланыстарды табуға үйретеді. Сұрақ-тіркеме (application questions) оқушыларға мәселені шешуге немесе келесі мәселенің логикасы мен себептерін зерттеуге мүмкіндік береді. Сұрақ – баға (Evaluation questions) оқушыларды жақсы, жаман деген сиқяты қорытынды шешім қабылдатады.
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары С – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә. Жанғозина
|
|
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қос тап |
Баға |
Бағалау нормасы |
|
«Джунгли» театры |
1. Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді қолдана отырып өз ойын сөйлем арқылы жеткізе білу;
Екі затты салыс
Ақпаратты есте сақтауға немесе оқушының деңгейін анықтауға қолданылады. . |
Фишбоун сызбасы арқылы тақырыпты қортындыла.
|
Тірек сөздерді жаз,сөйлем құрастыр. А |
“Бес жол өлең“ Сэнквейн Аттракцон 1-ші жол 1зат есім 2-ші жол тақырыпты сипаттайтын 2 сын есім 3-ші жол 3 етістік 4-ші жол сезімді білдіретін 4 сөзден құралған 1 сөйлем 5-ші жол тақырыптың мәнін ашатын 1 сөзден құралған синоним |
|
1 2 3 Қосымша т |
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате 3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
|
|
Менің көңіл- күйім |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Үй жұм. Джунгли сөзін кластерге салу |
Үй жұм.кесте |
Мәтінмен жұм,сызба |
Үй жұм...кар.жұм |
|
|
Қуаныш, жеңіс сенімсіздік,
тұрақсыздық
Тұрақтылық,
сенімділік қобалжу, қиындық
«Өрмекші» (Моно
кластер*)
Қолданылуы
Ақпаратты сызба түрінде
белгілеу
Элементтері
Сопақша түрінде берілген– дене, аяқтар, аяқ
киімдер
Сопақша ішіндегі сөздер.Сөздерді қысқаша жазуға
болады.
Сопақшаларды өзара қосатын сызықтар.
Ең алдымен сызбаға дене
салынады
Кейін «денеге» сызықтар арқылы«аяқтар»жасалады.
Соңынан «аяқтарға» «аяқ киімдер»жалғанады.
Джунгли
«Өрмекші» (Моно кластер)
2008 жыл жыл
Астана
қолтырауын өрмекші, тасбақа
аниматроник
“Бес жол өлең“ Синквейн
Шарттары:
1-ші жол 1зат есім (Джунгли теарты)
2-ші жол тақырыпты сипаттайтын 2 сын есім (кең, жарық)
3.3-ші жол 3 етістік (ашылған, орналасқан, барғанмын )
4-ші жол сезімді білдіретін 4 сөзден құралған 1 сөйлем (Астанада Джунгли аниматроник теарты бар)
5-ші жол тақырыптың мәнін ашатын 1 сөзден құралған синоним (Ғимарат)
Сөздік қорын, ой қиялын дамыту.
Сабақтың тақырыбы: Менің көшем.
Сабақтың мақсаты:1. Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру.
Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде
қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Көптік жалғау туралы түсінік
беру.
2. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын, есте сақтау, қисынды ойлау
қабілеттерін дамыту. Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс
істеуге бағыттау, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көшеде жүру тәртібін
сақтауға баулу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
көше-улица, адамдар-люди.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Тақырып бойынша берілген жаңа сөздер мен сөз тіркестері бойынша жұмыс жасау.
2- тапсырма. Өтіліп отырған тақырып бойынша мәтінді сөйлесім әрекетінің барлық түрлерімен іске асыру.
3- тапсырма. Ережемен жұмыс. Көптік жалғауы туралы ережені егжей-тегжейлі түсіндіру. Көрнекілік бойынша бекіту.
Сергіту сәті.
Аппақ болып таң атты,
Түтін көкке шығады.
Торғай қағып қанатын,
Самғап биік ұшады.
4-тапсырма. О.Асауовтың өлеңімен мәнерлеп оқу сайысын өткізу.
5-тапсырма. «Сөйлеп үйрен» айдарымен берілген жаңа сөзбен жұмыс ұйымдастыру. Әр оқушымен жеке-жеке жұмыс жасау.
6-тапсырма. Тапсырма бойынша оқушыларды тілдесімге баулу.
VI. Сабақты қорытындылау.
«Дұрысын тап» ойыны. Тақтаға сөздер жазылған парақшалар ілінеді, оқушылар оларға дұрыс көптік жалғауын жалғау керек. (Мақсаты: көптік жалғауын бекіту)
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
93-бет, 4-тапсырма. Өлеңді жаттау.
2 «А» 05.02.2015 ж. 2«Б» 05.02.2015 ж. 2«В» 05.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Көшеде.
Сабақтың мақсаты:1. Оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру.
Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде
қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.
2. Тақырып бойынша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды көше тәртібін сақтауға баулу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
Бағдаршам-светофор, жол-дорога, мектеп-школа, оңға-направо, солға-налево.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жүргізу.
2-тапсырма. Тақырып бойынша берілген диалог бойынша жұмыс жасау. Жаңа сөздермен жұмыс ұйымдастыру.
3-тапсырма. Бағдаршам туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап, тәрбиелік әңгіме жүргізу.
Сергіту сәті.
Аппақ болып таң атты,
Түтін көкке шығады.
Торғай қағып қанатын,
Самғап биік ұшады.
4-тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу. (Жұптық жұмыс)
5-тапсырма. «Сөйлеп үйрен» айдарымен берілген жаңа сөзбен жұмыс ұйымдастыру. Әр оқушымен жеке-жеке жұмыс жасау.
6-тапсырма. Тапсырмадағы өлең бойынша жолда жүру ережесін қайталау.
VI. Сабақты қорытындылау.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
96-бет, 6-тапсырма. Оқу.
2 «А» 09.02.2015 ж. 2«Б» 09.02.2015 ж. 2«В» 09.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Қай көшеде тұрасың? Диктант «Көшелерде»
Сабақтың мақсаты:1. Жаңа тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын
қалыптастыруды жалғастыру, сауатты жазу дағдысын қалыптастыру.
2. Есте сақтау, танымдық қабілетін, байланыстырып сөйлеу
дағдыларын дамыту.
3. Оқушыларды қоғамдық көліктерде тәртіп сақтауға баулу және
көшеде абай болуға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау.
ІV.Сөздік жұмысы.
Тұрасың-живешь, таза-чистый.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Тақырып бойынша берілген мәтінмен жұмыс. Жаңа сөздер мен сөзтіркестері бойынша қосымша жұмыс жасау.
2- тапсырма. Тақырып бойынша берілген жаңа сөздер мен сөзтіркестері бойынша жұмыс.
3- тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу. (Жұптық жұмыс)
Сергіту сәті.
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай ағаштар,
Су құйғанда өседі.
VІ. Диктант.
-
Диктантты оқып, түсініктерін айту.
-
Қиын сөздермен жұмыс
-
Диктантты жазу.
«Көшелерде»
Біздің қалада көше көп. Олар кең және әдемі. Көшелерде автобустар, троллейбустар, трамвайлар, машиналар жүреді. Әр көшеде бағдаршамдар бар. Биік және әдемі ағаштар өсіп тұр. Біздің қаланың көшелері өте әдемі. (24 сөз)
Тапсырмалар.
-
Қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сыз.
VII. Сабақты қорытындылау. Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
97-бет, 4-тапсырма.
2 «А» 12.02.2015 ж. 2«Б» 12.02.2015 ж. 2«В» 12.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Сенің көшең.
Сабақтың мақсаты:1. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде
қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеуді жалғастыру.
2. Ойлау, есте сақтау, байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды қоғамдық көлікте тәртіп сақтауға баулу және көшеде
абай болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау.
ІV.Сөздік жұмысы.
Сенің-твой, балабақша-детский сад.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Тақырып бойынша берілген мәтінмен жұмыс. Жаңа сөздер мен сөз тіркестер бойынша қосымша жұмыс жасау.
