Материалдар / Аудан. ауданның өлшем бірліктері 3 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Аудан. ауданның өлшем бірліктері 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары 3 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Қараша 2020
624
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Қысқа мерзімді жоспар

Пән:Математика Мектеп: «Ғ.Қайырбеков атындағы №9 орта мектебі»ММ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1В Көбейту және бөлу

Бағдарлама бөлімшелері 1.3 Шамалар және өлшем бірліктер

Күні: Мұғалімнің аты-жөні:Сакаева Дарина Есенгельдиновна

Сынып:3 «В» Қатысқандар саны:20 оқушы

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Аудан. Ауданның өлшем бірліктері / Отбасы құндылықтары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.3.1. Ауданы болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу.

3.1.3.2 ұзындық (мм, км)/масса (г, т) /аудан (см², дм², м²)/уақыт (сек) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы: Ауданы бар нысандарды анықтайды, ауданды өлшеу үшін құралдар мен өлшемдер таңдайды

Бірқатар оқушылар: Фигураның ауданын палетканың көмегімен анықтайды

Кейбір оқушылар: Палеткамен жұмыс жасауда, шығармашылық тапсырмаларды орындайды

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері

Ауданның не екенін біледі

Нысандардың ауданын өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдайды

Палетканың көмегімен фигураның ауданын таба алады

Тілдік мақсаттар

Дағдыларын дамыту:

Ауданы бар заттар мен фигураларды атау.

Пәндік лексика және терминология:

Аудан, палетка, м ²

Диалогқа пайдалы сөз тіркестер:

Қандай заттардың (фигуралардың) ауданы бар?

Ауданды қандай бірліктермен өлшеуге болады?

Құндылықтарды дарыту

Сыйластық, ынтымақтастық

Пәнаралық байланыстар

ағылшын тілі, қазақ тілі

АКТ-ны қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, bilimlang сайттарынан видео

Алдыңғы білім

3.2.2.1. Есеп бойынша өрнек құруды үйрену

Жоспар

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған сабақ түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут






8 минут



Ширату жаттығуы. Психологиялық дайындық

Good morning! Good morning!

Good morning to you!

Good morning, good morning!

I am glad to see you! (бір-біріне жымиып,алақандарынан ұстап, сәттілік тілейді.)

Топпен жұмыс: «Мюнстерберг» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды

ЛптвллвсиормумаоывисятАудан.чстлоололмтлчосимлчсичсиотмлвотмловсиАудантслволоывюломвимчимаимаоиөлшемсиярситсмчоимюлотмла№идлысибірлігімсвпмывмччтсмвимаыворми

«Аудан. Ауданның өлшем бірлігі» деген сөзді тақырыпты шығарады.

Интербелсенді тақта







Интербелсенді тақта, қима қағаздар





Сабақтың ортасы

20 минут

















































































3-4 минут

ҰЖЫМДЫҚ ЖҰМЫС

Белсенді оқыту: Нұсқау беру және айту

Саралау тәсілі: Дереккөз

Бағалау критерийлері:

  • Ауданның не екенін айтып, оны палетканың көмегімен анықтайтынын айтады.

  • Фигураның ауданын табу үшін см². дм²,м²–пен өлшеуге болатынын көрсетеді

  • Өшіргіштің ауданы 6 см² тең болатынын айтады

1-тапсырма. Бейнематериалды көргеннен кейін, мынандай сұрақтарға жауап берсеңіз.

1. Аудан дегеніміз не?

2. Фигуралардың ауданын табу үшін қандай құралды қолданамыз?

3. Ауданды қандай өлшем бірліктерімен өлшеуге болады?

4. Ауданды қай әріппен белгілейміз?

5. Өшіргіштің ауданы нешеге тең?

Дескриптор: Білім алушы:

- ауданның не екенін айтады

- фигураның ауданын табу үшін палетка

қолданатынын анықтайды

- ауданды см². дм²,м² –пен өлшеуге болатынын

айтады

- ауданды S- әрпімен белгілейді

- өшіргіштің ауданын табады

КБ: жетондар

ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС

Белсенді оқыту. Түсіндіру және сипаттау.

Саралау тәсілі: Қарқын

Бағалау критерийлері:

  • Оқушылар амалдардың орындалу ретін түсіндіре отырып, мәнін дұрыс табады.

  • Отбасы құндылықтарына не жататынын анықтайды.

2-тапсырма. Амалдарды орындап, мәнін тап. Отбасы құндылықтарын анықта

«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі

Дескриптор:

- амалдардың мәнін дұрыс табады

- амалдардың орындалу ретін түсіндіреді

- отбасы құндылықтары не жататынын анықтайды

ҚБ: «температураны өлшеу»

ТОПТЫҚ ЖҰМЫС

Белсенді оқыту: Зерделеу және зерттеу

Саралау тәсілі: Тапсырма

Бағалау критерийлері:

  • Палетканың көмегімен фигуралардың толық, толық емес шаршыларын табады, оның шамамен алынған ауданың есептейді

3-тапсырма: Фигуралардың ауданын есептеп жаз.

1 топ: палетканың көмегімен үшбұрыштың ауданың есепте

2 топ: палетканың көмегімен жүректің ауданың есепте

3 топ: палетканың көмегімен шеңбердің ауданың есепте

Толық шаршылар нешеу:___

Толық емес шарышылар нешеу:___: 2= ___

Шамамен алынған ауданы: ___+ ___=см²

Дескриптор: білім алушылар:

- толық шаршыларды табады.

- толық емес шаршыларды табады.

- шамамен алынған ауданды есептейді.

ҚБ: «от шашу» арқылы бірін бірі бағалайды.

Өздік жұмыс

Белсенді оқыту: Бекіту және қолданысқа енгізу

Саралау тәсілі Қорытынды

Бағалау критерийлері:

  • І-деңгей.Өрнектердің мәнін дұрыс тауып, м²- пен белгілейді

  • ІІ-деңгей. Амалдарды орындап тізбекті жазғастыра

  • ІІІ-деңгей. Амалдардың орындалу ретін сақтап, шығар

4-тапсырма. Түрлі деңгейде берілген тасырмаларды орында.

І- деңгей. Өрнекті есепте,мәнін м² белгіле.

а) 5м2 + 45 м2 35 м2 :7 35 м2 +29 м2

ІІ-деңгей. Амалдарды орында

ІІІ-деңгей. Амалдардың орындалу ретін сақтап, есепте.

980- (40+30) (1000 -200) -65 458-(25+25)

508 + 200-1 909 – (404-400) 482+3 -801

(800-100)-125 200+(505-5)

Дескриптор:

І- деңгей

- өрнектердің мәнін дұрыс табады

- мәнін м² деп белгілейді

ІІ-деңгей

- 1-ші тізбектің жауабын табады

- 2-ші тізбектің жауабын табады

ІІІ- деңгей

- Амалдардың орындалу ретін сақтайды

- Амалдардың мәнін табады

ҚБ: сөздік бағалау

https://onlinemektep.org/schedule/content/platform/regular/24877


кітаппен жұмыс





















Кітаппен жұмыс,дәптермен жұмыс

















Интербелсенді тақта, қима қағаздар, палетка, суреттер






























Кітаппен жұмыс

Сабақтың соңы

3-4 минут

770 ₸ - Сатып алу
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!