Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Аудан.Шамалар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ортақ тақырып: «Сәулет» Орта мерзімді жоспар бөлімі: 2 в бөлім – Аудан.Шамалар |
Мектеп: «Л.Қылышев атындағы ОЖББМ»КММ |
||||||||
Күні: 05.12.19 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ерекешева Г.А. |
||||||||
Сынып: 3 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
Сабақ тақырыбы |
|
||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.5.1.2. есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдалану. |
||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||
есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдаланып,салыстырады; |
|||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||
есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдаланып, есеп шығару жолын табады |
|||||||||
Кейбір оқушылар: |
|||||||||
есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдаланып,есептер құрастарады |
|||||||||
Ерекеше білімді қажет ететін оқушылар: есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын» ұғымын біледі |
|||||||||
Бағалау критерийлері |
есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдаланып, салыстыра алады, есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдаланып, есеп шығару жолын таба алады; есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдаланып,есептер құрастара алады |
||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Оқушылар әртүрлі материалдардан жасалған заттарды ажырат алады |
||||||||
Пәндік лексика және терминология: |
|||||||||
«бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, аудан |
|||||||||
Сабақта диалог/жазба үшін қолданылатын тіл: |
|||||||||
|
|||||||||
Құндылықты дарыту |
«Индустрияландыру мен иновациялық негізделген экономикалық өнім» Құндылықтарды дарыту: жеке, жұптық,топтық жұмыстарды орындау барысында жүзеге асады. |
||||||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану,қазақ тілі |
||||||||
Алдыңғы білім |
Жалпы массасы, бір жәшіктің массасы, жәшіктер саны шамаларының өзара байланысы туралы түсінік |
||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
Сабақтың басы 5 мин 5 мин 2 мин |
Ширату «Кіріс билеті» Қазақстандағы мұзайдындарына кіру үшін билет тағдау арқылы оқушыларды топтарға бөлінеді. 1-топ «Медеу» 2-топ «Алау» 3-топ «Алматы Арена»
1м=10дм 1см=10мм 1дм=10см 1м=100см 1км=1000м 2см=20мм 1т=10ц 3т=30ц 1т=1000 кг 5000 кг=5т 1кг=1000г 7000г=7 кг 1ц=100кг 900 кг=9 ц Жалпы массаны қалай табамыз? Заттың санын қалай табамыз? Бір заттың массасын қалай табамыз? Тіктөртбұрыштың аудынын қалай табамыз? Фигураның периметрін ұалай тамасыз? Жұптық жұмыс. Мұзайдындарының жасанды екендігіне тоқталып өту, аудандарының көлемін салыстыру. - Әр мұз айдыныңы ауданы қанша өсу ретімен жаз - Барлық мұзайдын сарайларының ауданы қанша? - Медеу Спорт кешені Алау-жасанды мұз сарайынан неше (м2) артық?
ҚБ: «Бағдаршам»
Сабақтың мақсатымен таныстыру. Бүгін сабақтың мақсатымен таныстыру және бағалау критерийлерін құрастырып, анықтау.
3.5.1.2. есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдалану.
БК формуласы Оқушылар бағалау критерийлерін БК формуласы бойынша сабаққа қажетті критерийлерді таңдап алады.
-Үлес және бөлшек туралы түсінік қалыптасады; -есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса», «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын», ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдаланып, салыстыра алады, -есептерді шығаруда ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдаланып, есеп шығару жолын таба алады -Санның квадраты мен кубын анықтау алады;
|
Топқа бөлу
Мұзайдындарының суреттері
Топшамалар
Бағдаршам түстері
|
|||||||
Сабақтың ортасы
16 мин
7 мин
|
Топтық жұмыс
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |