Сабақ жоспары.
Мектеп №91 жом Күні: 08.01.2018 ж Мұғалімнің аты-жөні:Б.Букурова Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлі. |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары |
Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлі.Вакциналар,емдік сарысулар,жасанды және табиғи иммунитет түрлерін түсіну. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлін біледі. Оқушылардың басым бөлігі Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлін біледі.Вакциналар мен емдік сарысулардың маңызын түсінеді. Кейбір оқушылар: Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлі мен иммунитет түрлерін өз сөздерімен айтып сипаттайды. |
|
Бағалау критерийі |
1. Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустарды біледі 2. Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлін айтып бере алады. 3. Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлін сипаттай алады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Жазылым. Негізгі сөздер мен тіркестер,терминдер:антиденелер,иммунитет,айырша без,бадамша бездер,лимфа түйіндері,көкбауыр,лимфа сақинасы,бүйен. |
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият Өз денсаулығына мұқият болу,өмір бойы білім алу заман талабы екендігі.Ынтымақтастыққа,кішіпейілділікке баулу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих-ЖҚТБ ауру шығу тарихы.Химия-ауруды емдеу шаралары. |
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар білуі тиіс:Иммундық жүйе |
Сабақ барысы
|
|
|
|
|
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басында |
«Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын. Оқушыларды 3 топқа бөлемін. «Миға шабуыл» әдісі Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қоямын. Оқушылар 3-топқа бөлінеді: «Эритроциттер» «Тромбоциттер» «Лейкоциттер» Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі. |
Топ аттары жазылған қағаздар Оқулық |
|
|
Сабақтың ортасында |
Жаңа сабақ Жаңа тақырыпты интербелсенді тақтадан көрсетіп, оқушыларға БББ кестесін толтыртамын. Иммунитетің түрлерінек сәйкес құрылған сәйкестендіру кестесін толтыртамын. Интербелсенді тақтадан жаңа сабақтың тақырыбын көріп, өздеріне берілген БББ кестесін толтырады. Кестенің не білгісі келетіндері жазған туралы ментальды картаға түсіріп, өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. Өздеріне берілген сәйкестендіру кестесін сыни тұрғыдан ойлана отырып, толтырады. Жұптасып бір-бірінің жұмысын бағалайды. |
БББ кестесі, плакат, оқулық, маркер. А4 қағазы Бағалау парақшасы |
|
|
Сабақтың соңында |
Сұрақ-жауап арқылы қорытындылаймын. Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты пысықтайды. Тест тапсырмасымен жұмыс |
Оқулық Парақшалар |
|
|
Бағалау. |
Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалау жүргіземін. «Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау. Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалап шығады. |
Бағалау парақшасы, смайликтер |
|
|
Рефлек сия |
Кері байланыс Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды. |
Стикер |
|
|
Үйге тапсырма беру |
Тест түзу Күнделікке жазады. |
Күнделік |
|
Тексерілді
Сабақ бойынша рефлексивті есеп:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ауру қоздырғыш вирустар
Ауру қоздырғыш вирустар
Сабақ жоспары.
Мектеп №91 жом Күні: 08.01.2018 ж Мұғалімнің аты-жөні:Б.Букурова Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлі. |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары |
Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлі.Вакциналар,емдік сарысулар,жасанды және табиғи иммунитет түрлерін түсіну. |
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлін біледі. Оқушылардың басым бөлігі Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлін біледі.Вакциналар мен емдік сарысулардың маңызын түсінеді. Кейбір оқушылар: Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлі мен иммунитет түрлерін өз сөздерімен айтып сипаттайды. |
|
Бағалау критерийі |
1. Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустарды біледі 2. Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлін айтып бере алады. 3. Ауру қоздырғыш микробтар мен вирустардың жұқпалы ауру дамуындағы рөлін сипаттай алады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Жазылым. Негізгі сөздер мен тіркестер,терминдер:антиденелер,иммунитет,айырша без,бадамша бездер,лимфа түйіндері,көкбауыр,лимфа сақинасы,бүйен. |
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият Өз денсаулығына мұқият болу,өмір бойы білім алу заман талабы екендігі.Ынтымақтастыққа,кішіпейілділікке баулу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих-ЖҚТБ ауру шығу тарихы.Химия-ауруды емдеу шаралары. |
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар білуі тиіс:Иммундық жүйе |
Сабақ барысы
|
|
|
|
|
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басында |
«Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын. Оқушыларды 3 топқа бөлемін. «Миға шабуыл» әдісі Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қоямын. Оқушылар 3-топқа бөлінеді: «Эритроциттер» «Тромбоциттер» «Лейкоциттер» Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі. |
Топ аттары жазылған қағаздар Оқулық |
|
|
Сабақтың ортасында |
Жаңа сабақ Жаңа тақырыпты интербелсенді тақтадан көрсетіп, оқушыларға БББ кестесін толтыртамын. Иммунитетің түрлерінек сәйкес құрылған сәйкестендіру кестесін толтыртамын. Интербелсенді тақтадан жаңа сабақтың тақырыбын көріп, өздеріне берілген БББ кестесін толтырады. Кестенің не білгісі келетіндері жазған туралы ментальды картаға түсіріп, өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. Өздеріне берілген сәйкестендіру кестесін сыни тұрғыдан ойлана отырып, толтырады. Жұптасып бір-бірінің жұмысын бағалайды. |
БББ кестесі, плакат, оқулық, маркер. А4 қағазы Бағалау парақшасы |
|
|
Сабақтың соңында |
Сұрақ-жауап арқылы қорытындылаймын. Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты пысықтайды. Тест тапсырмасымен жұмыс |
Оқулық Парақшалар |
|
|
Бағалау. |
Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалау жүргіземін. «Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау. Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалап шығады. |
Бағалау парақшасы, смайликтер |
|
|
Рефлек сия |
Кері байланыс Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды. |
Стикер |
|
|
Үйге тапсырма беру |
Тест түзу Күнделікке жазады. |
Күнделік |
|
Тексерілді
Сабақ бойынша рефлексивті есеп:
шағым қалдыра аласыз













