Сабақтың тақырыбы:
Ауа райына қатысты қазақ халқының
танымы
|
Күні:
|
СЫНЫП:
7
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсат.
|
7.2.1.1- мәтіндік және
графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты
интерпретациялау;
7.4.1.1-жалғаулар мен
шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес
орфографиялық нормаға сай
жазу;
|
Сабақ
мақсаты:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: кесте толтыра алады,сұрақтарға жауап
береді
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: кесте,диограмма толтыра алады, ереженің
ерекшеліктерін ескере отыра тапсырмаларды
орындайды
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:жалғау мен шылауларлардың
ерекшелігін ескере отыра, дәлелдер келтіре отыра өз ойын жеткізе
біледі
|
Бағалау критерийі
|
-кесте,диограмма
толтырада
-жылғалур мен
шылаулардың ерекшелігін ескеріп,
жазады
|
Тілдік
мақсат
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:ауа райы,амалдар,сәуір
,мамыр
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
меніңше, болуы мүмкін,өзгелердің пайымдауынша,аңызда
келтірілгендей.
|
Құндылықтармен
байланыс
|
«Мәңгілік Ел» құндылықтарына сәйкес рухани адамгершілік
қасиетті бойларын сіңіре отыра, табиғатты қорғауға
баулу.
|
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Жаратылыстану
|
Алдыңғы оқу
|
Қар
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығулар:
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Топтарға бөлу.1,2,3,4-ке
санап, топқа бөлінеді
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
Сыныптағы оқушылар «Шаттық
шеңбері арқылы» бір-біріне жақсы тілектер
айтады.
Сабақтың тақырыбын ашу
мақсатында «Голлереяға саяхат» әдісі арқылы оқушыларға қарға
байланысты бейне таспа
көрсетіледі.
Осы арқылы тақырыпты
болжайды.Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады.Күтілетін нәтижелер
белгіленеді.
|
«Шаттық шеңбері»
тренингі
|
Сабақтың
ортасы
|
Мағынаны тану
кезеңі.
1-тапсырма. Топтық
жұмыс.
Берілгені:Мәтінді оқып,
кластер әдісімен таныстырады
Дескрипторы:
- кластер бойынша мәтінді
түсіндіре алады
ҚБ: «Топты
бағалау»
2-тапсырма .Жұптық
жұмыс
Берілгені: оқылым
мәтінінен шылайларды табады,қою әріппен жазылған сөйлемдерге шылай
қосып,қайта түрлендіріп
жазады
Дескрипторы:
-шылаулардың ережесін сақтай
отыра жаза алады
ҚБ «Көршіңді
бағала»
4-тапсырма
Берілгені:Сөйлемдерге
шылаулардың тиістісін қосып,байланыстырып жазу,шылаулар қатысқан
2-3 сөйлеммен
қорытындылау
Дескрипторы:
-шылаулардің ережесін сақтай
отырып,мәтінді шылау қатысқан сөйлеммен аяқтай
алады
ҚБ: «Бас
бармақ»
|
Оқулық.
|
|
Сабақтың
соңы
|
Рефлекция. «Екі жұлдыз,бір
тілек» әдісімен сабақты
бағалайды.
Үйге
тапсырма:
5-тапсырма
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау :
|
Бағалау
критерийлері
|
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланысы
|
Рефлексия:
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
|
Қандай екі нəрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге
көмектесетін не білдім? Оқу мақсатына сай әдістерді
нақтылып,қолданған дұрыс және оқушылардың деңгейлерін ескеріп отыру
керек.
|
Сабақтың тақырыбы:
Климаттың өзгеру себептері
|
Күні:
|
СЫНЫП:
7
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсат.
|
7.4.1.1-жалғаулар
мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес
орфографиялық нормаға сай
жазу;
7.3.3.1. Мәтін құрылымын
(кіріспе бөлім,жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру) сақтай
отырып,графиктік мәтін (шартты белгі,сурет,сызба) түрінде берілген
процесті сипаттап жазу.
|
Сабақ
мақсаты:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: мәтін құрылым сақтай отыра,сипаттап бере
алады
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: шартты белгілер арқылы, мәтінді сипаттап бере
алады
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:жалғау мен шылауларлардың
ерекшелігін ескере отыра, дәлелдер келтіре отыра өз ойын жеткізе
біледі
|
Бағалау критерийі
|
-шартты белгілер арқылы
түсіндіре алады
-жылғалур мен
шылаулардың ерекшелігін ескеріп,
жазады
|
Тілдік
мақсат
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:климат,қоршаған орта,жер
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
меніңше, болуы мүмкін,өзгелердің пайымдауынша,аңызда
келтірілгендей.
|
Құндылықтармен
байланыс
|
«Мәңгілік Ел» құндылықтарына сәйкес рухани адамгершілік
қасиетті бойларын сіңіре отыра, табиғатты қорғауға
баулу.
|
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Жаратылыстану
|
Алдыңғы оқу
|
Ауа райына қатысты
қазақ халқының танымы
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығулар:
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Топтарға бөлу.1,2,3,4-ке
санап, топқа бөлінеді
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
Сыныптағы оқушылар «Шаттық
шеңбері арқылы» бір-біріне жақсы тілектер
айтады.
Сабақтың тақырыбын ашу
мақсатында «Голлереяға саяхат» әдісі арқылы оқушыларға климатқа
байланысты бейне таспа
көрсетіледі.
Осы арқылы тақырыпты
болжайды.Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады.Күтілетін нәтижелер
белгіленеді.
|
«Шаттық шеңбері»
тренингі
|
Сабақтың
ортасы
|
Мағынаны тану
кезеңі.
1-тапсырма. Топтық
жұмыс.
Берілгені:Мәтінді оқып,
кластер әдісімен таныстырады
Дескрипторы:
- кластер бойынша мәтінді
түсіндіре алады
ҚБ: «Топты
бағалау»
2-тапсырма .Топтық
жұмыс
Берілгені:
Ф.Оңғарсынованың өлеңін таратып беру, «Аралдың : кеше-бүгін»
тақырыбына пікірлесу
Дескрипторы:
-өз ойларын еркін жеткізе
алады
ҚБ «Топты
бағала»
3-тапсырма
Берілгені:деңгейлік
тапсырма
Дескрипторы:
-шылауларды қатыстырып,ауа
райына 3 сөйлем жаза
алады
-сызбамен жұмыс жасай
алады
ҚБ: «Бас
бармақ»
4-тапсырма: суретке ортақ
тақырып қою,климаттың өзгеру себептері мен салдарын шылаулар
қатыстыра отыра
жеткізу
Дескрипторы:
-тақырып қоя
алады
-себептер мен салдарын жеткізе
алады
ҚБ
«Мадақтау»
|
Оқулық.
«Кластер»
|
|
Сабақтың
соңы
|
Рефлекция. «Екі жұлдыз,бір
тілек» әдісімен сабақты
бағалайды.
Үйге
тапсырма:
5-тапсырма
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау :
|