2- тапсырма. Тақырып бойынша берілген қисынды ойлау қабілетін жандандыратын тапсырмамен жұмыс.
3- тапсырма. Айтылым әрекетіне берілген тапсырмамен жұмыс.
Сергіту сәті.
Аппақ болып таң атты,
Түтін көкке шығады.
Торғай қағып қанатын,
Самғап биік ұшады.
4-тапсырма. Аудармалық қабәлетке берілген тапсырма арқылы жазылым әрекетін іске асыру.
5-тапсырма. Үлгі бойынша қисынды ойлау қабілетіне берілген тапсырмамен жеке жұмыс ұйымдастыру.
6-тапсырма. Трамвай туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап, тәрбиелік әңгіме жүргізу.
VI. Сабақты қорытындылау.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
100-бет, 6-тапсырма. Жұмбақты жаттау.
2 «А» 16.02.2015 ж. 2«Б» 16.02.2015 ж. 2«В» 16.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Қөше ережесі.
Сабақтың мақсаты:1. Модуль бойынша оқушылардың алған білімдерін бақылау,
Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде
қолданылуын тексеру.
2. Тақырып бойынша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды қоғамдық көлікте тәртіп сақтауға баулу және көшеде
абай болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: Ойын, сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Бағдаршамның суреті, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау.
ІV.Сөздік жұмысы.
Жүремін-пойду, тоқтаймын-остановлюсь, дайындаламын-готовлюсь.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Тақырып бойынша берілген мәтінмен жұмыс. Жаңа сөздер мен сөз тіркестер бойынша қосымша жұмыс жасау.
2- тапсырма. Сурет бойынша жұмыс.
3- тапсырма. Бағдаршам туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап, тәрбиелік әңгіме жүргізу.
Сергіту сәті.
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай ағаштар,
Су құйғанда өседі.
4-тапсырма. Тілдесім әрекетін жандандыру үшін сөйлем құрап үйренуді қосымшасөздер арқылы түрлендіріп, әр оқушыға жеке-жеке орындату.
5-тапсырма. Отіліп жатқан тақырып негізінде Сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу.
6-тапсырма. Қисынды ойлау қабілетіне берілген сөзжұмбақпен жеке жұмыс
ұйымдастыру.
VI. Сабақты қорытындылау.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
101-бет, 3-тапсырма. Жаттау.
2 «А» 19.02.2015 ж. 2«Б» 19.02.2015 ж. 2«В» 19.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Тазалықты сақта.
Сабақтың мақсаты:1. Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру.
Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде
қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Көптік жалғау туралы түсінік
беру.
2. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын, есте сақтау, қисынды ойлау
қабілеттерін дамыту. Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс
істеуге бағыттау, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Салауатты өмір салтын
сақтауға баулу
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
Тазалау-чистить, үшін-для, керек-нужно,сусабын-шампунь, тіс пастасы-зубная паста,
тіс щеткасы-зубная щетка, сүлгі-полотенце, тарақ-расческа,сабын-мыло.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Сурет бойынша жұмыс.
2- тапсырма. Жаңа тақырып бойынша берілген жаңа сөздермен жұмыс.
3- тапсырма. Оқылым әрекетіне берілген тапсырмамен жұмысты аудармамен толықтырып жандандыру.
Сергіту сәті.
Аппақ болып таң атты,
Түтін көкке шығады.
Торғай қағып қанатын,
Самғап биік ұшады.
4-тапсырма. Тақырып бойынша берілгенжаңа сөздермен әр түрлі әдіс-тәсілдер қолданып жұмыс жаса.
5-тапсырма. Жаңа сөздерменсөйлем құратып үйрету мақсатында тапсырманы жеке жұмыс ретінде орындау.
6-тапсырма. І және ІІ жақта сөйлеу қабілетін жандандыру мақсатында аударма жұмысын жұптық жұмыс түрінде ауызша және жазбаша орындау.
7-тапсырма. Тапсырмада берілген мақал бойынша тәрбиелік әңгіме жүргізу.
VI. Сабақты қорытындылау.
«Дұрыс па, бұрыс па?» ойыны.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
103-бет, 1-тапсырма. Сөздерді жаттау.
2 «А» 23.02.2015 ж. 2«Б» 23.02.2015 ж. 2«В» 23.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Дене тазалығы.
Сабақтың мақсаты:1. Жаңа тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын
қалыптастыруды жалғастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым,
жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне
жетелеуді жандандыру.
2. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын, есте сақтау, қисынды ойлау
қабілеттерін дамыту. Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды саналы білім алуға баулу және өз бетімен жұмыс
істеуге бағыттау, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Салауатты өмір салтын
сақтауға баулу
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: жеке гигиена құралдары, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
Тісін тазалады-почистил зубы, бетін сүртті-вытер лицо, қолын жуды-помыл руки, шашын тарады-расчесала волосы.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу.
2-тапсырма. «Сөйлеп үйрен» айдарымен берілген «Не үшін керек?» сұрағымен жұмыс ұйымдастыру. Әр оқушымен жеке жұмыс жасау.
3-тапсырма. Монолог бойынша жан-жақты жұмыс жүргізу.
Сергіту сәті.
Бала, бала, баламыз,
Орнымыздан тұрамыз.
Жоғары қолды көтеріп,
Алақанды ұрамыз.
Оңға, солға бұрылып,
Денені жазып аламыз.
Бір отырып, бір тұрып,
Біз демалып аламыз.
4-тапсырма. Сабын туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап, тәрбиелік әңгіме жүргізу.
5-тапсырма. Қисынды ойлау қабілетіне берілген «Не үшін керек?» сұрағымен жеке жұмыс ұйымдастыру.
6-тапсырма. Сөзжұмбақ шешу.
VI. Сабақты қорытындылау.
«Дұрыс па, бұрыс па?» ойыны.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
107-бет, 5-тапсырма.
2 «А» 26.02.2015 ж. 2«Б» 26.02.2015 ж. 2«В» 26.02.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Денсаулық-зор байлық. Диктант «Дене тәрбиесі».
Сабақтың мақсаты:1. Тақырып бойынша сөйлей білуге үйрету, сөздік қорларын, сауатты
жазу дағдыларын қалыптастыру.
2. Есте сақтау, есту қабілеттерін, байланыстырып сөйлеу,
мәнерлеп оқу дағдыларын дамыту.
3. Оқушыларды салауатты өмір салтына баулу мақсатында тәрбиелік
мәні зор әңгіме жүргізу.
Сабақтың көрнекілігі: жеке гигиена құралдары, суреттер, жаңа сөздер жазылған парақтар,
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау.
ІV.Сөздік жұмысы.
Тара-расчесывай, сүрт-вытирай, жу-мой, тазала-чисти.
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Мәнерлеп оқу дағдысын қалыптастыру мақсатында өтіліп отырған тақырып бойынша берілген өлеңмен жұмыс жасау.
2- тапсырма. Айтылым әрекетіне берілген тәрбиелік мақсаттағы тапсырманы орындау.
3- тапсырма. «Сөйлеп үйрен» айдарымен берілген тазалық тақырыбында «Есіңе сақта!» атты айдармен берілген тапсырма бойынша тәрбиеләк жұмыс.
4-тапсырма. «Не үшән керек?» сұрағымен жұмыс ұйымдастыру.
Сергіту сәті.
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай ағаштар,
Су құйғанда өседі.
VІ. Диктант.
-
Диктантты оқып, түсініктерін айту.
-
Қиын сөздермен жұмыс
-
Диктантты жазу.
«Дене тәрбиесі»
Біздің сыныпта жиырма жеті оқушы бар. Біз дене тәрбиесі сабағына барамыз. Онда доппен футбол, волейбол, баскетбол ойнаймыз. Біз жүгіреміз, секіреміз. Бізге дене тәрбиесі сабағы ұнайды.(25 сөз)
Тапсырмалар.
Жінішке буынды сөздердің астын сыз.
VII. Сабақты қорытындылау. Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
110-бет, 6-тапсырма. Өлеңді жаттау.
2 «А» 02.03.2015 ж. 2«Б» 02.03.2015 ж. 2«В» 02.03.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Қатемен жұмыс. Дені саудың-тәні сау.
Сабақтың мақсаты:1. Жаңа тақырып бойынша оқушыларды сөйлей білуге үйрету.
Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі
түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеуді жандандыру.
2. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын, есте сақтау, қисынды ойлау
қабілеттерін дамыту. Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды салауатты өмір салтына шақыру және осы тұрғыда
тәрбиелік мақсатта әңгіме жүргізу.
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: жеке гигиена құралдарының суреттері, сөзжұмбақ, жаңа сөздер жазылған парақтар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
«Дұрыс па, бұрыс па?» ойыны.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
Не үшін-для чего, керек-нужен.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. «Азат, сен не істедің?» деген сұрақ бойынша жұптық жұмыс жасау.
2-тапсырма. Сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жүргізу.
3-тапсырма. Мәнерлеп оқу дағдысын қалыптастыру мақсатында Е.Өтетілеуұлының тазалық туралы өлеңімен жұмыс ұйымдастыру
Сергіту сәті.
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай ағаштар,
Су құйғанда өседі.
4-тапсырма. 5-тапсырма. Қисынды ойлау қабілетіне берілген сөз және сөз тіркестерімен жұмыс жүргізу.
6-тапсырма. Сүлгі туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап тәрбиелік әңгіме жүргізу.
7-тапсырма. Қисынды ойлау қабілетіне берілген сөзжұмбақпен жеке жұмыс ұйымдастыру.
VI. Сабақты қорытындылау.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
111-бет, 5-тапсырма. Жазу.
2 «А» 05.03.2015 ж. 2«Б» 05.03.2015 ж. 2«В» 05.03.2015 ж.
Сабақтың тақырыбы: Тазалық ережесі.
Сабақтың мақсаты:1. Жаңа тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын
қалыптастыруды жалғастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым,
жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне
жетелеу.
2. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын, есте сақтау, қисынды ойлау
қабілеттерін дамыту. Сөздік қорын байыту.
3. Оқушыларды салауатты өмір салтына баулу және мәдениеттілікке
тәрбиелеу.
Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: жеке гигиена құралдары, жаңа сөздер жазылған парақтар, карточкалар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау. Модульдің құрамын түсіндіру.
ІV.Сөздік жұмысы.
Ереже-правило, ісі бар-дело есть.
-
Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
-
Окушылар жаңа сөздерді тізбекпен айтып шығады.
-
Оқушылар жаңа сөздерді топпен айтып шығады.
-
Жаңа сөздерді қатыстырын сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.
V.Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Ж. Қалжанованың «Тазалық» атты өлеңімен мәнерлеп оқу сайысын өткізу.
2-тапсырма. Өтіліп жатқан тақырып негізінде сұрақ-жауап жұмысын сыныптағы барлық оқушылармен жеке-жеке жүргізу.
3-тапсырма. «Не үшін керек?» сұрағы бойынша жұмыс жасау.
Сергіту сәті.
Бала, бала, баламыз,
Орнымыздан тұрамыз.
Жоғары қолды көтеріп,
Алақанды ұрамыз.
Оңға, солға бұрылып,
Денені жазып аламыз.
Бір отырып, бір тұрып,
Біз демалып аламыз.
4-тапсырма. Тарақ туралы жұмбақты оқылым, айтылым әрекеттерімен бастап, тәрбиелік әңгіме жүргізу.
5-тапсырма. Жазылым әрекетін қисынды ойлау әрекеті арқылы орындау.
6-тапсырма. Сергітуге берілген өлеңмен жұмыс.
7-тапсырма. Сөзжұмбақ шешу.
VI. Сабақты қорытындылау.
VII.Оқушылардың білімін бағалау.
VIII.Үй тапсырмасын беру.
112-бет, 1-тапсырма. Мәнерлеп оқу.
шағым қалдыра аласыз













